Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

klima nie działa

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jigitt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 03 wrz 2011, 15:37
Imię: Tomi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Legionowo

klima nie działa

Post autor: Jigitt » 19 maja 2019, 11:22

Siema, nie mogę sobie poradzić z usterką klimatyzacji w mojej C5. Mianowicie w zeszłym roku była nabita i działała wzorowo, w tym sezonie od początku nie chłodziła. Myślałem, że może jakimś przypadkiem z układu zszedł czynnik, ale też nie, w zakładzie sprawdzili, było jeszcze 450g, sprawdzili szczelność, próżnia, nabili do 700g, wymiana oliwy i... i nadal nie działa.

VCDS wyrzuca dwa błędy:

Address 08: Auto HVAC Labels: Redir Fail!
Control Module Part Number: 4B0 820 043 AM
Component and/or Version: A6-Klimavollautomat 0105
Software Coding: 00100
Work Shop Code: WSC 02325

2 Faults Found:

00818 - Sensor for Evaporator Outlet Temperature (G263)
30-00 - Open or Short to Plus

01592 - Air Quality Sensor (G238)
57-10 - Electric Circuit Failure - Intermittent

Ten drugi wiem, że jest w podszybiu koło filtra kabinowego, widzę, że spinka jest złaman a więc zwisa sobie swobodnie... ale podobno nawet jeśli jest uszkodzony, klima powinna działać...

Ten pierwszy, czyli czujnik temperatury parownika wyczytałem, że jest pod schowkiem pasażera, tam znalazłem pod blachą taki czujnik, podobno to jest to:
Obrazek

Bądź co bądź wziąłem z rozbitka znajomego taki sam (podobno do końca klima była sprawna), ale klima nadal nie ruszyła.
Kompresor w ogóle nie załącza, sprawdziłem bezpieczniki, wszystkie które mogą mieć związek z klimą są całe... Nie wiem gdzie szukać przyczyny... :/ Pomożecie??
Mówisz QUATTRO...
Myślisz AUDI...

Było: 80-B2, 100-C3, 100-C3, 100-C4, C5, C5FL, C6,

jest znów C5FL :D

MoNi1965
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2019, 16:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: MoNi1965 » 08 wrz 2019, 08:47

Hej,
Znalazłeś rozwiązanie swojego problemu? Ja od maja próbuję ustalić przyczynę braku klimy. U mnie sprężarka nie rusza wcale, sprawdzone czujniki, przekażniki, bezpieczniki,kabelki idt. Jak podłączają się zewnętrznie to sprężarka odpala. Szczelność sprawdzona i okej jest. W zeszłym roku działała bez problemu.

Awatar użytkownika
Jigitt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 03 wrz 2011, 15:37
Imię: Tomi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Jigitt » 08 wrz 2019, 09:53

Witaj, tak, znalazłem tam, gdzie bym się problemu nie spodziewał. Mianowicie podczas zmiany tunelu z 1din na 2din wymianilem także panel klimatronik, bo jest inny. Okazało się że kodowanie właśnie tego sterownika blokowało całą klimatyzację. Po odpaleniu VCDS odczytałem bieżące kodowanie, z teco co pamiętam było chyba 00010. Poczytałem co oznaczają zera i jedynki w poszczególnych pozycjach i zmieniłem jedną cyferkę, co dało mi 00000. I czary mary klima śmiga idealnie. A pół samochodu niemal rozebrałem 🙄🙄
Daj znać czy to Ci coś pomogło.
Mówisz QUATTRO...
Myślisz AUDI...

Było: 80-B2, 100-C3, 100-C3, 100-C4, C5, C5FL, C6,

jest znów C5FL :D

MoNi1965
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2019, 16:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: MoNi1965 » 10 wrz 2019, 09:24

Moją pszczółkę nie wiem ile razy rozbierali. Teraz po takim czasie jeden wpadł na pomysł wymiany panelu właśnie. O ile znam go (3 tydzień trzyma samochód) to nim się zbierze do tego następne lato się pojawi. dam znać pod koniec tygodnia czy w końcu temat ruszył czy dalej jestem na początku "przygody".



Edit. Przepraszam, że dopiero teraz (lekkie zawirowania w życiu). Okazało się, że to przekaźnik przy sprzęgle. Ogólnie nie wiem na jakich "patałachów" trafiałam ( a było ich 7), że tego nie odkryli . Mimo iż każdego pytałam o podstawy czy sprawdzali przekażniki, bezpieczniki itd.
Klima działa jak na dzień dzisiejszy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga