Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

odrzucony kosztorys brak wypłaty

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
szulerH
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 25 cze 2018, 00:18
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wabrzych

odrzucony kosztorys brak wypłaty

Post autor: szulerH » 29 mar 2019, 10:59

Witam

Nie wiem może Wy jakoś mi pomożecie.Sprawa taka w skrócie wpadłem w dość dużą dziurę
uszkodziłem zawieszenie była policja wykonali notatke zgłosiłem to do ubezpieczyciela drogie itp. Wykonałem kosztorys na naprawę geometrie oraz opinie mechanika co do uszkodzeń.
Ewidentnie zostały uszkodzone 2 wahacze. Lecz ubezpieczalnia odrzuciła mój kosztorys i stwierdzili że to wytłukły się od normalnej jazdy tuleje na wahaczach...
Co dalej? jak się odwołać? jakie pismo ustawy itp?
Nie mogę nic znaleźć sensownego na internecie.

hak64
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 07 lut 2017, 19:42
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: hak64 » 29 mar 2019, 14:44

Uzyskanie odszkodowania jest możliwe o ile wykażesz, że uszkodzenie zawieszenia zostało spowodowane w tym właśnie zdarzeniu. Jeśli zatem notatka policyjna zawiera informację, że w wyniku wpadnięcia w dziurę uszkodzeniu uległy wahacze (skrzywiły się), to masz podstawę do odwołania i złożenia skargi na ubezpieczyciela (do biura rzecznika finansowego). Jeśli zaś z notatki policyjnej wynika, że poszkodowany tylko zgłosił fakt uszkodzenia zawieszenia, ale oni nie stwierdzili, bo nie zajrzeli, bo nie byli w stanie zobaczyć. to potrzebna Ci będzie opinia rzeczoznawcy wskazująca że wahacze zostały uszkodzone mechanicznie, a nie uległy zużyciu eksploatacyjnemu. Do takiej opinii dorzucasz fotki nowego wahacza i tego uszkodzonego (dla porównania), a ubezpieczycielowi wysyłasz wezwanie do zapłaty za naprawę i za opinię rzeczoznawcy.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 29 mar 2019, 17:41

Bez sądu się nie obejdzie.
Możesz pisać skargi do rzecznika, wynająć mecenasa lub firmę która odzyskuje hajs w takich sprawach.
Kupa czasu nerwów i pieniędzy.
U mnie już od kilku lat wszystkie sprawy ubezpieczeń komunikacyjnych kończą się w sądzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga