Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Avant 1.9AVF by Geeeziu LZ9W

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
Geeeziu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 17 paź 2017, 21:12
Lokalizacja: Kutno

[A6 C5] Avant 1.9AVF by Geeeziu LZ9W

Post autor: Geeeziu » 18 kwie 2018, 11:32

Witam,
Moje poprzednie Auto to Golf II stylizowany na wersję GTI

Obrazek

Od 1 czerwca jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A6C5 1.9TDI AVF. Szukając nowego auta najarany byłem na A8 D2, lecz stan techniczny dostępnych egzemplarzy do 20tysięcy nie powalał i zdecydowałem się na zakup A6. Czego ani trochę nie załuję. Co prawda nie będzie jakiś to gruby projekt z mega glebą i spasami ale chcę przedstawiać wam historię metamorfozy mojego auta. Auto robi sporą liczbę kilometrów, choć poczatkowo w 1.5 misiąca zrobiłem 10,000km to teraz w sumie nie cale 20,000. Olej wymieniam co 10tysięcy na półsyntetyk Motula 5w40. Lubię jak moje auto cieszy moje oko i mi się podoba a więc będzie w nim kilka zmian.

A6 C5 2003 rok
Kolor LZ9W - Czarna perła
Silnik - 1.9 Tdi AVF 130KM + skrzynia 6b
Koła - Lato 16" zima 15"
Zawieszenie i Hamulce - Ori
Wnętrze- czarna skóra
Udogodnienia - ABS, ESP, Elektryczne Szyby, Grzane pupy przód, Czujniki parkowania, Climatronic dwustrefowy
Przebieg 274784 km - Wydaje się realny. W kraju od 2005 w rękach jednego właściciela który od 2014 robil +/- 16 tysiecy km rocznie. Historii za granicą wg. CEPIKU nie posiada.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zmiany dotychczas :
- Zmiana lusterek z chrom na kolor.
- Zakup rolety do bagaznika
- Wymiana podlokietnika (urwane uchwyty)

Plany:

Mechaniczne
- zmiana rozrzadu i przegubów
- lekki program
- wieksze hamulce
- Być może gwint jakiś bardziej komfortowy do lekkiego obniżenia bądź zawieszenie z S-ki

Wizualnie:
- Koła 19" na lato
- Odświeżenie lakieru i lamp przednich
- Czyszczenie wnętrza (podsufitka dywan itd.)
- Tylna wycieraczka out.

Co kuleje?
- Prawy podnośnik szyby (linka czeka na zalożenie)
- Musze uszczelnić i skręcić relingi bo cieknie do środka
- Brak podświetlenia nóg
- Do wymiany czujnik parkowania
- Do wymiany czujnik pod pedałem od ABS-u jak powoli dohamowuje do skrzyzowania to lubi rozłączyć ABS i ESP
- Do pociągnięcia stały plus do wzmacniacza z tyłu bo brakuje aby hulał (chyba że ma ktoś pomysł gdzie najczęściej dochodzi do usterki przewodu plusowego stałego w wiązce głosnika)
- Do wymiany czujnik w misce olejowej
- Lewarek zmiany biegów będzie w przyszlości do wymiany bo wyrobiła się kulka z panewka w lewarku i raz mi sie rozczepiło.

[ Dodano: 2018-04-04, 06:46 ]
jako, że przerzucili mi tryb pracy i mam mało czasu to też mało zrobiłem. Póki co auto dostało rozrząd SKF oraz przeguby SPIDANa.

Golf się sprzedał, a ja już długo nie wytrzymałem... brat już mówi do mnie ty chory poj*bie :)

JR22 19" 9,5j et40 x4 :) do tego planuje opony 235/35 albo 225/35

Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2018-04-18, 11:32 ]
Aktualizacja:

Felgi na aucie od tygodnia ale dopiero teraz znalazłem czas aby umyć auto i cyknąć fotkę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz zastanawiam się jakby trochę obniżyć... Gwint czy odrazu Air <mysli>

joter82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 332
Rejestracja: 24 mar 2015, 15:44
Imię: Piotrek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: wawa

Post autor: joter82 » 18 kwie 2018, 21:49

serwus,

wrzuciłbyś pare fotek z wnętrza, bo ok na zewnątrz całkiem spoko na tych 19 stkach. Apropos, daj fote wzdłuż bocznej krawędzi czy te et40 to nie za mało.

Geeeziu pisze:Teraz zastanawiam się jakby trochę obniżyć... Gwint czy odrazu Air
dałbym eibachy na sprężynach z BA => ok -30 - 40 w dół wtedy idzie i jest zachowany jakiś tam komfort jazdy.

po za tym fajna czarnula...

szerokości przyczepności

Geeeziu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 17 paź 2017, 21:12
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Geeeziu » 30 lip 2019, 22:15

joter82 pisze:serwus,

wrzuciłbyś pare fotek z wnętrza, bo ok na zewnątrz całkiem spoko na tych 19 stkach. Apropos, daj fote wzdłuż bocznej krawędzi czy te et40 to nie za mało.

Geeeziu pisze:Teraz zastanawiam się jakby trochę obniżyć... Gwint czy odrazu Air
dałbym eibachy na sprężynach z BA => ok -30 - 40 w dół wtedy idzie i jest zachowany jakiś tam komfort jazdy.

po za tym fajna czarnula...

szerokości przyczepności
dzięki za odpowiedź. Zdjecie z boku wleci jak wroca kola na auto


Dawno mnie tu nie było. z listy w 1 poście zrobiono wiele.

Co prawda programu jeszcze nie ma ale chce doprowadzic do idealu silnik i dopiero go podbić z mocą.

Wypadałoby wymienic jeszcze pokrywe zaworow (wydaje mi sie ze problemy z odma sa - mimo ze byla czyszczona), zajrzec do turbo oraz walek rozrzadu wymienic by miec spokoj), ale to nie są rzeczy ktore są jakoś mega pilne.
Plan byl na 200+ koni ale zrezygnowalem z powodu tego, że to i tak bedzie ośka :)
Z tego co kulało zostało tylko brak podswietlenia - niebawem musze sie za to zabrać bo zostalo to po powodzi jaką mialem poprzedniej zimy.

Koła - przelataly 2 miesiace i zostaly zdjete - powod? bujało jak na łajbie. podejrzewalem ze cos z zawieszka a wiec wpadl pomysl na kit. Ktory kupilem na wiosne tego roku i czekal na zalozenie... z powodu braku czasu. Udalo sie to w poprzedni weekend - wlecialo to razem ze wszystkimi nowymi elementami zawieszenia. Okazalo sie ze wszystko poczawszy od gum amortyzatora po tuleje na belce byly smietnik. Po zalozeniu auto jest duzo nizsze prowadzi sie o wiele lepiej. A na komforcie nie stracilo za wiele. Jestem pozytywnie zaskoczony.

Zawieszenie ktore wlecialo to kit H&R Cup - ponoc -40/-50 (uzywane bo nie do konca bylem pewny wyboru miedzy gwintem a zawieszeniem obnizajacym). Tył jest nizej niz przod, choć zdjęcie tak tego nie oddaje. Zamierzam zarzucic gumę pod amortyzator nieco wyzszą (w orginalem sa 0,5cm, ja zamierzam dac 2cm lub 3cm.

Koła - zostały. Było 235/35 ale teraz bedzie 215/35 przod i 225/35 tyl. Roznica w komforcie bedzie niewielka ale zachowam na przodzie orginalna srednice kola. Aktualnie nie są jeszcze zalozone ale jak bede mial tylko chwile to wlecą wraz z nowymi gumami.

Od 1postu zrobilem 20 000 km (z czego od pol roku robie mniej z racji pracy na delegacji). Ale przez dwa lata uzytkowania jestem bardzo zadowolony z auta ;)

Obrazek

Mały update :)

Obrazek

Bulli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 08 lip 2019, 01:46
Imię: Zbyszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Berlin/Legnica

Post autor: Bulli » 19 sie 2019, 02:59

Fajniutka czarnula :) pozdro
God is a speed freak - Jeremy Clarksson

Night Riders 76

joter82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 332
Rejestracja: 24 mar 2015, 15:44
Imię: Piotrek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: wawa

Post autor: joter82 » 19 sie 2019, 22:13

Geeeziu pisze:Mały update
coś się zmieniło ? szukać tego update'u ?

siadła niżej czy tylko mi się wydaje..

Geeeziu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 17 paź 2017, 21:12
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Geeeziu » 20 sie 2019, 16:32

joter82 pisze:
Geeeziu pisze:Mały update
coś się zmieniło ? szukać tego update'u ?

siadła niżej czy tylko mi się wydaje..

nie no siadło niżej o wiele w porownaniu do serii. Do tego koło wleciało spowrotem. Niestety jak latalem na ori zawieszeniu i 19" byla tragedia... bujało jak na statku. Winne okazało się zawieszenie które już było w tragicznym stanie, mimo że pokazywalo po 60-70procent skutecznosci.

Bulli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 08 lip 2019, 01:46
Imię: Zbyszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Berlin/Legnica

Post autor: Bulli » 21 sie 2019, 02:09

A jakie masz ET? Nie ma problemu z obcieraniem?
God is a speed freak - Jeremy Clarksson

Night Riders 76

Geeeziu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 17 paź 2017, 21:12
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Geeeziu » 25 wrz 2019, 22:05

Bulli pisze:A jakie masz ET? Nie ma problemu z obcieraniem?
felgi maja et40, ale z przodu doslownie zapiera sie felga o zwrotnice - moge ja przykrecic ale szoruje. Zastosowalem dystanse 5mm a wiec et35.

Jak z obcieraniem? na oponach 225/35 z tylu w "dobrym komplecie" raz przytarlo wybierajac hopke na trasie przy duzej przedkosci. Ale nawet nie nadkole tylko srubka od plastikowego nadkola ktora wystaje lekko.

z przodu na 215/35 to nie ma mowy o obcieraniu.

Niestety po 2 tyg jazdy uzywane opony 215 puscily na bokach i powychodzily jajeczka i strasznie bily. Zdecydowalem sie wrzucci 235/35 na tyl a te 225/35 z tylu na przod. Teraz w komplecie na pewno bedzie przycieralo na hopkach.

Docelowo na wiosne wleca nowe 215 albo 225 bo przypasowaly te rozmiary. Chociaż skłaniam sie w kierunku 215 - z racji tego ze wtedy tył już na pewno nie przytrze :)


A w weekend mały make Up lamp wleciał


Obrazek

[ Dodano: 2019-09-25, 22:05 ]
Obrazek

Coraz bardziej przekonuje sie do 225/35. Upatrzylem nawet fajne fuldy ktore sa ponoc mega ciche.

Auto pokonuje kolejne kilometry. Tydzien temu gory a w tym mazury. Juz niebawem 300 000 &#128578; zdjecie na tle lekko ukrytego Giewontu.

skubiszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 520
Rejestracja: 28 paź 2012, 16:52
Imię: Przemo
Moje auto: Q7
Rocznik: 2011
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: skubiszek » 26 wrz 2019, 08:35

lampki odświeżone to i widoczność w nocy o wiele lepsza.
Co do opon Fulda Sport Control - na pewno o te Ci chodzi, bardzo fajne gumy, bardzo ciche

Geeeziu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 17 paź 2017, 21:12
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Geeeziu » 07 paź 2019, 13:32

skubiszek pisze:lampki odświeżone to i widoczność w nocy o wiele lepsza.
Co do opon Fulda Sport Control - na pewno o te Ci chodzi, bardzo fajne gumy, bardzo ciche
Widocznosc noca na mega plus, jeszcze mysle nad regeneracją odblysnika. A o opony dokladnie o te mi chodzi. Sadze ze w połączeniu z moja felga da naprawde fajny komfort

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga