Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ MANUAL] Stuki przy dodaniu gazu + drgania.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Cre3d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 18 wrz 2017, 05:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

[ MANUAL] Stuki przy dodaniu gazu + drgania.

Post autor: Cre3d » 21 paź 2017, 19:39

Hej, (Auto A6C4 2.8 V6 MANUAL BEZ QUATTRO)

Miałem ostatnio nieprzyjemną sytuacje na podjeździe do domu znajomej, otóż parkując na jej podwórku tyłem zawiesiłem auto na wysokości łączenia wydechu-skrzyni biegów na starym konarze. Zdarzenie to (tak mi się wydaje) spowodowało stukanie podczas dodawania gazu - czasem pojedyncze, czasem podwójne - występuje na każdym biegu przy szybszym puszczeniu sprzęgła.

Dodatkowo na 1-2 biegu (dalej niestety nie miałem gdzie sprawdzić) występuje drżenie auta, czym mocniej dodam gazu - tym bardziej drży.

Wiem też, że mam do wymiany tuleje tylnej belki, bo zaczęły stukać, ale to zupełnie inny odgłos. Tamten dochodzi jakby spod nóg kierowcy - coś jakby skrzynia stukała o karoserię.

Auto podniosłem i odpalony nie stuka na żadnym biegu, ale dość mocno trzęsie(silnikiem również), przednie zawieszenie jest OK, sprawdziłem również w miarę możliwości ( ręcznie lub przy użyciu jakiejś dźwigni) cały wydech i skrzynię - ale nic nie drgnęło. Jedyny ślad po "zawiśnięciu" to belka przykręcana na wysokości nóg kierowcy pod autem jest delikatnie wgnieciona po stronie kierowcy, ale to raczej nie ma nic do rzeczy.


Wcześniej żadne takie objawy nie występowały, a jedyne co mi przychodzi do głowy to poduszki silnika/skrzyni. Ale jak mogę je sprawdzić.

[ Dodano: 2017-10-21, 19:39 ]
Pomogłem sobie,

Diagnoza: Przesunięty wydech, zerwane(naderwane) poduchy skrzyni.

Można zamknąć!

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 21 paź 2017, 20:45

Dobrze, że chociaż napisałeś co było przyczyną <okok> .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga