Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 3.0 TDI V6] Analiza kosztorysu PZU - bardzo małe.

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
arbeiten100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 01 maja 2014, 10:28
Lokalizacja: Gliwice

[A6 C6 3.0 TDI V6] Analiza kosztorysu PZU - bardzo małe.

Post autor: arbeiten100 » 16 lis 2016, 15:35

Dzień dobry.

W poprzednim tygodniu miałem stłuczkę i dzisiaj dostałem kosztorys. Bardzo mało wycenili mi uszkodzenia. Proszę o pomoc w postępowaniu i w odwołaniu. Dołączam wszystkie dokumenty plus zdjęcia samochodu.

*reflektor urwany
*brak poziomowania
*błąd reflektora przechodzi na drugi reflektor (tak jakby instalacja elektryczna)
*uszkodzony zderzak pełny ABT
*uszkodzony system parkowania przód + tył
*wgnieciony błotnik
*w silniku piszczy coś, tak jakby turbina lub chłodnica

Czy mogą oni uwzględnić części zamienne? Chyba nie.

Bardzo proszę o pomoc.


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MISQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 220
Rejestracja: 15 maja 2016, 19:37
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: MISQ » 18 lis 2016, 06:18

Składam auta od kilku lat i dałbym mu te grosiki niech idze kupic nowe uchyty mocowania, spinki itp. jakas kostke . czasami mał a pierdułka kosztuje fortune lub graniczy z cudem zeby to dostac. jedynie co bym radził to firma co ich przetelepie i wyciagnie kase. Jak cos moge dac nr do kumpla co sie twardo z nimi "bije" i zawsze ugraja sporo forsy. Powinni Ci wypłacic i policzyc z czesciami w oryginale. Kolega miał walnieta c6 jak Ty troszke wiecej i dali mu 18500zł dzieki temu z firmy ;) powodzenia w walce
Przeróbki - rzeźby to JA ;)

romek102
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 29 sty 2016, 18:44
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: romek102 » 19 lis 2016, 10:07

Wczoraj gość wyjeżdżając tyłem z podwórka też mi przyfasolił w moje auto i mam uszkodzone auto identyko jak założyciel tematu czyli:

Urwana lampa
Uszkodzony błotnik
Zderzak
Pdc nie działa

Sprawca też miał ubezpeczeniei w pzu w środę będzie rzeczoznawca zobaczymy na ile wyceni szkody. Wieczorem postaram się wrzucić zdjęcia

Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Łukasz1981 » 22 gru 2016, 18:43

Oni są śmieszni .
Jeżeli zderzak jest pęknięty , muszą zapłacić jak za nowy z półki ASO , jeżeli reflektor ma urwane uchwyty to mają dwa wyjścia : albo zapłacą za obudowę reflektora - tę czarną tylną - jeżeli występuje jako część zamienna - to jest pierwsze rozwiązanie .
Albo powinni zapłacić za jeden cały , jak nie dwa - i cena też salonowa . A za dwa dlatego , że ten nowy będzie miał inna poświatę niż ten używany .
Błotnik do wymiany , nie mają prawa go naprawiać . Wszystkie urwane spinki do wymiany .
Żeby ustalić co piszczy pod maską jedź do mechanika , bierz ze sobą rzeczoznawcę samochodowego z PZM , że to z takiej i takiej przyczyny , z tytułu kolizji .
To co Ci chcą wypłacić to pic na wodę m ja tyle w sumie dostałem za stłuczkę tył w a6 c5 z 99 roku . Twoje realne odszkodowanie to nawet i 20 tyś , bo wszystko musi być na częściach aso . Idź do salonu aso audi , niech gość Ci wydrukuje na kwicie , gdzie będą Twoje dane osobowe , i vin auta zestawienie części uszkodzonych z cenami brutto m netto , i wyślij to do ubezpieczalni . Nie mają prawa tego podważyć , ja tak zrobiłem i dostałem 6.500 zł gdzie auto naprawiłem za hmm 700 zł .

Tutaj masz link do mojego wątku , poczytaj i wyciągnij wnioski . Jesteś w stanie sam to wygrać , nie tracąc kasy na firmę zewnętrzną . jak trzeba to ja , czy chłopaki z forum Ci pomogą . Ja już wiem jak z nimi gadać , a i ważna rzecz. Nie podawaj nr konta do przelewu , bo ci tę sumę przeleją . ... i się będziesz bujał z odwołaniami do usra nej śmierci

a6-c5-99-kombi-stluczka-tyl-vt83944.htm


powodzenia :>

Awatar użytkownika
zarzyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 886
Rejestracja: 04 mar 2012, 11:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zarzyk » 02 sty 2017, 23:35

Ja miałem uszkodzony błotnik, reflektor zderzak, klakson i preparaty drobiazgów jak ślizgi, wtyczka klaksonu, Inter cooler jeden kieliszek czy odboj. Wszystko oryginał i PZU wyceniono szkodę na 1340zl... Odwołał em się kilka razy i stwierdzili że zamienniki są jak najbardziej bo przywrócą auto do stanu używania. Znalazłem firmę dmk wzięli jakieś grosze, jak zapewniają jest to około 10% z tym że samemu muszę dopilnować aby wszystko co uszkodzone było na kosztorysie a zamawianie kolejnych oględzin jest darmowe więc warto. Potem wysyłam im skany papierków i czekam na info. Zaproponowali mi do tego dostałem 5300zl . Policzyli na oryginalnych wszystko i wymiana a nie naprawa. Na cesji jest kwota jaką ja dostaję i mam ją w 100% nie ma że jak ugraja mniej to mam więcej. Tak samo w drugą stronę. Warto bo po coś podnieśli te składki OC...
Nie bój się eksperymentów. Amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Tytanic-a

michałod1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2017, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: michałod1 » 01 lut 2017, 16:12

arbeiten100, romek102,
cześć, jak chcecie to mogę Wam policzyć za darmo czy nie zaniżyli Wam kosztorysu ;)

altis

Post autor: altis » 13 cze 2018, 10:19

zawsze możesz sprzedać zaniżoną część odszkodowania, jeśli nie chcesz sam się szarpać

[ Komentarz dodany przez: mat1324: 2018-06-13, 13:30 ]
Proszę o niereklamowanie konkretnych stron internetowych za pośrednictwem forum (odnośnik www). Nieusunięcie linku będzie grodziło banem.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez altis, łącznie zmieniany 2 razy.

miron76

Post autor: miron76 » 05 lip 2018, 10:01

michałod1 pisze:arbeiten100, romek102,
cześć, jak chcecie to mogę Wam policzyć za darmo czy nie zaniżyli Wam kosztorysu ;)
W jaki sposób to liczysz jeśli można wiedzieć? :)

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 05 lip 2018, 10:09

Proszę o usunięcie reklamy w odnośniku www (zgodnie z Regulaminem Forum) oraz uzupełnienie profilu poprawnymi informacjami. Brak reakcji będzie wiązał się z ostrzeżeniem i banem.

[ Dodano: 2018-07-05, 10:09 ]
Czas minął :).

Zablokowany

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga