Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony i felgi Audi A6 motostacja.pl w a6klub.pl OC/AC OC/AC sklep z częściami samochodowymi forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Felgi Audi A6
Części
samochodowe
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
Express Parts
Przepływomierz
powietrza
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PieterB
2019-07-16, 18:15
Zakup samochodu - uwagi i porady.
Autor Wiadomość
BART_1984 

Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Rok: 2000
Skrzynia: Manual
Imię: Bartosz
Wysłany: 2019-07-12, 13:28   Zakup samochodu - uwagi i porady.

Witam,

Niestety nigdy nie miałem czasu i formalnie nie korzystałem z żadnego forum (tak wiem gdzie ja się uchowałem :-) ) dlatego też z góry przepraszam za założenie nowego tematu jednak chwila czasu w pracy i małe problemy z autem zmusiły mnie do pilnego zalogowania się na forum na którym znalazłem już w pewnym sensie odpowiedzi jednak poprzez wujka gogle.

Ze względu na to iż ma pecha ostatnio z samochodami posiadałem astre F z 1996 roku z ekonomicznym silnikiem 1.6 w gazie, którą zjadł w pewnym sensie czas (jedną stronę progów) oraz kobieta jadąca pod prąd i pod zakaz musiałem się rozstać z autkiem.

Wyremontowałem za nieduże pieniądze nowszą Astrę G po moim ojcu następnie cioci takie pokoleniowe autko jednak - przepraszam za wyrażenie - "gówniarz w pedalskim bmw staranował mnie po około miesiącu użytkowania auta na skrzyżowaniu równorzędnym w strefie ruchu i jeszcze po przyjeździe policji i swoim agresywnym zachowaniu powiedział, że nie przyjmie mandatu i udowodni w sądzie że faktem jest iż byłem z jego prawej strony i byłem już na skrzyżowaniu to jednak ja wyjechałem z podporządkowanej, a on był na głównej nawet na dobicie swoich zeznać zrobił zdjęcia oznaczeń iż jesteśmy w strefie ruchu :-)

Trudno musiałem pilnie zmienić auto tamto stoi i czeka na rozprawę sądową a mam dójkę dzieci w tym niepełnosprawnego synka i ciężko po moim zatłoczonym mieście porusza się od lekarzy do żłobka i pracy bez auta.

Dobry mechanik. zaprzyjaźniony kolega kolegi miał na sprzedaż Audi A6 C5 z silnikiem 1.9 jednak nie jestem przekonany do diesli dlatego też wybrałem wersję benzynową z mocniejszym silnikiem 1.8T i tu moje pierwsze pytanie - gdzie sprawdzić oznaczenie silnika aby uzupełnić w profilu na forum?!

Z samochodu od zakupu jestem zadowolony duże, przestronne i co najważniejsze bardzo wygodne nie bolą plecy, elektryczne szyby, klimatyzacja oraz hak sprawiają miłą podróż nawet jak są to tylko trasy szpital - lekarz - mieszkanie i zakupy nawet żona była bardzo zauroczona tak zadbanym i wygodnym 19 letnim autem. Niestety już w pierwszych dniach uszkodzono mi zderzak tył, ktoś na parkingu nie trafił niestety w hak swoim jasnym autkiem, obito mi już drzwi oraz prawdopodobnie z zazdrości przerysowano cały bok kluczem jest mi z tym ciężko jednak muszę to przeboleć ;-(

Auto spisuje się świetnie odebrałem od mechanika okazało się iż były jeszcze oryginalne 19 letnie paski, rozrząd z oznaczeniem 2009 roku oraz wiele elementów (napinacze rolki) wymagały pilnej wymiany co niestety szło w dużym dla mnie koszcie.

Rozważam też montaż instalacji gazowej gdyż jeżdżąc głównie po mieście samochód spala około 12l co odczuwam w portfelu porównując do mojego poprzedniego samochodu jednak to niestety musi jeszcze poczekać.

NA wstępnie napiszę że wymieniłem już FISa, który był wypalony (mogę polecić dobrego elektronika za nie duże pieniądze z gwarancją) zamontowałem nową antenę gdyż, ktoś urwał cały bagnet z mocowaniem jednak te usterki były już przed zakupem.

Aktualnie czeka mnie wymiana przedniej szyby niestety jak mam pecha tak pozostało i uderzyły dwa kamyczki jeden po drugim i uszkodziły prawą stronę szyby a pęknięcie się powiększa, tu moje drugie pytanie gdzie i w jakiej cenie można wymienić profesjonalnie szybę w Gdańsku ??

Problemem w aucie, które zauważyłem w ostatnich dniach są:
- nie działa na FIS sygnalizacja otwartych drzwi, nie zapalają się również lampki podświetlenia przy ich otwarciu (czy konieczna jest wymiana zamka bo pewnie w nim coś nie funkcjonuje)
- nie działa wycieraczka tył cała skorodowana (znalazłem na allegro zamiennik za około 100 parę złotych, samochód podobno przed sprzedażą nie zarejestrowany stał od grudnia do czerwca)
- ile może kosztować przyciemnianie szyb w autku (mam na myśli tylne drzwi, oraz cały bagażnik może nie duże koszty też ktoś w Gdańsku zna jakiś punkt)
- dużym problemem jest również z głośnikami tzn. lubię słuchać muzyki, która dobrze gra w aucie nie mam finansowo możliwości wyciszenia i wygłuszenia autka jak miałem to w astrze a jeszcze wcześniej w nissanie micra jednak wracając do tematu wiadomo głośniki mają swoje lata i dwie sztuki charczą po lewej stronie czy są jakieś głośniki np hertza pasujące do tego samochodu domyślam się iż dolne będę musiał zastosować dystans jednak martwię się o górne aby pasowały w miejsca nad klamkami a chciałbym wymienić cały komplet.
Mam system bez bose i tylko z subem w boczku bagażnika.
- problemem jest również dla mnie radio chciałem wstawić swoje wiekowe sony xplod jednak oryginał jest fajny podkreślając wyjątkowość wnętrza samochodu i tu też moje pytanie gdyż na różnych opisach w internecie nie znalazłem dokładnej odpowiedzi.
Mam radio Audi Chorus na kasety z pełnym fis przy zegarach a czytałem że przy próbie wymiany może nie pasować wymiarami, wyłączać się co godzinę nie wyświetlać stacji itp. np wymieniano że są concerty, concerty II lub z oznaczeniem plus i nie ukrywam że się w tym pogubiłem - łatwiej byłoby wymienić na nieoryginalne mam wówczas cd oraz mp3 lecz już nie ten sam klimat a wymiana na 2dinowe jest zbyt kosztowna z wymianą całej kolumny z panelem klimatyzacji zapalniczki itp więc nie wchodzi w grę niestety.
problem mp3 rozwiązałem gdyż testowałem nowej generacji transmiter więc koncertówki będę mógł słuchać jednak mam wiele płyt z czasów Love Parade itp. co sentymentem jest przywiązane do CD.

Z góry przepraszam za tak rozległy tekst z opisem historii ostatnich tygodni i problemów.
Liczę iż Wasza wiedza pomoże mi rozwiązać problemy i zagwostki, które napotkałem w zakupionym samochodzie.

Dziękuję.

Pozdrawiam

PS. mam braki w śrubkach boczku z przodu oraz tył mocowanie rolety gdzie można dokupić takie śrubki mp. w moim mieście Gdańsku ??

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
misiekb4 

Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 110KM
Rok: 2000
Kod silnika: AVG
Imię: Michał
Wysłany: 2019-07-12, 18:12   

Oznaczenie silnika znajdziesz na tabliczce znamionowej pod maska lub w bagazniku na nalepce przy kole zapasowym :)
Przyciemnianie szyb w kombi, bynajmniej w moich okolicach oscylowalo by w granicach 400 zł cały tył. Więc u Ciebie Może być podobnie.
Co do radia jeśli chcesz zmienić na oryginalne na cd, to concert 2 było by dobrym wyborem, szczególnie jeśli masz zegar cyfrowy + Full fis. Wtedy nie powinno być problemów z podświetleniem, czy wyłączeniem radia.
1,8 t to moim zdaniem obok 1,9 w tym aucie to najlepsze silniki.
Dbaj o auto, a będzie śmigać długooo <okok>

ZAGATO 

Silnik: 2.0TDI 140KM
Rok: 2005
Imię: Piotr
Wysłany: 2019-07-15, 11:43   

Jak bylo pod reką pewne 1.9 mogles je brac bo to najlepszy silnik w c5 pod wzgledem kosztow utrzymania. Byle kowal to naprawi. 1.8t będzie niestety swoje palił.

A6 c5 to jeszcze stara szkola budowania aut i oprocz przedniego zawieszenia to bardzo udana konstrukcja i rocznikiem nie ma sie co stresowac.

AUDI AG Tomasz 

Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
kiler22 

Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 193KM
Rok: 1998
Skrzynia: Automat
Kod silnika: AHA
Imię: marek
Wysłany: 2019-07-16, 09:29   

BART_1984 napisał/a:
- nie działa na FIS sygnalizacja otwartych drzwi, nie zapalają się również lampki podświetlenia przy ich otwarciu (czy konieczna jest wymiana zamka bo pewnie w nim coś nie funkcjonuje)

Ale nie działa to przy otwarciu żadnych drzwi czy tylko kierowcy ??

Odpowiedz do tematu