Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Audi S7 czy Seria 6 gran coupe 650i

Czy warto kupić tę A6 / A7? Co w nich się psuje? Znalazłem ciekawą ofertę! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Audi A6 / A7, a także o pierwszych krokach - gdy już kupiliśmy nasze wymarzone auto.
Yhuk88
Nowy
Nowy
Imię: Mateusz
Moje auto: Inne
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: Inny
Napęd: 4WD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel

Audi S7 czy Seria 6 gran coupe 650i

Post autor: Yhuk88 » 30 cze 2020, 11:37

Dzień dobry, mam wielki dylemat co do wyboru samochodu, obecnie jeżdżę E60 530d z napędem xDrive, ale w końcu chciałbym jakąś mocną benzynę i padło na Audi S7 lub BMW 650i xDrive. Byłem już oglądać oba modele i udało się przejechać kilka kilometrów, ale oczywiście spokojna jazda przy sprzedającym i nic więcej, auta bardzo piękne, wnętrze według mnie na podobnym poziomie, jednie czuć różnicę w prowadzeniu. Chociaż może to ze względu na to że jeżdżę E60 która pomimo 4x4 prowadzi się jak RWD. Ogólnie lubię dynamiczną jazdę i praktycznie nie zwalniam w zakrętach, nigdy nie miałem do czynienia z Quattro poza kilkoma przejażdżkami, ale to była spokojna jazda nic szczególnego. Liczę na jakąś pomoc przy wyborze autka, jak to jest z Quattro przy dynamicznej jeździe i w zakrętach bo z zasłyszanych opinii to tylko mistrz prostej, a tak to nie skręca, czy warto się pchać w 4.0 TFSI? :)

Zbichu
Nawiedzacz
Nawiedzacz

Re: Audi S7 czy Seria 6 gran coupe 650i

Post autor: Zbichu » 30 cze 2020, 15:58

Zgadza się. Audi nie skręca, ale silnik bmw to tykającą bomba. F12/13 to przepiękny samochód i A7 wygląda trochę przy niej słabo, ale jeżeli zależy Ci na osiągach i bezawaryjności to w gamie silników bmw tego modelu nie znajdziesz nic co by mogło dorównać V8 4.0 tfsi.
Obrazek

Yhuk88
Nowy
Nowy

Post autor: Yhuk88 » 30 cze 2020, 17:18

Zbichu pisze:
30 cze 2020, 15:58
Zgadza się. Audi nie skręca, ale silnik bmw to tykającą bomba. F12/13 to przepiękny samochód i A7 wygląda trochę przy niej słabo, ale jeżeli zależy Ci na osiągach i bezawaryjności to w gamie silników bmw tego modelu nie znajdziesz nic co by mogło dorównać V8 4.0 tfsi.
Własnie słyszałem o problemach BMW z tym silnikiem, osiągi i xDrive bardzo zachęcają, tym bardziej że mam już ten napęd i znam jego możliwości. S7 bardzo mi się podoba tylko nie jestem przekonany co do Quattro, siedzi tam to samo co w zwykłych cywilnych A7 czy zostało trochę usportowione? Chodzi mi głównie o dynamiczną jazdę, wiadomo że przy zwykłej nie będzie wielkiej różnicy, ale jak zechcę wpaść przy 190-220 km/h w zakręt na autostradzie, ewentualnie jakiś ostry na zwykłej drodze to żebym nie pojechał prosto. <mysli>

Zbichu
Nawiedzacz
Nawiedzacz

Post autor: Zbichu » 30 cze 2020, 17:58

Z zakrętu na autostradzie nie wypadniesz. Z takich zakrętów nic nie wypada :) Ale ostre łuki przy dynamicznej jeździe to lipa. Trochę sytuację poprawia sportowy dyferencjał (opcja w s7), ale nie dorówna prowadzeniem BMW. Tak samo xdrive bmw to wydmuszka przy quattro, ale to ma znaczenie dla miłośników nart, czy mieszkańców tyrolu.
Obrazek

maciekpkow
Natręt
Natręt
Imię: Maciek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic

Post autor: maciekpkow » 30 cze 2020, 18:15

Zbichu pisze:
Pytanie było o gran coupe czyli F06.

V8 w tym modelu to tykająca bomba <stres>
Napęd quattro jest mistrzem w porównaniu do x drive.

Ja po też E60 535d celuję w F06 ale 640d.

Yhuk88
Nowy
Nowy

Post autor: Yhuk88 » 30 cze 2020, 18:32

Zbichu pisze:
30 cze 2020, 17:58
Z zakrętu na autostradzie nie wypadniesz. Z takich zakrętów nic nie wypada :) Ale ostre łuki przy dynamicznej jeździe to lipa. Trochę sytuację poprawia sportowy dyferencjał (opcja w s7), ale nie dorówna prowadzeniem BMW. Tak samo xdrive bmw to wydmuszka przy quattro, ale to ma znaczenie dla miłośników nart, czy mieszkańców tyrolu.
Widziałem kilka razy filmiki z nieprzyjemnych sytuacji na autostradach także można wypaść, co niezmienna faktu że można przesadzić np. jak popada deszcz. Jeżdżę w góry i nigdy nie miałem problemów, zawsze wyjeżdżałem nawet pod strome podjazdy, czy w śniegu, ale mam dobre zimówki pomimo że 4x4.
maciekpkow pisze:
30 cze 2020, 18:15
Zbichu pisze:
Pytanie było o gran coupe czyli F06.

V8 w tym modelu to tykająca bomba <stres>
Napęd quattro jest mistrzem w porównaniu do x drive.

Ja po też E60 535d celuję w F06 ale 640d.
W teren za bardzo nie wjeżdżam, Quattro lepsze przy dynamicznej jeździe i w zakrętach? Myślałem o 640d, ale nie chce już kolejnego diesla i kusi mnie bardzo jakieś V8.

Zbichu
Nawiedzacz
Nawiedzacz

Post autor: Zbichu » 30 cze 2020, 20:56

Nie, quattro lepsze przy ruszaniu w miejscach trudnych. Do dynamicznej jazdy w zakrętach i precyzji prowadzenia napęd od BMW jest lepszy. Jak chcesz uniknąć kłopotów to odpuść V8 w BMW, a jeśli nie liczysz się z kosztami to bierz M6. 650d czy 640i z nową 3 litrówką też nieźle się kręcą, ale to R6... czyli to co w BMW najlepsze :)
Obrazek

Awatar użytkownika
damos
Śpi na forum
Śpi na forum
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronik
Paliwo: Benzyna

Post autor: damos » 01 lip 2020, 01:36

xDrive nie jest wydmuszką w porównaniu do quattro. Tym bardziej, ze nowe quattro oparte na kole koronowym mają tył dołączany przy uślizgu i nie bazują na Torsenie (ekologia). Zrobiłem ze 150 tys. km w quattro i ze 100 tys. w xDrive. W normalnej, codziennej jeździe oba są równie skuteczne.
F06 ma genialną rzecz, jaką są elektrycznie naprężane stabilizatory (zależnie od wybranego trybu) - jak to idzie w zakrętach! Jak przyklejone!
F06 słabo skręca jeśli chodzi o manewry na parkingu - wielkie, większe od A6.
F06 jest głośne powyżej 200 km/h z powodu bezramkowych drzwi .
Po przesiadce z iDrive'a (masz CIC w E60 czy CCC?) w wersji CIC - będziesz się przyzwyczajać rok do MMI i ciągle narzekać :)
Quattro jest mniej "obsługowe" niż xDrive - w xDrive trzeba REGULARNIE wymieniać olej w skrzynce rozdzielczej. Inaczej czeka cię kosztowny remont.
W Audi jest lepsze wspomaganie - w BMW trzeba używać za dużo siły.
W BMW jest nieco lepsza precyzja kierowania, kiedy kierownica jest w "neutrum".
W BMW kierownica jest minimalnie za duża a fotele komfortowe mniej wygodne niż komforty w E60 (nie wiem, czy miałeś?)
Środek w F06 jest piękny!
Środek w Audi też jest ładny.
Benzyna V8 w BMW to tykająca bomba zegarowa.
Jeżdżę czasem F06 z rzędowym dieslem 3.0, zrobioną na 430KM z intercoolerem Wagnera - daje radę, ale S7 będzie iść jeszcze lepiej.
Niestety - silniki BMW 3.0 313KM mają problemy z panewkami, jeśli stosowany był cykl wymiany oleju long-life :(
Nie wiem, czy na pewno chcesz V8, czy nie wystarczy Ci V6 w Audi? Możesz znaleźć 3.0 TFSi i tanim kosztem zrobić je na 450KM. Ten silnik to bardzo dobra jednostka.
Gregor10 stage 2: 450KM/548Nm
c7/srebrna-a6-c7-3-0-tfsi-t91958.html
(do sprzedania :( )

Yhuk88
Nowy
Nowy

Post autor: Yhuk88 » 01 lip 2020, 11:11

damos pisze:
01 lip 2020, 01:36
xDrive nie jest wydmuszką w porównaniu do quattro. Tym bardziej, ze nowe quattro oparte na kole koronowym mają tył dołączany przy uślizgu i nie bazują na Torsenie (ekologia). Zrobiłem ze 150 tys. km w quattro i ze 100 tys. w xDrive. W normalnej, codziennej jeździe oba są równie skuteczne.
F06 ma genialną rzecz, jaką są elektrycznie naprężane stabilizatory (zależnie od wybranego trybu) - jak to idzie w zakrętach! Jak przyklejone!
F06 słabo skręca jeśli chodzi o manewry na parkingu - wielkie, większe od A6.
F06 jest głośne powyżej 200 km/h z powodu bezramkowych drzwi .
Po przesiadce z iDrive'a (masz CIC w E60 czy CCC?) w wersji CIC - będziesz się przyzwyczajać rok do MMI i ciągle narzekać :)
Quattro jest mniej "obsługowe" niż xDrive - w xDrive trzeba REGULARNIE wymieniać olej w skrzynce rozdzielczej. Inaczej czeka cię kosztowny remont.
W Audi jest lepsze wspomaganie - w BMW trzeba używać za dużo siły.
W BMW jest nieco lepsza precyzja kierowania, kiedy kierownica jest w "neutrum".
W BMW kierownica jest minimalnie za duża a fotele komfortowe mniej wygodne niż komforty w E60 (nie wiem, czy miałeś?)
Środek w F06 jest piękny!
Środek w Audi też jest ładny.
Benzyna V8 w BMW to tykająca bomba zegarowa.
Jeżdżę czasem F06 z rzędowym dieslem 3.0, zrobioną na 430KM z intercoolerem Wagnera - daje radę, ale S7 będzie iść jeszcze lepiej.
Niestety - silniki BMW 3.0 313KM mają problemy z panewkami, jeśli stosowany był cykl wymiany oleju long-life :(
Nie wiem, czy na pewno chcesz V8, czy nie wystarczy Ci V6 w Audi? Możesz znaleźć 3.0 TFSi i tanim kosztem zrobić je na 450KM. Ten silnik to bardzo dobra jednostka.
Dziękuje za takie szczegóły, Gran Coupe bardzo mi się podoba i kozackie wnętrze jest, do słabego manewrowania jestem przyzwyczajmy w E60, a seria 6 jeszcze dłuższa trochę i szersza minimalnie. Trochę słabo jeżeli powyżej 200 km/h jest dość głośno akurat na to jestem bardzo wyczulony, zauważyłem że fotele komfortowe są minimalnie gorsze od tych w E60, ale nie czuję zbyt dużej różnicy, system mam jeszcze CCC.

W S7 za to podoba mi się przód auta, wnętrze jak w A6 C7 ale nie najgorsze tylko jeździłem taką z fotelami kubełkowymi bez regulowanego zagłówka i trochę dziwnie się czułem, chyba trochę za twarde jak dla mnie. Silnik super reakcje na gaz, jak i dobra praca skrzyni biegów, chociaż chyba w BMW jest trochę z tym lepiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi A6 / A7”