Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ All ] [A4 B5] Problem z ABS'em

Wszystko co dotyczy ogólnie układu hamulcowego w tym ABS, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
cameleon741

[ All ] [A4 B5] Problem z ABS'em

Post autor: cameleon741 » 25 mar 2011, 17:15

Witam kolegów. Mam lekki problem z moją A4. Kilka razy zapaliła mi się już kontrolka od abs + kontrolka wykrzyknik i nie działał wtedy abs. Kiedyś wystarczyło zgasić samochód, aby abs zaczął działać a kontrolki przestały świecić. Dzisiaj zapaliły mi się kontrolki, zgasiłem auto ze 3 razy i nic nie pomogło- za każdym razem to samo. W końcu jak dojechałem do domu, postałem chwilę i znowu odpaliłem było już git, sprawdziłem że abs działa.
Gdzie może leżeć powód moich problemów? To coś z pompą abs czy jak ? Jak mieliście podobny przypadek w a6, to opiszcie jak go rozwiązaliście :>

Pozdro <okok>

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 25 mar 2011, 17:43

moze którysz czujnik nie ma "kontaku" ?? powypinaj i powpinaj wtyczki... jeśli to nie pomoże to pewnie sam styk jakoś "zaśniedział"

cameleon741

Post autor: cameleon741 » 25 mar 2011, 18:09

Nie miałem czasu dzisiaj się wtyczkami pobawić, ale w wolnej chwili zerkne do tego. Jak coś będę wiedział to napiszę tu :)

Awatar użytkownika
rafik1974
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: rafik1974 » 25 mar 2011, 19:23

Witaj cameleon. Tutaj kiedyś czytałem sporo na ten temat:

a6-c5-swieci-sie-kontrolka-abs-i-chamulca-vt4563.htm

U mnie najpierw zaczęła świecić kontrolka ABS a po jakimś czasie Klocki (Taki wykrzyknik w kółku i nawiasach) ale okazało się, że to czujnik w lewym przednim kole i klocki do wymiany. Na szczęście pompa ABS działa prawidłowo. Ale w tym linku sporo osób się boryka z tym problemem, łącznie z regeneracją pompy ABS. Oby nie.
Pozdrawiam. :)
rafik

cameleon741

Post autor: cameleon741 » 25 mar 2011, 20:02

rafik1974 pisze:U mnie najpierw zaczęła świecić kontrolka ABS a po jakimś czasie Klocki (Taki wykrzyknik w kółku i nawiasach) ale okazało się, że to czujnik w lewym przednim kole i klocki do wymiany. Na szczęście pompa ABS działa prawidłowo. Ale w tym linku sporo osób się boryka z tym problemem, łącznie z regeneracją pompy ABS. Oby nie.
Pozdrawiam. :)
U mnie klocki są ok, a czujnika od klocków w a4 nie ma, więc chociaż ta opcja odpada ;) Myślę, że to wina przewodów, które przejrzę dokładnie przy jakiejś okazji i jeśli będzie sie to powtarzać, to podłącze kompa u surowego i się zobaczy. Jeśli będzie trzeba regenerować pompe to trudno, już się wysłużyła najwyraźniej :)

Awatar użytkownika
pama
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 17 gru 2009, 08:53
Imię: Forum Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bayern
Kontakt:

Post autor: pama » 26 mar 2011, 22:19

cameleon741,
jak nic sterownik.

jesli nie zagladales... poczytaj tutaj obszerniej.
jesli to faktycznie sterownik.. znajdziesz kolege w tamtym temacie, ktory w podpisie ma informacje, ze naprawia takowe+gwarancja 2 lata.

powodzenia :)

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 26 mar 2011, 22:33

Witam stawiam kolego na sterownik moduł abs ten przykręcony do pompy.Miałem takie objawy w bmw e39 za każdym razem kiedy podłączony był do kompa pokazywał awarie czujnika przy kole zaznacze że zawsze inne koło.Koleś w moim mieście zrobił mi ten sterownik za 200 zł dodał że w audi wystepuje ta sama usterka.

cameleon741

Post autor: cameleon741 » 27 mar 2011, 11:22

Nie miałem wczoraj czasu zajrzeć, dopiero teraz kompa dorwałem.
Olek, numery sterownika są bardzo słabo widoczne i ciężko mi było to rozszyfrować bez wyjmowania całości. A nie wyjmowałem całości, bo mam przykręcony sterownik od lpg do pompy i dużo rozbierania. ÂŻeby potwierdzić w 100% że to to, to trzeba podłączyć na kompa i jakiś błąd powinien wyskoczyć ? Jeśli to jest tylko kwestia tego, to w końcu kupię vaga bo zdaje mi się, że teraz to jest już nieduży koszt.

Dzięki za pomoc koledzy i czekam na odpowiedź <lol>

Awatar użytkownika
pama
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 17 gru 2009, 08:53
Imię: Forum Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bayern
Kontakt:

Post autor: pama » 27 mar 2011, 12:05

jesli to sterownik:

8 EO 614 111 A.

proponuje tez napisac do tego kolegi, wszytscy go sobie chwala:
http://www.vagelektronika.pl/

pozdrawiam, powodzenia <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga