Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

wymiana termostatu

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
ajmax
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2013, 19:47
Lokalizacja: chorzów

wymiana termostatu

Post autor: ajmax » 04 kwie 2020, 15:55

Witam,
Wymieniłem dziś termostat w moim audi i po wymianie temperatura wzrosła tylko wąż który idzie do termostatu dalej zimny tak jakby termostat się nie otwierał (dodam że to termostat z firmy Wahler i sprawdzałem go w domu w garnku i działał) postanowiłem sie troche przejechac i jak wróciłem to wąż też nie był gorący a temperatura co jakis czas spadała do 70c.Czy to może być wina czujnika 059919501B który też nie dawno wymieniłem ale kupiłem zamiennik
Co może być przyczyną takiego fixowania temperatury.Czasami jakwyłacze silnik po jeżdzie na chwile i jak go odpale po 4minutach to mi wyskakuje na fisie że temperatura jest za wysoka.Proszę o porady bo już nie wiem co z tym robić a boję się żeby nie przegrzać silnika

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 04 kwie 2020, 17:29

Po pierwsze wymień czujnik na oryginalny, nie zamiennik. Po drugie może są jakieś paprochy w układzie, ja tak miałem i podszedł mi kawałek gumki i termostat się nie domykał.

ajmax
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2013, 19:47
Lokalizacja: chorzów

Post autor: ajmax » 04 kwie 2020, 22:53

Podłączyłem vaga aby sprawdzić temperature i na vagu wyświetla mi 20stopni a na zegarach jest 90stopni przejechałem parę kilometrów aby jeszcze bardziej rozgrzać silnik po chwili chłodnica dalej zimna a na vagu komunikat o za wysokiej temperaturze,a na visie zczytałem błedy i wklejam abyscie mogli zobaczyć że ewidentnie coś z tym czujnikiem jest
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga