Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Głośna praca sprężarki klimy

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Insanec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 27 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Pomorze

[A6 C4] Głośna praca sprężarki klimy

Post autor: Insanec » 10 cze 2011, 02:59

Witam,

Sprężarka klimatyzacji w moim audi bardzo głośno chodzi. liczę na to, że po wymianie łożyska wszystko będzie ok. czy ktoś zna rozmiary oraz parametry takich lozysk? Chciałbym kupić je w miare rozsądnej cenie a następnie wymienić w serwisie (każdy wie jaka jest różnica cenowa części).

Z góry dziekuję za pomoc,
Pozdrawiam.

gość_

Post autor: gość_ » 10 cze 2011, 09:18

podłączam się do pytania. Moja tez głośno lata i podejrzewam właśnie łożysko.

pawelp1806
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 26 wrz 2010, 20:35
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: pawelp1806 » 10 cze 2011, 23:37

Hej, mam ładną sprężarkę w rozsądnych pieniądzach. Jeśli coś to priv

silnor3ki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:29
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: silnor3ki » 29 sie 2011, 00:24

Hej Panowie,
Mam ten sam problem - moja sprężarka zaczęła głośno działać. Ale nie wiem czy to łożysko czy coś innego w niej. Jest taki dźwięk jak rozlecianego łożyska ale tylko i wyłącznie na wolnych obrotach silnika. Przy normalnej jeździe nie słychać tego, albo jak zwiększę obroty na postoju to ponad 1000 rpm to już nie ma tego dźwięku, tylko przy 850 rpm.
No i nie wiem dlaczego ale auto sporo traci na mocy przy załączeniu klimy, wiem, że to normalne zjawisko ale nie aż tak dużo chyba powinno tracić, że auto się nie może zebrać z postoju ? Dopiero jak depnę mocniej to idzie. A jak wyłączę klimę to wszystko gites. Dodam, że chłodzi normalnie i jest wszytko ok poza wyżej wymienionymi objawami.

Powiedzcie czy opłaca się to rozbierać i wymieniać łożysko czy lepiej szukać jakiejś sprawnej używki ?
Nie orientuję się co tam w tej sprężarce siedzi, więc nie bardzo wiem jakie części tam w niej ulegnąć mogą ewentualnemu uszkodzeniu poza łożyskiem.
Nie byłby problemu gdyby nie czynnik i reszta tego co tam siedzi w układzie. Jak rozkręcę to wyleci i będzie trzeba iść nabić od nowa :/

Poradźcie coś please. Naprawiliście u siebie ?

PZDR.

FAŁDZIK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 wrz 2008, 12:58
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: FAŁDZIK » 29 sie 2011, 08:43

ja także mama identyczny problem jak silnor3ki, i zamierzam na wiosnę dać autko to fachowego warsztatu, który mi tą nieszczęsną klimę zreperuje, kwestia tylko namierzenia dobrego fachowca w mojej okolicy
Pierwszy, gigantyczny forum Audi A6 w Polsce. Gratuluję! A6Klub.PL :)

silnor3ki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:29
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: silnor3ki » 29 sie 2011, 09:46

No ja szukam dobrego zakładu i popytam może dzisiaj o ceny takiej regeneracji sprężarki. W ogóle to nie mam pojęcia jak ona jest zbudowana wewnątrz i co tam się regeneruje. Ale jak będzie to dużo kosztowało to sam rozbiorę i ją sprawdzę. Tylko jeszcze wcześniej trzeba się dowiedzieć w jakimś zakładzie czy spuszczą czynnik i ewentualnie później mniej wezmą za ponowne napełnienie. To przynajmniej się oszczędzi trochę na tym właśnie zabiegu nabijania.

Awatar użytkownika
Lukas1970
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 03 lip 2011, 23:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Lukas1970 » 15 paź 2011, 23:03

Miałem podobny problem też tak jakby huczało(moja C4 u poprzedniego właściciela miała lekką stłuczkę, był wymieniony przedni zderzak ale chłodnice nie były tylko trochę wygięte).
I rozciekła się chłodnica na dole więc wymieniłem na nową(nie wygiętą).
Sprężarka z klimy lekko ocierała się o chłodnice a ona nie była "profesionalnie" przymocowana do auta i wszystko wpadało w rezonans no i po wymianie chłodnicy jest ok.

silnor3ki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:29
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: silnor3ki » 28 lip 2013, 13:42

Heja, trochę póÂźno ale jak to się mówi, lepiej póÂźno niż wcale ;) U mnie winowajcą głośnej pracy w okolicach sprężarki był ... pasek wieloklinowy na niej <wow> Nawet goście w warsztacie obstawiali łożysko na sprzęgle albo napinacz paska wieloklinowego alternatora, pompy itd. (bo tak wyglądało jakby dÂźwięk dochodził stamtąd).
Brzmiało to dokładnie tak jak rozleciane łożysko na wolnych obrotach tylko było słychać przy 1000 już nie.
Wymiana paska niecałe 20 zł i jest cisza :)

Pozdro.

Crushnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Crushnik » 18 sty 2016, 11:17

Witam,

Nie ma sensu zaczynać nowego tematu więc się podłączę.

Parę dni temu też zaczęła mi klima bardzo głośno chodzić. O wiele głośniej niż sam silnik 2.6. Także auto wpada w wibracje.

Zastanawiam się czy to może być wina łożyska. Wie ktoś może czy da się łatwo wyciągnąć to łożyska razem z kołem bez ściągania czynnika z instalacji? No i może ktoś już kupował takie łożysko? Może być razem z kołem.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga