Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Elektryka
ODPOWIEDZ
Pejek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 12 mar 2020, 15:44
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tychy

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: Pejek » 31 paź 2020, 18:57

Jestem po wymianie obu lampek i tak:
1. LIN rzeczywiście jest w kostce czujnika alarmu 4G0 951 177, który jest w lampce, więc nie musiałem walczyć z przeprowadzeniem przewodu z modułu komfortu ( oczywiście doszedłem do tego dopiero po tym jak się do niego dostałem... ),
2. Podczas prac stara lampka środkowa współdziała z nową ledową lampką przy lusterku. Czyli chyba nie trzeba wymieniać obu.

-Tomek-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 14 mar 2018, 12:03
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: W-wa

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: -Tomek- » 10 sty 2021, 01:34

Witam.

Ja zaś mam nieco inną sytuację.
Zacząłem od wymiany żarówek na LEDy w podsufitce (przód i tył) oraz w lusterkach do makijażu.
Od dziwo nic nie musiałem robić (ani kodować, ani ciągnąć LIN) - LEDy od razu zaczęły działać. Reagują na otwieranie drzwi, czy na przyciski.
Dopiero po jakimś czasie zauważyłem, że gdy siedzę dłużej w aucie (przy wyłączonym silniku) i chcę manualnie włączyć światło (przyciskiem), to LEDy świecą, ale bardzo słabo (tak na 10% jasności). Dopiero po otwarciu drzwi lub włączeniu stacyjki wszystko wraca do normy, ale znowu po kilku minutach sytuacja się powtarza, o ile znowu nie otworzymy drzwi.

Zrobiłem eksperyment - wymieniłem jedną z żarówek (makijażowych) z powrotem z LEDów na tradycyjną i zauważyłem bardzo ciekawą rzecz. W takiej samej sytuacji, jak wcześniej, czyli gdy LEDy po manualnym włączeniu ledwo się żarzą, włączam tzn. otwieram lusterko z tą tradycyjną żarówkę i ta-dam - wszystkie LEDy święcą na maxa, zamykam lusterko, a LEDy po 2-3 sekundach gasną. Wygląda to na, że dopiero gdy sterownik wykryje większy przepływ prądu (przez tradycyjną żarówkę) to wybudza się ze stanu oszczędzania energii.

Analizując dokładnie moment, w którym zaczynają się problemy z włączeniem oświetlenia LED, zauważyłem że problem pojawia w momencie, kiedy zostaje wyłączone podświetlenie przycisków (brak napięcia na linii 58s, czyli na PINie 8 czerwonej wtyczki T10ab), a dzieje się to automatycznie po kilku minutach od wyłączenia auta.

Szukając rozwiązania trafiłem na ten wątek z magistralą LIN.
U minie okazało się, że nie mam LIN w lusterku (z fotochromem i kamerą), a z modułu oświetlenia z PIN5 wychodzi niebieski kabelek, który wg. schematu idzie do modułu J519 Central Electric [Module 09].

Uznałem, że ostatnią deską ratunku będzie pociągnięcie LIN z modułu komfortu, no i to zrobiłem, na razie na krótko bez przeciągania kabla - niestety nie widzę zmiany w zachowaniu.

Dodam, że zrobiłem już kodowania, ale nic się nie zmieniło:
[Moduł 09] -> bajt 16, bit 6 = 1
[Moduł 46] -> bajt 11, bit 7 = 1

Zastanawiam się, czy to jednak nie jakiś problem kodowania?
Może ktoś miał podobne problemy i mógłby mi coś doradzić?

-Tomek-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 14 mar 2018, 12:03
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: W-wa

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: -Tomek- » 11 sty 2021, 18:27

Udało mi się samemu rozwiązać problem.

Okazało się, że przyczyna tkwiła w typie żarówek LED.
Wystarczyło dolutować równolegle do końcówek żarówki LED rezystor 500 Ohm i problem przestał istnieć, a przy okazji zniknęło lekkie migotanie żarówek przy wyłączonej stacyjce.
Wygląda na to, że moduł oświetlenia (J519) w stanie czuwania przepuszcza bardzo mały prąd przez obwód żarówki, aby wykryć jej obecność i sprawność. Niestety niezmostkowana żarówka LED ma za duży opór, co powoduje problem, który opisałem w poprzednim poście.

Dodam, że wystarczyło przerobić w ten sposób tylko 3 żarówki LED w przedniej podsufitce - główne oświetlenie przodu oraz mniejsze żarówki kierowcy i pasażera.
Pozostałych żarówek LED, czyli obu makijażowych oraz sufitowych z tyłu nie przerabiałem - zaczęły działać poprawnie po modyfikacji tych 3-ech wymienionych wyżej.

Przywróciłem oryginalny niebieski przewód na PINie 5 czerwonej wtyczki T10ab, który idzie do modułu J519.
Okazuje się, że w mojej wersji (przedlift z końcówki 2014r) ciągnięcie przewodu LIN z modułu komfortu jest zbyteczne.

shaqal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:47
Imię: hmm?
Moje auto: Inne
Rocznik: Inny
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk - DES Auto
Kontakt:

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: shaqal » 11 sty 2021, 22:00

-Tomek- pisze:
11 sty 2021, 18:27
Udało mi się samemu rozwiązać problem.

Okazało się, że przyczyna tkwiła w typie żarówek LED.
Wystarczyło dolutować równolegle do końcówek żarówki LED rezystor 500 Ohm i problem przestał istnieć, a przy okazji zniknęło lekkie migotanie żarówek przy wyłączonej stacyjce.
Wygląda na to, że moduł oświetlenia (J519) w stanie czuwania przepuszcza bardzo mały prąd przez obwód żarówki, aby wykryć jej obecność i sprawność. Niestety niezmostkowana żarówka LED ma za duży opór, co powoduje problem, który opisałem w poprzednim poście.

Dodam, że wystarczyło przerobić w ten sposób tylko 3 żarówki LED w przedniej podsufitce - główne oświetlenie przodu oraz mniejsze żarówki kierowcy i pasażera.
Pozostałych żarówek LED, czyli obu makijażowych oraz sufitowych z tyłu nie przerabiałem - zaczęły działać poprawnie po modyfikacji tych 3-ech wymienionych wyżej.

Przywróciłem oryginalny niebieski przewód na PINie 5 czerwonej wtyczki T10ab, który idzie do modułu J519.
Okazuje się, że w mojej wersji (przedlift z końcówki 2014r) ciągnięcie przewodu LIN z modułu komfortu jest zbyteczne.
LIN potrzebny jest do fabrycznych lampek ledowych. Użyłeś zwykłych żarówek, które są zamiennikami tradycyjnych żarówek, dlatego działy się dziwne rzeczy z mruganiem.

-Tomek-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 14 mar 2018, 12:03
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: W-wa

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: -Tomek- » 12 sty 2021, 12:40

Nie chcę się teraz wdawać w dyskusję, czym różnią się oryginalne LEDy od moich, czy innych zamienników.
Widziałem wiele LEDów typu W5W czy C5W różnych producentów i nie dostrzegłem tam innej elektroniki niż rezystory lub drivery prądu (w lepszych modelach).

Z resztą w tej chwili nie jest to dla mnie istotne, bo fakty są następujące:

- wymieniłem 11 zwykłych żarówek C5W (sufitowe główne, 2x makijażowe, schowek, 4 czerwone w drzwiach, 3 w bagażniku) na 11szt LEDowych (każda na bazie 6 diod SMD5630)
- wymieniłem 4 zwykłe żarówki W5W (sufitowe: kierowca, pasażer oraz dwie tylne) na 4szt LEDowe (każda na bazie 3 diod SMD5630)
- nic nie miga i nie mruga
- przy zamykaniu auta oświetlenie płynnie się wygasza
- oświetlenie sufitowe zapala się przy odblokowaniu zamka, otwarciu drzwi lub manualnie przyciskiem
- nie musiałem przeciągać sygnału LIN z modułu komfortu
- nie wiem, czy to ma jakiś wpływ, ale miałem już fabrycznie zainstalowane LEDy w podświetleniu nóg, spodzie drzwi oraz listwy ambiente.

Koszt:
- 78 diod LED + ok.30 rezystorów = ok. 10zł
- wtyczki i płytki już posiadałem (m.in. z innych chińskich samochodowych LEDów, które już nie działały)
- własnych roboczogodzin nie liczyłem :)

Zysk mocy jest następujący:
- tradycyjne żarówki 15x5W = 75W
- żarówki LED 11x1,2W + 4x0,6W = 15,6W

Czyli prawie 5-cio krotnie mniejsze zużycie energii przy takiej samej jasności oświetlenia (o ile nie większej).

Kropka.

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: yarowsc » 12 sty 2021, 17:21

-Tomek- pisze:
12 sty 2021, 12:40
Nie chcę się teraz wdawać w dyskusję, czym różnią się oryginalne LEDy od moich, czy innych zamienników.
Widziałem wiele LEDów typu W5W czy C5W różnych producentów i nie dostrzegłem tam innej elektroniki niż rezystory lub drivery prądu (w lepszych modelach).
bo jak zmieniasz oryginalne sufitowe oświetlenie żarówkowe, na oryginalne LEDowe, to do lampki sufitowej wymagana jest magistrala LIN. w lampce jest zamontowany moduł, sterownik (którego nie ma w lampce żarówkowej),a który wymaga współpracy z magistralą LINkomfort. i w tym wypadku nie zmieniasz samych LEDów, tylko kompletne obydwie lampki
R1200GS ADV LC

-Tomek-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 14 mar 2018, 12:03
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: W-wa

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: -Tomek- » 12 sty 2021, 21:19

yarowsc pisze:
12 sty 2021, 17:21

bo jak zmieniasz oryginalne sufitowe oświetlenie żarówkowe, na oryginalne LEDowe, to do lampki sufitowej wymagana jest magistrala LIN. w lampce jest zamontowany moduł, sterownik (którego nie ma w lampce żarówkowej),a który wymaga współpracy z magistralą LINkomfort. i w tym wypadku nie zmieniasz samych LEDów, tylko kompletne obydwie lampki
Ok, to zmienia postać rzeczy.
Myślałem, że swap polega tylko na wymianie samych żarówek.
Czyli zrobiłem sobie tańszą wersję tunningu bez wymiany obu lampek :)

Na schematach widziałem, że LIN doprowadzony jest w okolice modułu oświetlenia, jeżeli w aucie zainstalowany jest moduł alarmu (wraz z czujnikami), sterownik odsuwanego dachu wraz z roletą i/lub sterownik do bramy garażu. Wszystkie te elementy także korzystają z LIN komfort.

Enzo74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 27 lis 2017, 19:59
Imię: Enzo
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Lokalizacja: Poznań

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: Enzo74 » 14 lut 2021, 19:22

Czy Wam też wyrzuca powtarzający się błąd w module komfortu 46 - 01308 Sterownik elektroniki dachu Brak sygnału / komunikacji ?
Daje się skasować, ale po każdym uruchomieniu zapłonu wraca.

Awatar użytkownika
kasmar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 296
Rejestracja: 11 sie 2013, 14:48
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rymanów

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: kasmar » 14 lut 2021, 20:53

Enzo74 pisze:
14 lut 2021, 19:22
Czy Wam też wyrzuca powtarzający się błąd w module komfortu 46 - 01308 Sterownik elektroniki dachu Brak sygnału / komunikacji ?
Daje się skasować, ale po każdym uruchomieniu zapłonu wraca.

Dostałem rozwiązanie problemu w prywatnej wiadomości. napisz to Ci podeślę.
Audi A6 C7 Stage 1 (Gregor10) 209,8 KM - jest
Audi A6 C6 2009 - 2017
Audi A4 B6 2006 - 2009
Audi A4 B5 2003 - 2006

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: mat1324 » 14 lut 2021, 21:49

Udostępnij na forum, a nie znów tylko na PW. Po to jest forum, aby pomagać :).

Awatar użytkownika
kasmar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 296
Rejestracja: 11 sie 2013, 14:48
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rymanów

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: kasmar » 14 lut 2021, 23:44

Nie jestem autorem tego rozwiązania tak samo jak zdjęć instruktażowych.
Nie wiem czy autor życzy sobie publicznego rozpowszechniania.
Napisał na forum że ma rozwiązanie problemu błędu 01308.
Napisałem do niego czy się podzieli i wysyłał mi instrukcje na email i ja tez w ten sposób podzieliłem się ta wiedzą .
Audi A6 C7 Stage 1 (Gregor10) 209,8 KM - jest
Audi A6 C6 2009 - 2017
Audi A4 B6 2006 - 2009
Audi A4 B5 2003 - 2006

wooojt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2020, 22:32
Lokalizacja: Śląsk

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: wooojt » 19 lut 2021, 19:14

Tez poproszę instrukcję, bo faktycznie pojawia mi się ten błąd.

Awatar użytkownika
Andrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 174
Rejestracja: 28 paź 2017, 17:17
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecin

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: Andrek » 14 mar 2021, 22:25

U mnie niestety też pusto w 7 pinie i tak się zastanawiam, czy nie ma doprowadzonego LIN czy jest w innym kolorze i innym pinie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Fann
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 29 lis 2020, 20:05
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: Fann » 08 maja 2021, 16:42

Witam, też będę zmieniał lampki zwykle na ledowe, o dziwo mam fabryczny pakiet oświetlenia ambit ale lampki mam zwykle, na pewno w lampce nie mam line, na razie nie sprawdzałem w lusterku, mam kamerkę asystent i radary. Ale jak coś to ostatnio zakładałem immobilajzer seao can blu i dostałem schemat gdzie jest umiejscowiony przewód line, po podłączeniu immo działa super i nie trzeba ciągnąć przewodu do bagażnika 🙂. Jest to czerwona kostka przewód fioletowo czarny pin8 na słupku lewym, trzeba zdjąć osłonę progu. 🙂 https://zapodaj.net/499ad411fcd00.jpg.html
8. Koniecznie musisz pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek.

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: yarowsc » 08 maja 2021, 20:14

jeżeli Twój wóz to 2013rok produkcji i nie masz panoramy dachu - to masz już nowego typu czujnik deszczu, do którego LIN już nie dochodzi i trzeba "ciągnąć kabla"
R1200GS ADV LC

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga