Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Elektryka
ODPOWIEDZ
nygus069
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 192
Rejestracja: 30 sty 2012, 18:50
Imię: tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nygus069 » 04 kwie 2019, 19:49

Lampka podłączona ,efekt super. Lin znalazłem na pinie 7 lusterka fotochrom podłączyłem według opisu plus kodowanie .Wszystkim serdeczne dzięki za opisy. :)

CHROSTa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2009, 23:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: CHROSTa » 05 maja 2019, 23:31

Witam a czy ktoś wie jak zrobić w droga stronę gdzie ledy były fabrycznie , i potrzebny jest ten jeden kabelek niebieski który izolujemy gdy zmieniamy na LED, gdzie konkretnie idzie ten kabel

Awatar użytkownika
Sector
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 127
Rejestracja: 11 cze 2009, 22:48
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Sector » 30 lis 2019, 12:10

Gdzie najlepiej kupić ( u jakiego sprzedawcy) kpl . zestaw lampek led- do ośw. kabiny.
Macie sprawdzony sklep ?
„Lans” - określa charakterystyczny styl życia i pozytywną promocję własnego wizerunku.

iaqbec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: iaqbec » 14 gru 2019, 18:06

Jest lusterko fotochrom, jest kamera, światła matrix, dach panorama i różne inne dziwy :), ale pin 7 we wtyczce lusterka pusty ... ktoś doradzi gdzie go (lin) znajdę bliżej niż w komforcie w bagażniku ? :)

Lampka działa załączana ręcznie, prawo , lewo , wszystkie, działa nawet załączanie tylnej lampki. Nie działa natomiast załączanie oświetlenia przy otwartych drzwiach lub przy otwarciu z pilota.
Co ciekawe lampka "wie" kiedy drzwi są otwarte bo wyłącza po otwarciu drzwi podświetlenie przycisków/suwaków otwierania panoramicznego dachu i jego rolety.

EDIT : jak macie alarm fabryczny Audi to lin jest też na 2 pinie wtyczki czujnika ruchu w lampce środkowej <radocha>

lele
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2019, 18:52
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój

Post autor: lele » 16 gru 2019, 19:01

Witam, u mnie ten sam problem,LIN podłączony kodowanie zrobione, a dalej działa tylko ;ręcznie; podsufitka i oświetlenie okazały się z anglika czy to może być problemem?

Enzo74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 27 lis 2017, 19:59
Imię: Enzo
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Enzo74 » 03 lut 2020, 19:33

Niestety u mnie pomimo lusterka fotochromatycznego, asystenta/kamery świateł drogowych (full led) i klimatyzacji 4 strefowej, kabelka LIN nie ma w pin 7 :(
Brak dachu panoramicznego, w którym z pewnością byłby ten LIN

Więc na razie z wymiany oświetlenia nici, bo ciągniecie tego z modułu komfortu to trochę zabawy.

Aktualizacja
Popatrzyłem jeszcze na tą opcję pociągnięcia przewodu od modułu komfortu, poodkręcałem co trzeba w bagażniku wg wskazówek Kolegów na forum i chyba nie będzie to takie skomplikowane :)

Poradźcie proszę jedynie jaki przewód dobrać i szybko-złączkę:
1. czy przewód FLRY-B o przekroju 0,5 mm2 czy większy?
2. czy taka szybko-złączka będzie ok - https://wtyczkolandia.pl/szybkozlaczka- ... 630,b.aspx ?

[ Dodano: 2020-02-03, 19:33 ]
mat1324 pisze:LIN może być jeszcze ewentualnie fioletowo-czarny.
Jest w tej drugiej złączce w lusterku z 3 przewodami kabelek fioletowy z czarnym paskiem, ale bez schematu to pewnie ciężko będzie stwierdzić czy to LIN?

Aktualizacja
Udało się dociągnąć przewód do modułu komfortu w bagażniku (zdecydowałem się na pociągnięcie w podsufitce to bagażnika - bardzo dziękuje Koledze Deba za podpowiedzi krok po kroku :) oraz koledze Mat1234).
Po podłączeniu przewodu pod pin 5 w czerwonej kostce oraz do lin - co prawda podłączyłem się do kabla lin fioletowo-białego we wiązce kabli wchodzącej od strony bezpieczników w kierunku schowka z akumulatorem/kołem zapasowym (są tam obok siebie 2 przewody fioletowe z białym paskiem, gdyż przy sterowniku nie dałem rady palcami ;) połączyć kabli na szybko-złączkę), niestety załączanie się przy otwieraniu drzwi cały czas nie działa <mysli>
Kodowanie raczej poprawne dodałem w module komfortu tj. Byte 11 - bit 7, bo mam fabrycznie pakiet QQ1 (podświetlanie led nóg i drzwi).

No i cały czas wywala błąd w module komfortu Sterownik elektroniki dachu brak sygnału/komunikacji kod 01308 (ten sam błąd wywalało mi jeszcze zanim podłączyłem kabel lin)

Będę wdzięczny za podpowiedzi, aby to na 100 % zadziała :)

Tak czy inaczej efekt tego oświetlenia <okok> warty jest tej zabawy z rozbieraniem części podsufitki i tapicerki w bagażniku. Przy okazji założyłem sobie boczki w słupku z prowadzeniem rolety, ale bez zakładania silniczka bo i tak nie mam elektrycznej klapy.

Pejek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 12 mar 2020, 15:44
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pejek » 03 kwie 2020, 14:07

iaqbec pisze:Jest lusterko fotochrom, jest kamera, światła matrix, dach panorama i różne inne dziwy :), ale pin 7 we wtyczce lusterka pusty ... ktoś doradzi gdzie go (lin) znajdę bliżej niż w komforcie w bagażniku ? :)

Lampka działa załączana ręcznie, prawo , lewo , wszystkie, działa nawet załączanie tylnej lampki. Nie działa natomiast załączanie oświetlenia przy otwartych drzwiach lub przy otwarciu z pilota.
Co ciekawe lampka "wie" kiedy drzwi są otwarte bo wyłącza po otwarciu drzwi podświetlenie przycisków/suwaków otwierania panoramicznego dachu i jego rolety.

EDIT : jak macie alarm fabryczny Audi to lin jest też na 2 pinie wtyczki czujnika ruchu w lampce środkowej <radocha>
Zadziałało ?, możesz wrzucić fotkę tej kostki z czujników ruchu gdzie prawdopodobnie jest LIN ?

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 03 kwie 2020, 18:21

blad 1308 - w sprawie likwidacji na stale tego bladu odezwij się do mnie.
Wysle zdjecia i instrukcje co masz zrobic.
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

wooojt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2020, 22:32
Lokalizacja: Śląsk

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: wooojt » 07 paź 2020, 12:37

Jak demontuje się lampki w podsufitce? Są na samych zatrzaskach i wystarczy je podważyć? W przedniej nie ma jakiejś zaślepki, pod którą jest na przykład śruba, jak było w starszych Audi?
Rozumiem, że w przedlifcie i polifcie jest tak samo?

wooojt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2020, 22:32
Lokalizacja: Śląsk

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: wooojt » 08 paź 2020, 11:03

Serio nikt nie odpowie?

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: mat1324 » 08 paź 2020, 18:13

Lampki tylko podważasz.

Awatar użytkownika
kasmar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 296
Rejestracja: 11 sie 2013, 14:48
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rymanów

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: kasmar » 08 paź 2020, 21:37

Pamiętam że gdzieś to widziałem.

https://www.youtube.com/watch?v=D-4CNFB9W3I

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/D-4CNFB9W3I" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Audi A6 C7 Stage 1 (Gregor10) 209,8 KM - jest
Audi A6 C6 2009 - 2017
Audi A4 B6 2006 - 2009
Audi A4 B5 2003 - 2006

wooojt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2020, 22:32
Lokalizacja: Śląsk

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: wooojt » 14 paź 2020, 11:58

Jestem po zmianie oświetlenia na LED z polifta.

Po pierwsze. Żeby zdemontować przednią lampkę nie wystarczy jej podważyć. Trzeba odczepić cały przedni panel lampki, pod którym jest jedna śruba. Po jej odkręceniu podważamy "resztę" lampki.

Po drugie. Mam lusterko fotochrom, line assist, asystent świateł, itp. i w kostce lusterka nie było kabla LIN (pin 7 w kostce pusty). Mam dach panoramiczny i w kostce silnika dachu nie było kabla fioletowo-białego, ani fioletowo-czarnego, ale okazało się, że LIN ma kolor zielony i jest na pinie pierwszym (pokazane na foto, z dołączonym dodatkowym różowym kabelkiem, który wpinamy w zamiast kabla w pinie nr 5 w czerwonej kostce lampki).
Tylna lampka zaczyna wtedy działać bez przeróbek. Ciekawostką jest to, że po poprawnym podłączeniu przedniej lampki, tylna stara lampka halogenowa przestaje działać. Trzeba podpiąć nową, ledową i wszytko działa jak należy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pejek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 12 mar 2020, 15:44
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tychy

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: Pejek » 18 paź 2020, 20:15

Czyli trzeba wymienić obie lampki ?, Po wymianie tej przy lusterku tylna przestanie działać ?

wooojt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2020, 22:32
Lokalizacja: Śląsk

Re: LED Oświetlenie Kabinowe C7 Wymiana Na LED

Post autor: wooojt » 19 paź 2020, 23:22

Musisz zmienic obie. Z reszta bez sensu byloby zmienic tylko jedną, światło nie pasowałoby do siebie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga