Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Adaptive light: awaria systemu

Elektryka
Awatar użytkownika
R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 12 wrz 2008, 23:32
Lokalizacja: Mazury

Post autor: R » 26 sty 2016, 18:24

taki długi temat a rozchodzi się o to ,ze trzeba wymienić żarówkę H7.
u siebie w C7 mam adaptive light i właśnie zapalił mi się też taki komunikat : awaria systemu,
nie wiem jak jest w C6 ale u mnie doświetlanie jest przy wolnych prędkościach i nie skręca główny strumień światła tylko zapala się dodatkowa żarówka w lampie właśnie ta H7, główny strumień światła chodzi tylko góra/dół podczas zmiany na krótkie-długie, nic nie skręca na boki.
W C6 w lampach widzę,że BiKsenon to 4 soczewki po dwie w każdej lampie i wtedy widocznie jedna z nich jest skrętna ,w C7 zawsze jest biksenon bo w lampach zamontowane są tylko po jednej soczewce ksenonowej która ciągle świecą z ta samą siłą tylko,że się opuszczają lub podnoszą zależnie czy włączamy długie czy krótkie...

Wracając do tematu jeśli zapali nam się komunikat adaptive light: awaria systemu, najlepiej ustać przed jakąś ściana i najpierw skręcić maksymalnie kierownica w jedną a potem w druga stronę i zobaczyć czy z dwóch stron tak samo oświetla boki, wtedy mamy odpowiedz w której lampie jest walnięta żarówka.
Wymiana to ok 15 min roboty. zdjąć okrągłą gumową osłonkę z tyłu lampy, przekręcić gniazdo żarówki i wtedy nam wyskoczy całość razem z żarówką, zmieniamy żarówke , przy montażu aby było łatwiej lepiej jest oddzielić czarny plastik z kabelkami od metalowego mocowania i najpierw wsadzić żarówkę plus te metalowe mocowanie a potem dopiero wsadzić gniazdo na żarówkę, dwie blaszki od metalowego mocowania muszą się wsunąć za śrubki na torx(nie odkręcać)
brzmi skomplikowanie ale jak zajrzycie na żywo to nic trudnego.
Jeżeli spali się żarówka od strony pasażera to jest trochę więcej roboty bo trzeba odkręcić obudowę filtra powietrza, reszta tak samo.

Nesinho
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 26 lip 2019, 21:13
Imię: Patryk
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bytom

Re: Adaptive light: awaria systemu

Post autor: Nesinho » 02 lip 2020, 10:00

Witam Koledzy! I mnie dopadło z dnia na dzień. Deszczy pełno to i zaczyna elektronika szfankować. Na teraz sprawdziłem wszystkie światła działają doświetlenie również żółte brzydkie światło. Błędu nie pokazuje chociaż po pracy spróbuję po przejechaniu się wpiąć. Wygląda mi to że po włączeniu silnika światła się nie ustawiaja. Stąd ten błąd. Zacząć od przeczyszczenia wtyczek w reflektorach? Trochę czasami parowały przy dużych opadach. Jest możliwe że żarówka z doświetlenia świeci a mimo to gdzieś jej obwód daje przerwę. Dzięki za szybką sugestie. Jak nie dam sobie rady oddam na service. Pozdrawiam cześć


Edit
Nie poziomuja się ksenony, wszystkie żarówki oświetlenia działają.Błędu nie ma. Od czego zacząć??
Edit
Po warsztacie czujnik poziomowania przód(zapieczony, kupiony na allegro z dwóch zrobiony jeden przekładka blaszki, cięgna końcowego, działa.
Działa
Audi a4 b5 1.8 ADR
Audi a4 b6 1.9 tdi AVF
Audi a6 c7 2.0 tdi CGLC

maciekm9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2021, 15:08
Imię: Maciej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kleszczewko

Re: Adaptive light: awaria systemu

Post autor: maciekm9 » 16 wrz 2021, 15:11

pomocy, ja z kolei mam komunikat "oświetlenie samochodu: awaria systemu" i do dzisiaj nic się nie działo a teraz nawet po przekręceniu włącznika świateł w pozycję 0, wyłączeniu zapłonu i zamknięciu samochodu cały czas świecą ksenony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga