Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Oświetlenie ambiente - podłączenie

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Oświetlenie ambiente - podłączenie

Post autor: ralen » 01 lis 2022, 16:15

Cześć ludziska :]

przybywam do was z tematem podświetlenia Ambiente z Aliexpress. Dokładam sobie oświetlenie Ambiente do centralnej konsoli oraz do lampki podsufitki i mam trochę zagwozdkę w kwestii jego podłączenia.
Oryginalnie posiadam pakiet QQ2 (świecący tunel, klamki, schowki, boczki, podświetlenie przestrzeni na nogi itd.). Przeciągnąłem sobie kable od oświetlenia za centralną konsolą aby objąć lewą i prawą stronę auta, a zasilanie wziąłem z lampki podświetlenia nóg pasażera (bo było najszybciej, najprościej, za schowkiem pasażera i tam też mieści się sterownik RGB) I tu pojawia się pewien problem. <uoee>

Mianowicie gdy otwieram auto, wszystko jest gitara, oświetlenie się zapala i elegancko świeci na 100% mocy. Problem pojawia się w momencie uruchomienia samochodu. Fabryczne oświetlenie nóg przyciemnia się wówczas (efekt dimmingu) co jest spowodowane spadkiem napięcia dochodzącego do lampki. Niestety sterownik RGB LED od naszych skośnookich kumpli sobie z tym nie radzi i wyłącza oświetlenie RGB bo zasilanie spada za nisko. <bezradny>.

Czy macie może jakiś pomysł, czy to automatyczne przyciemnienie przestrzeni na nogi można wyadaptować w VCDS ?
Ewentualnie czy możecie polecić jakiś inny punkt z którego mógłbym wziąć zasilanie ? Ambiente jest punktem idealnym ponieważ świeci się już po otwarciu auta z kluczyka, podczas jazdy i do czasu aż chyba CLH zgaśnie. Poza tym można to regulować do pewnego stopnia z MMI. Może gdzieś za schowkiem znajduje się wiązka podająca zasilanie na pozostałe elementy ambiente ? np do prawych drzwi ? <mysli>

Ps. Pozostałe elementy Ambiente świecą stałym światłem, nie ściemniają się w momencie uruchomienia auta, ale problem z nimi jest taki, że wszędzie jest daleko i nie chciałbym pruć połowy samochodu. Sterownik RGB jest w okolicy schowka pasażera. <bezradny>
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga