Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Sprawność amortyzatorów w zawieszeniu pneumatycznym.

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
KubaA6C6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 18 mar 2021, 08:27
Imię: Jakub
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Sprawność amortyzatorów w zawieszeniu pneumatycznym.

Post autor: KubaA6C6 » 16 mar 2022, 10:11

Siema, czy na wytrząsarce poprawna sprawność amortyzatorów w zawieszeniu pneumatycznym przy pomiarze jest taka sama jak w zwykłym zawieszeniu? Chcę mieć przed wymianą pewność, że to nie błąd pomiaru przez to, że nie ma sprężyn a są miechy powietrzne.

motogold
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 197
Rejestracja: 10 lip 2020, 21:45
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3M

Re: Sprawność amortyzatorów w zawieszeniu pneumatycznym.

Post autor: motogold » 17 mar 2022, 06:37

Tak.Sprawność jest taka sama w przypadku pneumatu jak i sprężyn. Pamiętaj,że sprawność amorków nie ma znaczenia na "podbicie" przeglądu i ogólnie jakość tego badania,pozostawia wiele do życzenia :).
Zamieniasz koła przód/tył lub założysz inny kpl.kół i maz inne wyniki.A nawet,gdy spuścisz trochę powietrza lub dopompujesz i też masz inny wynik.

KubaA6C6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 18 mar 2021, 08:27
Imię: Jakub
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprawność amortyzatorów w zawieszeniu pneumatycznym.

Post autor: KubaA6C6 » 17 mar 2022, 07:49

No właśnie komplet amorków na przód to 2600zł i wolę się upewnić, że to to. Test robiłem w trybie komfort i myślę, czy to nie zaniżyło wartości. Opony napompowane po 3 atm każde.

Zdziwiłeś mnie, że sprawność amorka nie wpływa na przegląd. Ja przeszedłem, bo powiedziałem że wynik to przez zawieszenie pneumatyczne i kontroler się nie czepiał.

A wie ktoś jak dodać kolejny poziom podnoszenia jak w Allroadzie? Ponoć to to samo zawieszenie. Wystarczy zakodować?

motogold
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 197
Rejestracja: 10 lip 2020, 21:45
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3M

Re: Sprawność amortyzatorów w zawieszeniu pneumatycznym.

Post autor: motogold » 20 mar 2022, 06:10

KubaA6C6 pisze:
17 mar 2022, 07:49
No właśnie komplet amorków na przód to 2600zł i wolę się upewnić, że to to. Test robiłem w trybie komfort i myślę, czy to nie zaniżyło wartości. Opony napompowane po 3 atm każde.

Zdziwiłeś mnie, że sprawność amorka nie wpływa na przegląd. Ja przeszedłem, bo powiedziałem że wynik to przez zawieszenie pneumatyczne i kontroler się nie czepiał.

A wie ktoś jak dodać kolejny poziom podnoszenia jak w Allroadzie? Ponoć to to samo zawieszenie. Wystarczy zakodować?
No właśnie .Też doszli do tego decydenci,że te testy to o kant du.. można rozbić.Robią tylko dlatego,że mają maszyny i jako ogólne badanie dla właściciela pojazdu.No chyba,że amorki wyleją i zaczną stukać na teście.Wtedy mogą odrzucić.
Robiliśmy testy na jednym aucie.Zmienialiśmy koła,ciśnienie itp i za każdym razem inny wynik.A kpl.amorków w tym aucie była całkowicie nowy na obu osiach z TRW.Wynik wahał się między 80 a 52% na przodzie i 75-45% na tylnej osi.
Więc te testy to wiesz :)

KubaA6C6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 18 mar 2021, 08:27
Imię: Jakub
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprawność amortyzatorów w zawieszeniu pneumatycznym.

Post autor: KubaA6C6 » 27 sty 2023, 08:18

Odkopię temat dla potomnych.

Z ciekawości zrobiłem przegląd zawieszenia na szarpakach i test amortyzatorów. Na trybie dynamicznym zawieszenia i ciśnieniu w kołach 2,8 przód i 2,4 tył (jak w tabliczce dla niezaładowanego auta), pół baku i kierowca ok 100kg za kółkiem. Wynik to równo 80% na każdym kole.

Rok wcześniej diagnosta kręcił nosem (może miałem ciut więcej powietrza w kołach, ale jak w tabliczce i tryb komfort).

Wnioski? Na przegląd mniejsze ciśnienie w kołach i tryb sportowy :) Sprawność amorków jak w nowym aucie. Nie naprawiajcie amorków w ciemno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga