Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Silnik 2.0 TDI bierze olej

Silniki wysokoprężne
mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Silnik 2.0 TDI bierze olej

Post autor: mat1324 » 07 paź 2021, 23:45

Na allegro jest tego pełno i kosztuje ok. 40 zł :). Potem wystarczy tylko go ustawić po konkretny silnik i można sprawdzać. Oczywiście nie można z nim jeździć, bo nie uszczelnia on rurki.

https://allegro.pl/listing?string=%22T4 ... cription=1

2eng@
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2021, 18:51
Imię: Patryk
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Silnik 2.0 TDI bierze olej

Post autor: 2eng@ » 22 paź 2021, 19:36

Witam,

Otóż też mam problem ze swoją Audi 2.O tdi 177 bierze ok. 1l oleju na 3tyś km..... dodam tylko, że brak wycieków silnik suchy jak pieprz turbo suche intercooler tez ok. Drugi temat to czasami gdy jadę w deszcz blokują mi się hamulce pedał robi się mega twardy tak jakby wspomagania nie było.. Co Wy na ten temat?:)
Byłem u pewnych magików od Audi i podrzucili mi pewien pomysł słuchajcie:
Podobno Audi A6 C7 2.O tdi 177 konna miała kiedyś akcję serwisową z wymianą pokrywy zaworów że odpowietrzenie nie działało prawidłowo (dzwoniłem do serwisu, i powiedzieli mi ze moja audi NIE była objętą tą akcją....) jest to również połączone z odpowietrzeniem które idzie od pompy vacum i że jest to wspólne z tym że tracę czasami hamulce że tworzy się ciśnienie za duże i olej jest spalany po prostu w komżę spalin (nie jest odprowadzany z powrotem do misy olejowej).
Co powiecie na taką teorię ?

Pozdrawiam

ollyon86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 337
Rejestracja: 09 maja 2012, 10:22
Imię: olyon86
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2017
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Re: Silnik 2.0 TDI bierze olej

Post autor: ollyon86 » 04 lis 2021, 18:40

Nie chcę zakładać nowego tematu, mam pytanie gdzie można wkręcić manometr aby sprawdzić ciśnienie oleju dla silnika CRT 3.0 TDI?

Pele2151988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 20 lip 2019, 14:47
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.0 V8 560KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Brzesko

Re: Silnik 2.0 TDI bierze olej

Post autor: Pele2151988 » 03 sty 2022, 17:57

2eng@ pisze:
22 paź 2021, 19:36
Witam,

Otóż też mam problem ze swoją Audi 2.O tdi 177 bierze ok. 1l oleju na 3tyś km..... dodam tylko, że brak wycieków silnik suchy jak pieprz turbo suche intercooler tez ok. Drugi temat to czasami gdy jadę w deszcz blokują mi się hamulce pedał robi się mega twardy tak jakby wspomagania nie było.. Co Wy na ten temat?:)
Byłem u pewnych magików od Audi i podrzucili mi pewien pomysł słuchajcie:
Podobno Audi A6 C7 2.O tdi 177 konna miała kiedyś akcję serwisową z wymianą pokrywy zaworów że odpowietrzenie nie działało prawidłowo (dzwoniłem do serwisu, i powiedzieli mi ze moja audi NIE była objętą tą akcją....) jest to również połączone z odpowietrzeniem które idzie od pompy vacum i że jest to wspólne z tym że tracę czasami hamulce że tworzy się ciśnienie za duże i olej jest spalany po prostu w komżę spalin (nie jest odprowadzany z powrotem do misy olejowej).
Co powiecie na taką teorię ?

Pozdrawiam
Mi mechanik powiedział jak ściągnął wąż od odmy i tam dmuchalo białym dymem i jak powiedziałem o oleju też odrazu stwierdził wymianę uszczelki pokrywy zaworow
Szelag

Jareknb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 03 wrz 2020, 07:49
Imię: Jarosław
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.5 V8 520KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowa Biała

Re: Silnik 2.0 TDI bierze olej

Post autor: Jareknb » 26 lut 2022, 23:02

Mam co prawda 3.0 ale nie chce zakładać nowego tematu. Obróciło mi panewki na wale, oprócz wału zostały też zchonowane cylindry i dotarte zawory. Niestety silnik bierze olej, od wymiany po tysiącu km zrobiłem 5 tyś i poszło od Max do prawie min, więc wziął co najmniej litr, silnik jest suchy, przed naprawą dolewałem może pół litra ślę na 15 tyś. Co sie dzieje? Myślałem że to będzie już jeździć a tu kicha.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga