Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Usuwanie filtrów DPF i układów AdBlue SCR WRC części samochodowe OC/AC OC/AC Sklep online samochodowych warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
Usuwanie
DPF i AdBlue
Pompy paliwa
Przepustnice
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
MOTONET
Części online
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Slizga sie sprzeglo/skrzynia na zimnym? A6 C7
Autor Wiadomość
Carloss* 

Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Quattro
Rok: 2013
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Karol
Wysłany: 2017-11-14, 23:29   

Kolego @ amisz , mam ten sam problem u siebie. Auto posiadam od nowości i od samego początku takie coś zaobserwowałem oczywiście tylko i wyłącznie w okresie zimowym gdzie temp. zewnętrzene oscylowały około 5 st, lub mniej. Też uślizgi są do około 2km od ruszenia z miejsca, później skrzynia chodzi jak by problemu nie było. Byłem z tym oczywiście w ASO i zgłosiłem jako usterkę podczas trwania gwarancji i po testach i sprawdzeniu dostałem odpowiedź ,że wszystko jest OK i tak musi być. Temat powiem szczerze odpuściłem , ale tak jeżdżę do tej pory i nic poza uślizgami w zimne dni przez pierwsze 2 km się nie dzieje. Auto ma aktualnie 145 kkm. Ciekaw jestem , czy to jakaś usterka , czy po prostu ten typ tak ma....

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Rok: 2004/2010
Twórca 

Silnik: 3.0 TDI 313KM
Imię: Adrian
Wysłany: 2017-12-05, 18:01   

no to u mnie jest podobnie ale na gorącym silniku... no i gdy startuje jadąc ok 20km/h

MateuszS6 

Model: S6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 340KM
Rok: 1999
Skrzynia: Automat
Wysłany: 2017-12-06, 20:11   

na ciepłym absolutnie tego nie mam... jedynie jak postoi minimum 12h w nizszej temperaturze. Kolego Carloss, jak oddawales auto do aso na reklamacje/sprawdzenie to co powiedzieli? nazwali jakos to zjawisko? czy jest ktos jeszcze na forum z uzytkownikow c7 kto moglby sprawdzic to u siebie? pozdro

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Silnik: 4.0 560KM
Rok: 2004/2010
Carloss* 

Imię: Karol
Wysłany: 2017-12-09, 01:33   

Powiedzieli, że wszystko jest OK i tak ma właśnie być.
A jak sam wiesz dużo prób nie mieli, bo żeby to wywołać to auto musiało swoje odstać na mrozie. Ze 3 dni potrzymali i oddali.
Nie chciało mi się dalej drążyć tematu, bo po prostu temat olałem, ale powiem szczerze , myślałem że pomoże wymiana oleju , ale Ty zmieniałeś i nic to nie dało.
To juz jest teraz piąta zima gdzie ten objaw wystepuje i jak na razie jeździ tak więc już się nawet tym nie przejmuję. Ciekaw jestem też opinni innych użytkowników.

tomek66 

Nadwozie: Limuzyna
Rok: 2012
Imię: Tomek
Wysłany: 2017-12-22, 08:47   

Powiem tak , auto użytkuje drugą zimę i pierwszej zimy nic nie było z tzw ślizganiem się sprzęgła , a obecnie auto ma podniesioną moc do 404 i coś ponad 800nm i tej zimy właśnie zauważyłem taki uślizg przez właśnie kilka set metrów możliwe własnie , że do 2km a potem wszystko pracuje idealnie. A nawet podczas jazdy na pierwszych metrach powiedzmy , że auto osiągnie 4 bieg i puszczę pedał gazu to obroty potrafią spaść niemalże do wolnych obrotów i czy to jest 4 czy 6 , 7 ,8 bieg tak samo się zachowuje no ale powiedzmy te 2km i wszystko w normie auto ma przebieg 175k.

Odpowiedz do tematu