Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna
PRZYPOMNIJ HASLO

 


 Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony i felgi Audi A6 motostacja.pl w a6klub.pl Opony samochodowe OC/AC sklep z częściami samochodowymi forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Felgi Audi A6
Części
samochodowe
Opony
samochodowe
Kup OC/AC
Express Parts
Przepływomierz
powietrza
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Znalezionych wyników: 93
Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: zbieżność - tylne koło przodem 5 mm do środka
hak64

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 577

PostForum: Zawieszenie - C7 (2011-2018)   Wysłany: 2019-12-08, 11:46   Temat: zbieżność - tylne koło przodem 5 mm do środka
Może walnąłeś bokiem w krawężnik i masz skrzywioną belkę zawieszenia, albo wahacz.
  Temat: [A6 C4] Zagadka
hak64

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 1339

PostForum: Kupujemy Audi A6 / A7   Wysłany: 2019-10-26, 11:40   Temat: [A6 C4] Zagadka
mat1324 napisał/a:
Mam potwierdzenie, że VIN, który jest na grodzi nie istnieje i nigdy takiego nie było. Ktoś z amerykańskiego zrobił europejskiego.

Tu rodzi się pytanie, czy nasz entuzjasta V6 nie przejedzie się zanadto tym wozem. Jeśli diagnosta dopuszczający pojazd do ruchu zauważy dwa nr VIN (a powinien zauważyć i zgłosić odpowiednim organom), to kolega nie pojeździ a jedynie pochodzi sobie po piętrach prokuratury (poprzedni właściciel także).
  Temat: [A6 C4] Zagadka
hak64

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 1339

PostForum: Kupujemy Audi A6 / A7   Wysłany: 2019-10-26, 08:14   Temat: [A6 C4] Zagadka
mat1324 napisał/a:
Możliwe, że ktoś przebił numer VIN, aby ukryć amerykańskie pochodzenie auta.

To najbardziej prawdopodobne.
  Temat: Uszkodzone A6 C6 na urlopie
hak64

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 3961

PostForum: Ubezpieczenia   Wysłany: 2019-10-13, 20:03   Temat: Uszkodzone A6 C6 na urlopie
Zaistnienie szkody - zwłaszcza z OC - zobowiązuje ubezpieczyciela do jej naprawienia. Patrz Art 361 kc
§ 1. Zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła.
§ 2. W powyższych granicach, w braku odmiennego przepisu ustawy lub postanowienia umowy, naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł, oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu szkody nie wyrządzono.
Zatem szkoda spowodowała niemożność korzystania z samochodu, który dotychczas był użytkowany. To, że człowiek ma na siebie zarejestrowanych pięć innych pojazdów, nie zmienia faktu, ze nie mógł korzystać z tego który uległ uszkodzeniu (pozostałe mogą przecież być użytkowane przez innych członków rodziny, mogą też być niesprawne, nie spełniać określonych wymagań, być paliwożerne, lub służyć do okresowego pomiaru tempa osiadania kurzu na powłokach lakierniczych). Ubezpieczyciele żądają opłacania składek OC za wszystkie zarejestrowane pojazdy, choć zdają sobie sprawę, że korzystanie przez jednego kierowcę z wszystkich samochodów jednocześnie, jest techniczną niemożliwością. I to by było na tyle.
  Temat: Uszkodzone A6 C6 na urlopie
hak64

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 3961

PostForum: Ubezpieczenia   Wysłany: 2019-10-12, 14:04   Temat: Uszkodzone A6 C6 na urlopie
Na czas naprawy należy Ci się samochód zastępczy i ubezpieczyciel musi zwrócić koszt jego najmu.
pelonek1 napisał/a:
Czy jeśli przedstawiłbym wycenę naprawy z ASO to dopłacą mi tyle co jest w niej

Może się zdarzyć, że uznają taki kosztorys, ale to sporadyczne przypadki. Zwykle o pieniądze trzeba walczyć w sądzie.
Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie odstawienie auta na naprawę z rozliczeniem bezgotówkowym (w ASO, lub innym warsztacie). W takim przypadku warsztat robi własny kosztorys naprawy, przesyła ubezpieczycielowi do akceptacji i przystępuje do roboty. Pieniędzy wprawdzie nie zobaczysz, ale dostaniesz kawę, ciasteczko, samochód zastępczy, a przy okazji pozbędziesz się problemu użerania z ubezpieczycielem.
  Temat: Uszkodzone A6 C6 na urlopie
hak64

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 3961

PostForum: Ubezpieczenia   Wysłany: 2019-10-12, 11:16   Temat: Uszkodzone A6 C6 na urlopie
Kalkulacja naprawy została sporządzona na śmiesznie niskiej stawce rbg (65 zł, podczas gdy profesjonalne warsztaty stosują stawki powyżej 100 zł za rbg). Bezprawnie naliczono 5% rabatu na części zamienne (co prawda chodzi tylko o materiał lakierniczy i tzw. "normalia", ale są jakieś zasady). Nie ma żadnego przepisu nakładającego na poszkodowanego obowiązek naprawy swojego auta (może go sprzedać w stanie uszkodzonym), zatem wszelkie rabaty, korekty, współczynniki odchylenia, są bezprawne. To samo dotyczy żądania faktur za naprawę. Tylko przy likwidacji szkody w trybie rozliczenia bezgotówkowego, ubezpieczyciel ma prawo skontrolować jakość usługi naprawy i domagać się faktur.
Jeśli drzwi zakwalifikowano tylko do naprawy (usunięcie wgnieceń spotterem), to i tak wymagają lakierowania, natomiast oba błotniki (przedni i tylny) powinny być cieniowane (w kosztorysie brak pozycji "odnowa lakieru"), zatem koszt naprawy powinien zostać oszacowany na kwotę minimum 2,500 zł.
pelonek1 napisał/a:
Mam w planie sprzedać szkodę firmie która je dokupuje?

Raczej odmówią. Sam do niedawna pracowałem w takiej firmie sporządzając dla nich wyceny szkód i z doświadczenia wiem, że odkupują szkody, gdzie wartość kwoty spornej przekracza 5 tys zł (poniżej tego progu jest to nieopłacalne. Ponadto oferta firmy (dopłata do odszkodowania) zwykle nie przekracza 40% owej kwoty spornej, a przy tym poszkodowany i tak nie otrzymuje informacji, ile rzeczywiście była warta jego szkoda.
pelonek1 napisał/a:
w kosztorysie mam wpisane auto A6 2.0 TFSI a moje jest A6 3.0 TDI, czy może mieć to wpływ na zaniżoną wycenę.

To miało by znaczenie, gdyby wycena dotyczyła szacowania wartości całego auta (np. szkoda całkowita), przy szkodzie częściowej i uszkodzeniu wyłącznie elementów poszycia jest praktycznie bez znaczenia. Praktycznie, bo sam fakt zrobienia wyceny szkody w oparciu o inny model auta, jest karygodny i świadczy o nierzetelności wyceny, jak również braku profesjonalizmu rzeczoznawcy..
  Temat: Uszkodzone A6 C6 na urlopie
hak64

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 3961

PostForum: Ubezpieczenia   Wysłany: 2019-10-11, 11:48   Temat: Uszkodzone A6 C6 na urlopie
Łukasz1981 napisał/a:
Czyli masz do przytulenia jakieś hmmm z 8 000 na dzień dobry za same drzwi sztuk dwie , plus lakierowanie , przełożenie , itp. Ja z tej szkody bym Ci ugrał jakieś 15 000 tyś. na czysto

Jesteś bardziej jasnowidzem, czy rzeczoznawcą? Jeśli wedle Twojej wiedzy, dwoje drzwi kosztuje 8 tys i prawie drugie tyle lakierowanie, to w zasadzie należałoby to rozpatrywać w kategoriach sztuk tajemnych ze specjalizacją ekonomicznego wykorzystania magii i mniemanologii stosowanej w procesie likwidacji szkód.
  Temat: Uszkodzone A6 C6 na urlopie
hak64

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 3961

PostForum: Ubezpieczenia   Wysłany: 2019-09-10, 10:11   Temat: Uszkodzone A6 C6 na urlopie
To co wstawiłeś nie jest całym kosztorysem. Najważniejsze informacje są zwykle na końcu (uwagi o ewentualnych wcześniejszych uszkodzeniach, uzasadnienie zastosowanych rabatów, potrąceń, czy współczynnika odchylenia). Nie ma zatem odniesienia w kwestii poprawności sporządzonej kalkulacji. Brak też tytułu - niektóre TU przesyłają "propozycję odszkodowania" lub "kalkulację ofertową", co nie spełnia wymagań wyceny szkody, jako dokumentu. Stawka rbg jest istotnie wzięta z czapy, powinni też uwzględnić cieniowanie (odnowa lakieru) na elementach sąsiadujących z lakierowanymi.
Moim zdaniem sporządzanie odwołania nie ma większego sensu (przedłuża tylko proces likwidacji szkody). Korzystniejszym rozwiązaniem wydaje się być zlecenie naprawy w wybranym przez siebie warsztacie i przesłanie ubezpieczycielowi faktury z wezwaniem do zapłaty.
  Temat: A6 C6 szkoda parkingowa i przepychanki z PZU
hak64

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 4486

PostForum: Ubezpieczenia   Wysłany: 2019-08-30, 10:21   Temat: A6 C6 szkoda parkingowa i przepychanki z PZU
wojciech007 napisał/a:
Czy jak oddam samochód do serwisu Skody (taki mam u siebie w mieście), zapłacę za wycenę uszkodzenia (załóżmy, że napiszą, że błotnik do wymiany, zderzak do lakierowania i cieniowanie elementów przylegających oraz wpiszą "normalne stawki za godzinę pracy") to czy taki kosztorys musi zaakceptować PZU i ustosunkować się do niego wypłacając wskazaną kwotę?

Serwis nie podejmie się naprawy bez akceptacji kosztorysu przez ubezpieczyciela (likwidatora szkody), chyba, że oddasz auto na naprawę z rozliczeniem bezgotówkowym, bo wtedy to warsztat naprawczy będzie walczył z ubezpieczycielem.
  Temat: A6 C6 szkoda parkingowa i przepychanki z PZU
hak64

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 4486

PostForum: Ubezpieczenia   Wysłany: 2019-08-29, 12:16   Temat: A6 C6 szkoda parkingowa i przepychanki z PZU
carlos777 napisał/a:
Warsztat wybierasz sam. Najlepiej polecony lub honorowany przez ubezpieczyciela.
A to ciekawe?!
Moje doświadczenie zawodowe wskazuje, że należy unikać warsztatów współpracujących z ubezpieczycielem, bo istnieje ryzyko, że taki warsztat bardziej będzie dbał o interes partnera biznesowego, niż poszkodowanego. Nie bez przyczyny ubezpieczyciele wskazują: "uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość naprawy zgodnie z niniejszym kosztorysem, w warsztatach naszej sieci partnerskiej, za cenę przedstawiona przez (tu nazwa ubezpieczyciela), z uwzględnieniem zastosowanej w kalkulacji kosztów naprawy stawki rbg, upustu na części zamienne (zwykle 25% potrącenia ceny i tak już najtańszych zamienników) i z naliczonym (z góry) rabatem od całości kosztu naprawy"
wojciech007 napisał/a:
Co byś zrobił na moim miejscu?

Ja bym walczył o kasę, ale to wymaga czasu. Ktoś inny chce mieć auto zrobione perfekcyjnie, jeszcze inny szybko, a są też tacy, którzy wolą sprzedać uszkodzony wóz i kupić inny. Wybór należy do Ciebie.
wojciech007 napisał/a:
Czy musi to być ASO Audi czy może być np. Skoda?

Jak wyżej. To Twój wybór. Ubezpieczyciel może co najwyżej zaproponować naprawę w ich warsztacie partnerskim, ale poszkodowany nie ma obowiązku korzystania z takiej propozycji.
  Temat: A6 C6 szkoda parkingowa i przepychanki z PZU
hak64

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 4486

PostForum: Ubezpieczenia   Wysłany: 2019-08-27, 21:08   Temat: A6 C6 szkoda parkingowa i przepychanki z PZU
wojciech007 napisał/a:
Skoro sam nic nie wskóram to może macie jakąś godną polecenia firmę, która mi pomoże?

Skąd przekonanie, że sam nic nie wskórasz? Żeby wyciągnąć kasę od ubezpieczyciela, należy przede wszystkim określić rzeczywisty rozmiar szkody. Dlatego napisałem, że trzeba zdjąć zderzak i sprawdzić, co jeszcze jest uszkodzone. Może to zrobić niezależny rzeczoznawca, ale ubezpieczyciel nie musi tego uznać. Przepisy mówią jasno: "obowiązek wyceny szkody ciąży na ubezpieczycielu". Zatem albo umawiasz wizytę rzeczoznawcy ubezpieczyciela w jakimś warsztacie, gdzie można zdjąć zderzak i wykładzinę bagażnika, albo odstawiasz wóz do ASO w celu ustalenia kosztu naprawy, a następnie sporządzasz odwołanie od decyzji ubezpieczyciela i żądasz korekty ich wyceny. Możesz też zlecić naprawę w ASO i wtedy oni sporządzają wycenę, którą potem prześlą ubezpieczycielowi do akceptacji, po której podejmą się naprawy.
Powinieneś też zmienić zdanie o firmach odszkodowawczych - sam do niedawna w takiej pracowałem (sporządzałem wyceny szkód). Po pierwsze, żaden prawnik nie ruszy tematu bez upewnienia się, czy jego praca przyniesie zysk. Należy to rozumieć, że najpierw Ty dostarczasz komplet dokumentacji szkodowej z jasno określonym rozmiarem szkody (czyli zdjąć zderzak, "zaprosić" rzeczoznawcę na oględziny, ustalić rzeczywisty rozmiar szkody ujawniając wszystkie uszkodzenia). Potem ubezpieczyciel robi nową wycenę i dopiero kolejnym krokiem jest weryfikacja tejże wyceny przez rzeczoznawcę firmy odszkodowawczej. Jeśli mamy do czynienia ze sporą różnicą w kwocie należnego świadczenia, to firma odkupuje od poszkodowanego prawa do odszkodowania (cesja wierzytelności). Ich propozycja dopłaty zwykle nie przekracza 40% rzeczywistej wartości kwoty spornej. Przy czym poszkodowany nie otrzymuje informacji ile faktycznie mu się należało.
Dodam jeszcze, że nawet gdyby się okazało, że nie ma innych uszkodzeń, to wycena którą otrzymałeś nie zawiera wszystkich niezbędnych operacji. Skoro masz zakwalifikowany do naprawy i lakierowania błotnik i zderzak, to kosztorys powinien uwzględniać także konieczność cieniowania (odnowa lakieru) elementów sąsiadujących z tyli lakierowanymi, a to już co najmniej 1000 zł więcej.
  Temat: A6 C6 szkoda parkingowa i przepychanki z PZU
hak64

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 4486

PostForum: Ubezpieczenia   Wysłany: 2019-08-27, 06:40   Temat: A6 C6 szkoda parkingowa i przepychanki z PZU
wojciech007 napisał/a:
Zdjęcia uszkodzenia przesłałem do ASO Audi w Białymstoku i odpisali mi, że błotnik nadaje się do wymiany i szacowany koszt naprawy to 7000-8000zł.
Mało precyzyjne określenie zamiast "nadaje się do wymiany" powinno być "wymiana jest konieczna". Do tego stosowne uzasadnienie, że wgniecenia znajdują się na przetłoczeniu błotnika, że głębokość rys wskazuje na uszkodzenie powłok antykorozyjnych i że technologia napraw nie przewiduje nakładania wiadra szpachli na blachy nadwozia.
Jak mniemam, wycena była robiona na podstawie fotek nadesłanych bezpośrednio przez poszkodowanego, bez oględzin pojazdu przez rzeczoznawcę i bez zdejmowania zderzaka. Wystarczy, że w poszyciu zderzaka (skorupa) znajdzie się jeden ułamany zaczep i cały element kwalifikuje się do wymiany, to samo ze ślizgami i wzmocnieniami. Nadkole też pewnie ma uszkodzone elementy mocujące i też powinno być wymienione.
Kosztorys, którym się pochwaliłeś, jest tak pomocny jak umarłemu kadzidło. Kosztorys to kilka, a czasem kilkanaście stron, z których najważniejsze są ostanie, bo zawierają uwagi i wyjaśnienia zastosowanych korekt i rabatów , a także nazwy producentów, bądź dostawców części zamiennych (wraz z ich cenami) podlegających wymianie.
W kosztorysie zastosowano rażąco niską stawkę rbg (49 zł), co jest może właściwe dla wiejskiego kowala, czy kopacza rowów, ale nie mechanika. Przyjęty współczynnik odchylenia 67% (przy kosztach materiału lakierniczego) wskazuje, że powinieneś zeskrobać stary lakier, zmielić go, wysuszyć i użyć ponownie.
Nie mam pojęcia co napisałeś w tych odwołaniach, o których wspominasz, ale Twoja znajomość tematu niczego dobrego nie wróży...
  Temat: Uszkodzone A6 C6 na urlopie
hak64

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 3961

PostForum: Ubezpieczenia   Wysłany: 2019-08-11, 09:50   Temat: Uszkodzone A6 C6 na urlopie
Nie ma podstaw do wzywania policji. Czyn - zniszczenie mienia - jest karalny wyłącznie w przypadku działania celowego. Zatem z właścicielem kempingu lub właścicielem gospodarstwa rolnego (o ile nie jest to ta sama osoba) spisujesz oświadczenie o szkodzie. W takim oświadczeniu należy wskazać miejsce i czas, oraz okoliczności zdarzenia. Do tego dołączyć dokumentację fotograficzną uszkodzeń z krótkim opisem. Należy także zrobić fotkę "sprawczyń" i wybiegu z którego się uwolniły, oraz kopię polisy OC rolnika.
  Temat: Problem po sprzedaży auta
hak64

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 6235

PostForum: Na każdy temat   Wysłany: 2019-06-16, 12:30   Temat: Problem po sprzedaży auta
militarnasto13 napisał/a:
A co jeśli w silniku faktycznie kompresja spadła do zera, bo coś padło i zacznie mi tu wyjeżdżać z rzeczoznawcami i domagac się zwrotu pieniędzy i oddać mi auto z powrotem?

A co jeśli trafiłeś na idiotę, który jeździł bez oleju, bez płynu, przegrzał silnik, wjechał z pracującym silnikiem do stawu i teraz oczekuje, że ktoś pokryje koszt leczenia jego debilizmu?
  Temat: A6 C5 - szkoda parkingowa
hak64

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5239

PostForum: Ubezpieczenia   Wysłany: 2019-06-13, 13:05   Temat: A6 C5 - szkoda parkingowa
Żeby nie bawić się w zbędne przepychanki, załatw sobie jakiegoś mechanika, który wykona robotę i wystawi fakturę na kwotę odpowiadającą rzeczywistej wartości szkody, a przy tym udostępni samochód zastępczy na czas naprawy (za to też ubezpieczyciel musi zapłacić). Pisanie odwołań jest w niektórych sytuacjach bezsensowne, bo ubezpieczyciele wychodzą z założenia, że o 1 czy 2 tys zł różnicy, nikt nie będzie latał po sądach.
 
Strona 1 z 7
Skocz do: