Sklep
części samochodowe
sportwheels.pl
Tarcze, hamulce
Części aut

oświetlenie samochodowe

Dziwna historia auta ze Stanów

Czy warto kupić tę A6/A7? Co w nich się psuje? Znalazłem ciekawą ofertę! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Audi A6/A7.
szibi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Imię: Patryk
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna

Dziwna historia auta ze Stanów

Post autor: szibi » 21 cze 2022, 18:55

Hej,

Znalazłem naprawde świetne autko (A6 c7 2.0tfsi quattro tiptronic ze stanów) ze stosunkowo niskim przebiegiem. Obejrzałem - zrobiło na mnie kolosalne wrażenie. Mimo pochodzenia ze stanów - świetnie spasowane elementy, zero problemów mechanicznych i elektronicznych. Auto wygląda jakby nic nie było przy nim robione, a jestem osobą która bardzo łatwo jest w stanie określić co było robione i przede wszykim czy dobrze :D

Natomiast po znalezeniu histori auta w stanach dowiedziałem się że było 8 lat temu ( 2014r ) wystawione na dwóch aukcjach.
Na jednej auto było praktycznie dookoła rozebrane i wybebeszone z elektroniki (szyby, klamki, mechanizm szyb, głośniki).

Natomiast później było wystawione 2 tygodnie później już częściowo ubrane ( z wyciętą jedynie dziurą w dwóch lewych drzwiach i zarysowanym prawym błotnikiem).

Wytłumaczycie mi co tu się mogło stać? I czy jest bezpiecznie pchać się w auto które było tak bardzo rozebrane?
Wydaje mi się że to mogło być rozebrane przez ubezpieczalnie w celu weryfikacji uszkodzeń. Natomiast pytanie kto to poskładał i czy dobrze ( auto jeździ 7 lat w Polszy ).

Pozdro i dzięki

Detal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Imię: Adam
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Inne
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Manual
Paliwo: Brak

Re: Dziwna historia auta ze Stanów

Post autor: Detal » 22 cze 2022, 13:19

szibi pisze:
21 cze 2022, 18:55
(...) I czy jest bezpiecznie pchać się w auto które było tak bardzo rozebrane?
Wydaje mi się że to mogło być rozebrane przez ubezpieczalnie w celu weryfikacji uszkodzeń. Natomiast pytanie kto to poskładał i czy dobrze ( auto jeździ 7 lat w Polszy ).
No trochę sam sobie odpowiedziałeś. Ja bym się bał, no ale każdy ma inne podejście. Niestety nie jestem mechanikiem i wyznaję raczej zasadę, że tylko niebite. Tym samym z USA omijam szerokim łukiem, ale nie sugeruj się moją opinią, bo to moje subiektywne podejście. Może jakiś specjalista się wypowie.

Awatar użytkownika
AudiSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Imię: Pablo
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2020
Nadwozie: SUV
Silnik: 4.0 TFSI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna