Maglownica Audi
części samochodowe
opony i alufelgi
Tarcze, hamulce

sportwheels - felgi aluminiowe

Kupno A6 C7

Czy warto kupić tę A6/A7? Co w nich się psuje? Znalazłem ciekawą ofertę! Miejsce pytań, próśb o porady przed zakupem Audi A6/A7.
kapitan.szpunt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Imię: Kapitan
Moje auto: Inne
Rocznik: Inny
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak

Kupno A6 C7

Post autor: kapitan.szpunt » 09 paź 2021, 03:08

Czesc wszystkim!

Czytam to forum od jakiegos czasu, poniewaz zastanawiam sie nad kupnem Audi A6 C7. Do tej pory nie mialem konta, jednak uznalem, ze pora zadac troche pytan, aby doprecyzowac swoja wiedze.

Interesuja mnie wersje Avant z 3 litrowym silnikiem TDI o mocy okolo 300 koni. Roczniki od 2015 w gore.

Pytania:

1. Jak wygladaja koszty standardowego serwisu takiego auta w i poza ASO?

2. Powyzszy samochod ma kilka wersji silnikowych, ktore nieznacznie roznia sie moca: CRTD (272 PS), CVUA (320 PS), CVUB (326 PS). Czy wiadomo jak roznia sie te silniki jesli chodzi o awaryjnosc?

3. Na co zwrocic uwage podczas ogledzin takiego auta? Czy warto wykonac jakies konkretne testy/manewry podczas jazdy testowej?

4. Jedna z najkosztowniejszych napraw w tym samochodzie jest wymiana lancucha rozrzadu. Przy jakim przebiegu trzeba sie z nia zaczac na powaznie liczyc? Czy mozna jej koniecznosc wykryc samemu podczas ogledzin? Jakie sa orientacyjne koszty takiej wymiany w i poza ASO?

5. Co oprocz tego rozrzadu moze wymagac kosztownych napraw?

6. Pytanie ogolne: czy istnieja jakies sensowne bazy danych lub statystyki odnosnie awaryjnosci aut, a w szczegolnosci tych konkretnych Audi, czy jednak mozemy liczyc tylko na dowody anegdotyczne? Przez sensowne mam na mysli takie, ktore moga wiarygodnie odpowiedziec na pytania typu: jaki % aut o przebiegu nie wiekszym niz X mialo dana usterke?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Norbert1969
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Imię: Norbert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Kontakt:

Re: Kupno A6 C7

Post autor: Norbert1969 » 09 paź 2021, 11:09

Z takim podejściem to bym raczej nie kupował wspomnianego modelu Audi.
Moim zdaniem trzeba kupić takie auto w dobrym stanie, cieszyć się nim, mieć dobrego mechanika i mieć trochę kasy na naprawy, gdy będzie to potrzebne.
Z twoim podejściem proponuję wypasioną, nową Dacię Duster!

MCGregor76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Skrzynia: S-tronik

Post autor: MCGregor76 » 09 paź 2021, 22:31

Generalnie od serwisowania tego auta w serwisie Audi bym stronił, wydasz worek pieniędzy a i tak nie będzie dobrze serwisowane. Znajdź dobrego mechanika który się specjalizuje w autach grupy VAG. Auto generalnie mało awaryjne ale ma klika rzeczy które potrafią spustoszyć portfel. Pierwsza to rozrząd, koszty wymiany zaczynają się od ok 8 000 zł Jak rozpoznać kończący się rozrząd ? generalnie jest to bardzo trudno zdiagnozować w fazie kupna- oględzin auta. Początki kończącego się łańcucha słychać tylko w niektórych momentach np. gdy silnik jest rozgrzany potem zgaszony i ponowny rozruch po 1 - 2h potrafi wtedy zadzwonić przez 1-2 sek potem cisza. Skrzynia przy mocach rzędu 300km będzie pewnie tiptronic czyli ta mniej awaryjna w stosunku do s-tronic.

kapitan.szpunt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7

Post autor: kapitan.szpunt » 11 paź 2021, 22:00

@McGregor67 dzieki za odpowiedz.

Przegladajac oferty znalazlem taki egzemplarz. Co o nim sadzicie? Drogo/tanio? Zadalem pytanie sprzedajacemu i wychodzi na to, ze przebiegi byly robione co 30kkm, srednio co 1.5 roku, czyli generalnie nie za czesto, ale wiadomo, ze takie sa rekomendacje ASO. Jest sens sie w cos takiego pakowac, czy lepiej poszukac czesciej serwisowany egzemplarz?

Dzieki.

MCGregor76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Skrzynia: S-tronik

Post autor: MCGregor76 » 11 paź 2021, 22:46

Ciężko będzie o egzemplarz 5 letni z serwisami co 15 tyś. i z przebiegiem 100 tyś. Każdy liczy swoje pieniądze. Ktoś kto kupuje nowe auto i zamierza jeździć nim 3-5 lat wie, że zrobi te 100 tyś km. i potem je sprzeda to nie będzie nikomu robił prezentu.

kapitan.szpunt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7

Post autor: kapitan.szpunt » 11 paź 2021, 23:35

A jak z cena jesli chodzi o ten egzemplarz? Na moje oko troche sporo, zastanawiam sie czy nie daloby sie urwac 5-10%.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi A6/A7”

Akumulatory samochodowe Audi A6 sportwheels - felgi aluminiowe
hamulce

Compero.pl
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami