Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

blacharstwo lakiernictwo OC/AC OC/AC warsztat Gdańsk forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Sztuka
lakierowania
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
werden.pl
moto market
AZet Auto Serwis
Naprawa
wgnieceń
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Podłączenie zwykłego wzmaka pod audi sound system
Autor Wiadomość
krzysiekm7 

Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: FWD
Rok: 2015
Skrzynia: S-tronik
Imię: Krzysiek
Wysłany: 2018-11-20, 22:50   Podłączenie zwykłego wzmaka pod audi sound system

Posiadam A6 C7 FL avant. Prosze o poradę do moje prowizorki na próbę. Zwykły sub jest płaski, ale z doświadczenia wiem, że jak dostanie trochę mocy od wzmaka to zagra głębiej.

Proszę o podpowiedź odnośnie tego co chcę zrobić.

Chce podlaczyc jakis wzmak pod fabryczny sub co jest kolo kola zapasowego. Wiem jak to wszystko podlaczyc kablami, + masa itp., remote od wzmaka podlaczy mi znajomy w kostach z prawej strony w bagazniku (zeby wzmak sie uruchamial w zaplonem).

Do fabrycznego suba leca dwa przewody, czy moge je bezposrenio podlaczyc (przerobic na chiche) do wzmaka? Czy lepiej zastosowac takie cos:

https://allegro.pl/wyjscie-aux-line-out-subwoofer-toyota-renault-lodz-i7669679062.html

I dopiero chinczami podlaczyc ten w/w sprzet do wzmaka?

Czy podpiety wzmak (oprócz swojej regulacji manualnej) zareaguje jak uzywamy regulacji z mmi?
Czy nie i musimy w bagazniku ustawic go optymalnie raz na zawsze?
Czy mmi wywala jakies bledy bo wyczuje ze cos kombinujemy?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
wallace 

Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Rok: 2018
Imię: Piotr
Wysłany: 2018-12-01, 21:33   

krzysiekm7, Nie pomogę za dużo,ale nie wiem czemu chcesz korzystać z tego konwertera? Z tego co mi wiadomo to stosuje się to w przypadku kiedy w radyjku nie ma wyjścia na wzmacniacz,skoro w aucie masz wzmacniacz to po co kombinować z tym urządzeniem kiedy wiadomo,że będzie to ze stratą na jakości dzwięku?

ozi_dafit 

Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Rok: 2012
Skrzynia: Automat
Imię: Dawid
Wysłany: 2018-12-02, 14:53   

NIe mozesz ich przerobic na chinch... mozesz je podpiąć bezposrednio do wzmacniacza tylko jesli ma on wejscie HiLevel w przeciwnym razie musisz zastosowac konwerter Hi-Low. Co do plusa po zaplonie to nie bedzie problemu ale plusa po zalaczeniu radia(bez wlaczonego zaplonu) to juz nie znajdziesz :)
W mmi nie masz bezposrednije regulacji samego subwoofera takze tutaj nic nie nawojujesz, lepiej miec wzmacniacz ktory na kabelku ma potencjometr do regulacji wzmocnienia.

AUDI AG Tomasz 

krzysiekm7 

Wysłany: 2018-12-02, 21:13   

ozi_dafit napisał/a:
NIe mozesz ich przerobic na chinch... mozesz je podpiąć bezposrednio do wzmacniacza tylko jesli ma on wejscie HiLevel w przeciwnym razie musisz zastosowac konwerter Hi-Low. Co do plusa po zaplonie to nie bedzie problemu ale plusa po zalaczeniu radia(bez wlaczonego zaplonu) to juz nie znajdziesz :)
W mmi nie masz bezposrednije regulacji samego subwoofera takze tutaj nic nie nawojujesz, lepiej miec wzmacniacz ktory na kabelku ma potencjometr do regulacji wzmocnienia.

Dziękuje za odpowiedź. Z tym konwerterem to się źle wysłowiłem, chodziło mi o to co Pan zalecił czyli Hi-low. W ustawieniach dźwięku mam regulacje suba fabrycznego. Bo jak zmieniam wartość to on reaguje. No ale zakładam, że reakcji na wzmaka nie będzie, bo to tylko sygnał do głośnika leci.

Ale z tym startem muzyki bez zapłonu to już słabo wygląda. Zaryzykuję chyba tylko wymianę tego fabrycznego suba na suba z wersji Bose. Musi zatrybić bo to tylko głośnik na 2 kabelkach. Nawet pod tym standardowym nagłośnieniem musi lepiej zagrać. Mogę się mylić, ale sprawdze.

Te standardowe audio nie tak źle gra, ale wymiana całości na Bose jest nieopłacalna (słyszałem jak gra). Kupić na allegro za max 3000 zestaw + 1500 robocizna to nie jest to tyle warte.

Wersje z podpinaniem wzmaka, ale starem z zapłonem zostawie do zrobienia po sprawdzeniu suba Bose.

ozi_dafit 

Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Rok: 2012
Skrzynia: Automat
Imię: Dawid
Wysłany: 2018-12-02, 23:19   

Wkładać BOSE to według mnie bezsens...słabo to gra.
Jak subwoofer ma dobrze grać to kup sobie konwerter hi-low z wyjściem remote, wzmacniacz i subwoofer w odpowiedniej obudowie.

krzysiekm7 

Wysłany: 2018-12-03, 19:55   

Dzięki z odpowiedź, ale wtedy ten konwenter musze sobie gdzieś pod fotel podciągnąć żeby mieć sterowanie, chyba że jest jakiś dobry modle o którym nie wiem, więc poproszę o podesłanie linku do urządzenia.

AUDI AG Tomasz 

Odpowiedz do tematu