Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ All ] Opony Vredestein Ultrac Sessanta - czy ktoś je użyt

Wszystko co dotyczy ogólnie felg, opon, kół nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
Awatar użytkownika
sir KENnY XVIII
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 314
Rejestracja: 11 maja 2010, 14:25
Imię: Szymon
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Londyn

[ All ] Opony Vredestein Ultrac Sessanta - czy ktoś je użyt

Post autor: sir KENnY XVIII » 22 mar 2012, 23:59

Myśle o upgrade felunku na 19" i rozgladam sie za oponami.
Vredestein Ultrac Sessanta są do kupienia przy rozmiarze 255/35 za ok 900zl/szt gdzie moje ulubione P Zero Rosso nie zchodza poniżej 1300zl/szt. Maja obledny bierznik i całkiem dobre opinie (bardzo ciche i mega dobre na mokrym, made in Holland) ale czy ktoś z was miał takie gumy. Proszę o opinie i wrażenia. Jak wyglada ta opona pod wzgledem ścieralności.



.

mesjasz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: mesjasz » 31 mar 2012, 11:46

Hej ,

przejeździłem zime na nowych VREDESTEIN'ach 245/40/18 i powiem Ci że są naprawde "usunieto"

letnich nie miałem okazji sprawdzić bo przy wymianie kół na 19" panowie z tej samej firmy przekonali

mnie do założenia MICHELIN'ów Pilot Super Sport 255/35/19 i powiem Ci że jeździ się bezbłędnie !

Szczerze polecam te opony !

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2012, 09:13 przez mesjasz, łącznie zmieniany 1 raz.

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 31 mar 2012, 19:07

mam tylko jedną opinię klienta po 1 sezonie jest pozytywna .
a stopien i równomiernośc zużycia jak i zachowanie na wyważarce też poprawne

Alexus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 10 paź 2011, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexus » 03 kwie 2012, 16:51

Opona Vredestein Ultrac Sessanta wielokrotnie była oceniana przez różne organizacje i instytucje testowe, które wykazały, że opona ta charakteryzuje się dobrymi osiągami: http://www.rezulteo-opony.pl/opony-vred ... opon-35257
Niestety nie była nigdy testowana pod względem trwałości, ale opinie, z którymi się spotkałem, pozwalają sądzić, że także pod tym względem jest zadawalająca.

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 03 kwie 2012, 20:03

jeśli chodzi o organizacje i instytucje testowe w tym media to jestem nieprzychylnie nastawiony .
po prostu wiem na jakich zasadach to się odbywa i jakimi prawami rządzi .jedynym wiarygodnym żródłem są informacje od indywidualnych użytkowników .a śledząć regularnie testy i porównująć ję z testami z lat poprzednich można wyciągnąć wniosek żę to jedna wielka ściema . już na prezentacjach nowości wiadomo na której pozycji znajdzie się dana opona .to działa coś na zasadzie przetargu.a żeby wypowiadać się o oponie należy jej się przyjrzeć nie tylko nowej ale w trakcie i po zużyciu

Alexus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 10 paź 2011, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexus » 06 kwie 2012, 14:18

Nie rozumiem, dlaczego podejrzewasz organizmy testujące o ściemę. Jeśli masz na to dowód, to podziel się informacją, sam jestestem ciekawy..
Wcale nie jest tak, że od momentu oficjalnej prezentacji nowej opony wiadomo, na którym miejscu ona się znajdzie.
Na dowód tego wystarczy spojrzeć na wyniki jednego z najnowszych testów opublikowanych przez Autobild:
Jak możesz się przekonać najnowsza opona Michelin Primacy, która jeszcze nie jest wszędzie dostępna w sprzedaży, znalazła się tylko na 8 pozycji, za oponami, które są na rynku już od ponad roku...

AutoBild (DE) 2012 - 225/45 R17 http://www.autobild.de/bilder/ [...] 82345.html

1) Goodyear F1 Asymmetric 2 ***
2) Nokian Z G2 ***
3) Hankook K117 Ventus S1 evo2 **
4) Dunlop Sport Maxx RT **
5) Bridgestone Potenza S001 **
6) Continental Sport Contact 5 **
7) Pirelli P7 Cinturato **
8) Michelin Primacy 3 **
9) Barum Bravuris 2 **
10) Fulda Sport Control **
11) Nexen N8000 *
12) Toyo Proxes T1 Sport *
13) Uniroyal Rainsport 2 -
14) BF Goodrich G-Force Profiler -
15) Kumho Ecsta KU39 LE Sport -

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 06 kwie 2012, 17:44

nie podejrzewam a wiem.
nie jest moim celem przedstawiać dowody i robić zadymę bo to i tak nic nie zmieni.jeśli chcesz się o t ym przekonać porównaj testy z przeciągu ostatnich 5 lat .dokładnie przeanalizuj a wnioski sam wyciągniesz.do tego potrzebna ci bądzie wiedza z zakresu histori firm oponiarskich jak również ich udziałów kapitałowych .powiązaĂą strukturalnych i logistycznych
wg załączonej tabeli pseudotestu widać wyrażnie że to groch z kapustą jak można porównywać opony klasy bagdet z oponami klasy premium.
jeśli chodzi o michelina to ta marka obroni się sama i panowie z michelina nie muszą zabiegać u panów z auto bilda .wystarczy żę na 3 miejscu umieścili inną swoją markę jaką jest hankook. który rokrocznie zwiększa sprzedaż o ponad 20% i tu jest kasa
w dzisiejszych czasach nie warto mieć pełnego zaufania do mediów .tym wszystkim rządzi- kasa,reklama ,marketing .
dla wielkich koncernów dobro klienta jest na samym koĂącu.
co do F-1 godd-yera współczuje tym którzy to kupią .
od ponad 8 lat g-y boryka się z zaprojektowaniem porządnego karkasu high performance .
co inowacja to większa wtopa

sloniu999
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2010, 08:12
Lokalizacja: Killarney

Post autor: sloniu999 » 07 kwie 2012, 20:47

Dwa lata temu kupiłem Vredestein Ultrac Sessanta w rozmiarze R17 45/225. Na przedniej osi wytrzymały rok, na tylnej półtorej roku. Właściwości trakcyjne tej opony oceniam bardzo dobrze. Czy sucho czy mokro nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń do tych opon, szkoda tylko że tak krótko wytrzymały.

Alexus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 10 paź 2011, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexus » 19 kwie 2012, 11:59

Nie ma co wprowadzać innych w błąd: marka Hankook nie ma nic wspólnego z Michelin!

Tu możesz poczytać więcej informacji o tej marce http://www.rezulteo-opony.pl/opony-hank ... acje-marka

Awatar użytkownika
Modrzej
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 301
Rejestracja: 18 lut 2010, 21:07
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: londyn

Post autor: Modrzej » 19 kwie 2012, 22:58

powiem tak ze jest to dobra opona ale bardzo szybko sie sciera,jest to poniekat regula bo za kazdym razem kupuje opony z czolowki i dobre opony sie szybko scieraja kupisz dziadostwo kture sie nietrzyma drogi bedziesz jezdzil i 3 lata

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 19 kwie 2012, 23:30

Alexus pisze:Nie ma co wprowadzać innych w błąd: marka Hankook nie ma nic wspólnego z Michelin!

Tu możesz poczytać więcej informacji o tej marce http://www.rezulteo-opony.pl/opony-hank ... acje-marka
zarzucasz mi wprowadzanie innych w błąd a sam czerpiesz wiedze z nieobiektywnych zródeł od 2003 michelin jest strategicznym partnerem hankooka tu masz dowody z oficjalnej strony hankooka:http://www.hankooktire-eu.com/about/history.html
innym razem zanim postawisz zarzuty zastanów się trochę czy aby na pewno wiesz wszystko najlepiej
jeśli tego ci mało mogę dostarczyć ci xero umowy(wraz z warunkami) z 2003 roku podpisane przez dyrektorów generalnych obu firm .ale myślę żę znajdziesz to w necie.tak jak znalazłeś okrojoną historie hankooka

Alexus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 10 paź 2011, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexus » 22 kwie 2012, 17:52

Była to współpraca dotycząca produkcji i surowca
Nie zmienia to faktu, że te dwie marki są niezależne i nie powiązane wspólną strategią

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 22 kwie 2012, 18:18

jak zwał tak zwał efekt taki żę michelin posiada ponad 50 % udziałów w hannkoku i to on decyduje co gdzie i kiedy komu i za ile . a jak ci napiszę żę marka i znak towarowy uniroyal jest własnością michelina to sprostujesz że to grupa continental. a prawda jest taka że michał wydzierżawił markę uniroyal dla contiego na 15 lat

Awatar użytkownika
k_malysz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:11
Lokalizacja: Norway

Post autor: k_malysz » 26 kwie 2013, 22:45

Hej. Mam te gumy ale w rozmiarze 225/40/18 kupiłem rok temu nowe. Zachowanie na suchym i mokrym ok po roku niewielkie ślady zużycia biorąc pod uwagę skandynawskie asfalty chropowate jak papier ścierny :) wcześniej miałem nokiany i znikały w oczach :(

Alexus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 10 paź 2011, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ All ] Opony Vredestein Ultrac Sessanta - czy ktoś je

Post autor: Alexus » 28 kwie 2013, 00:38

sir KENnY XVIII pisze:Myśle o upgrade felunku na 19" i rozgladam sie za oponami.
Vredestein Ultrac Sessanta są do kupienia przy rozmiarze 255/35 za ok 900zl/szt gdzie moje ulubione P Zero Rosso nie zchodza poniżej 1300zl/szt. Maja obledny bierznik i całkiem dobre opinie (bardzo ciche i mega dobre na mokrym, made in Holland) ale czy ktoś z was miał takie gumy. Proszę o opinie i wrażenia. Jak wyglada ta opona pod wzgledem ścieralności.
.
To są opony sportowe więc przyczepność mają gorszą i na suchym i na mokrym. Do tego są bardzo bardzo ciche. Więcej możesz sobie zalookać np na http://www.rezulteo-opony.pl/opony-vred ... anta-35257

Pozdro!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga