Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] napęd quattro i dopuszczalne różnice zużycia opon na o

Wszystko co dotyczy ogólnie felg, opon, kół nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
Jerry04pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2012, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

[All] napęd quattro i dopuszczalne różnice zużycia opon na o

Post autor: Jerry04pl » 17 kwie 2013, 15:23

Szukałem na forach, szukałem, różne informacje znajdowałem, aż wreszcie postanowiłem poszukać u Âźródła.
Mam nadzieję, że pomoże to na przyszłość wszystkim szukającym informacji w tym temacie:

Podsumowując krótko poniższy email, w napędzie quattro wszystkie 4 opony muszą być takie same (typ, rozmiar, profil bieżnika), a różnica w zużyciu między osiami nie może być większa niż 2mm
.
Sehr geehrter Herr ,

vielen Dank fuer Ihre E-Mail, es freut uns, das Sie Kunde unseres Hauses sind.

Gern beantworten wir Ihre Frage.

Audi Fahrzeuge mit quattro Antrieb muessen mit vier Reifen der gleichen Bauart, der gleichen Groesse und moeglichst gleicher Profilausfuehrung ausgeruestet sein.

Die Profiltiefe der Reifen soll von Achse zu Achse (vorn/hinten) nicht mehr als 2 mm variieren. Unterschiedlich stark
abgefahrene Reifen, die im angegebenen Toleranzbereich liegen, haben keinen Einfluss auf die Lebensdauer des Allradantriebs.


Reifen sind zu ersetzen, sobald die nutzbare gesetzliche Mindestprofiltiefe von derzeit 1,6 mm, gemessen in den Profilrillen, erreicht ist. Sollten irreparable Schaeden durch mechanische Einwirkungen oder Alterung aufgetreten sein, muessen die Reifen in jedem Fall frueher ersetzt werden.

Freundliche Gruesse aus Ingolstadt

i. V. Steinbach i. A. Mittemayer

AUDI AG

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 17 kwie 2013, 17:49

No i masz! A w którymś temacie pewien kolega wmawiał mi że 2 mm nie zrobi różnicy :>
Lektor.

Alexus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 10 paź 2011, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexus » 17 kwie 2013, 19:27

Hejeczka <luzik> ,

Wiadomo, że im mniejsza tym lepsza różnica. Jednak jedyne co mogę powiedzieć to, że na jednej osi nie może wynosić więcej niż 5 mm.

Pozdraiwam :)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 17 kwie 2013, 19:38

szalony pisze:No i masz! A w którymś temacie pewien kolega wmawiał mi że 2 mm nie zrobi różnicy
Coś czuje kolego, że to chodzi o mnie i o temat w którym ktoś pisał, ze ma 0,2 mm różnicy średnic a Ty zrobiłeś z tego 2,0 mm <okok>
Wskazałem Ci pomyłkę ale widzę, ze chyba nie zrozumiałeś czym sie różni 0,2 mm od 2,0 mm i poczułeś się urazony <okok>

Podobnie teraz nie rozumiesz i wyciągasz błędne wnioski <luzik>

O ile ja znam jezyk niemiecki to mowa jest tam o róznicy w głębokości bieżnika opon 2mm miedzy osiami. Co by znaczyło, że chodzi o 4 mm różnicy na średnicy <mysli>

Wiec takie uwagi są nie na miejscu kolego :)
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 17 kwie 2013, 20:13

RomanS pisze:
szalony pisze:No i masz! A w którymś temacie pewien kolega wmawiał mi że 2 mm nie zrobi różnicy
Coś czuje kolego, że to chodzi o mnie i o temat w którym ktoś pisał, ze ma 0,2 mm różnicy średnic a Ty zrobiłeś z tego 2,0 mm <okok>
Wskazałem Ci pomyłkę ale widzę, ze chyba nie zrozumiałeś czym sie różni 0,2 mm od 2,0 mm i poczułeś się urazony <okok>

Podobnie teraz nie rozumiesz i wyciągasz błędne wnioski <luzik>

O ile ja znam jezyk niemiecki to mowa jest tam o róznicy w głębokości bieżnika opon 2mm miedzy osiami. Co by znaczyło, że chodzi o 4 mm różnicy na średnicy <mysli>

Wiec takie uwagi są nie na miejscu kolego :)
Ja się tak szybko nie obrażam :> A wnioski wyciągam z własnego doświadczenia... Autko mojego dobrego kolegi, A6 Quattro z 2010r jeżdżona po Niemczech 130tyś km i padnięty napęd... Serwis nie uznał gwarancji bo udowadniał że różnica właśnie w głębokości bieżnika między osiami wynosiła wtedy ileś tam, dokładnie nie pamiętam, ale różnice były śmieszne. Dodam że opony były w tym aucie z Polski, bo niby tańsze. Powinny ścierać się równo, a jednak nie :| Serwis sugerował się mało że tą właśnie różnicą bieżnika, to jeszcze różnicą ciśnienia w ogumieniu. I klapa :|
Dlatego w mojej bestii koła pompuję azotem i co jakiś czas sprawdzam ciśnienie, ktoś powie że to śmieszne, ale ja już wolę dmuchać na zimne :)
Masz rację z moją zamianą tych 0,2 na 2,0 mm. nie doczytałem że to dane z opony.com.pl i pomyślałem że tam kolega wyżej pomylił zera, bo wydawało mi się że trudno zmierzyć średnicę koła do dwóch dziesiątych minimetra. Amen ;)

Awatar użytkownika
Frugo1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:20
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

Post autor: Frugo1 » 27 sie 2016, 18:37

Wiem, że stary temat ale c5-kom nic się nie dzieje złego. Ja od 5 lat jeżdżę w lecie na różnych bieżnikach (jeden typ na osi z przodu i drugi na osi z tyłu) i nic mi się nie rozsypało :)

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 27 sie 2016, 19:24

Frugo1 pisze:Wiem, że stary temat ale c5-kom nic się nie dzieje złego. Ja od 5 lat jeżdżę w lecie na różnych bieżnikach (jeden typ na osi z przodu i drugi na osi z tyłu) i nic mi się nie rozsypało :)
faktycznie prócz efektów dźwiękowych nic się nie dzieje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga