Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony i felgi Audi A6 motostacja.pl w a6klub.pl Opony samochodowe OC/AC sklep z częściami samochodowymi forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Felgi Audi A6
Części
samochodowe
Opony
samochodowe
Kup OC/AC
Express Parts
Przepływomierz
powietrza
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[CNHA 2.0 190 KM] znaczny ubytek płynu chłodniczego
Autor Wiadomość
19Bartek77 

Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: Quattro
Rok: 2016
Skrzynia: S-tronik
Imię: Bartek
Wysłany: 2019-12-01, 17:42   [CNHA 2.0 190 KM] znaczny ubytek płynu chłodniczego

Witam Wszystkich,

nie znalazłem tematu dotykającego ubytku płynu chłodniczego w tym silniku więc, chciałbym opisać poniżej sytuację i poprosić o radę.

Przy 155k pierwszy raz po jeździe autostradowej musiałem dolać płynu chłodniczego. Od tamtej pory - aktualnie przebieg to 173k dolewam już co jakieś 2k.
Brak nalotu pod korkiem oleju, brak zanieczyszczeń w zbiorniczku wyrównawcznym, lekko spocony zbiorniczek na połączeniu z wężami.
Wstępna decyzja od strony serwisu (nie do końca wyczułem pewność w ich wypowiedzi) to uszkodzona uszczelka pod głowicą lub nawet sama głowica.
Czy wg Was to jedyna możliwość czy należałoby sprawdzić jeszcze jakieś inne możliwości przed braniem się za głowicę?

I najważniejsze - czy doradzicie m jakiegoś ogarniętego mechanika, kto podejdzie do tego z okolic Lublina (jestem z Zamościa) lub Warszawy. na moim terenie nie znam kogoś kto się chce podjąć takiej diagnozy i ewentualnej naprawy :|

Z góry serdeczne dzięki.

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
kazimierz26 

Model: Allroad C7
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Kod silnika: CAGB
Imię: Marcin
Wysłany: 2019-12-02, 19:31   

Dzień Dobry. Miałem Audi z tym silnikiem i taka samą sytuacja. Ubytek płynu i co około 2-3 tys km. Przy przebiegu niecałe 100tys km padła uszczelka. Na same diagnozy wydałem worek pieniędzy bo nikt nie chciał wierzyć ze tak może być przy takim przebiegu. Powymieniane obie chłodnice EGR a to jednak uszczelka. Mądry mechanik ma manometr który podłącza w miejsce korka chłodnicy i obserwuje ciśnienie w układzie chłodzenia. U mnie w momencie załącznia turbo był o ciśnienie powyżej 2barów. Głowica do planowania i nowa uszczelka załatwiły sprawę. Przy okazji polecam umyć DPF bo w moim przypadku płyn chłodniczy go zapchał.

19Bartek77 

Model: A6 C7
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Skrzynia: S-tronik
Imię: Bartek
Wysłany: 2019-12-03, 13:21   

Dziękuje za opisanie sytuacji.
Jaki był koszt planowania głowicy i wymiany uszczelki?

[ Dodano: 2019-12-05, 09:42 ]
Czy poleci mi ktoś zaufany zakład gdzie mogę się zgłosić z takim problemem w okolicach Lublina lub Warszawie? Wolałbym nie ryzykować takiej naprawy w warsztacie bez jakiejkolwiek rekomendacji.
Z góry dziękuje za pomoc.

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->