Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Usuwanie filtrów DPF i układów AdBlue SCR WRC części samochodowe OC/AC OC/AC Sklep online samochodowych Led Toyota Avensis felgi audi a6 warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
Usuwanie
DPF i AdBlue
Pompy paliwa
Przepustnice
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
MOTONET
Części online
Sklepledowy.pl
Felgi aluminiowe
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
mocne szarpnięcie
Autor Wiadomość
zxrek 

Model: A6 C4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.6 150KM
Napęd: Quattro
Rok: 1996
Skrzynia: Automat
Wysłany: 2017-02-03, 23:50   mocne szarpnięcie

Witam na forum jestem od dłuższego czasu ,jednak moja aktywność sprowadzała się jedynie do czytania wybranych postów.Teraz nadszedł moment gdy sam mam problem i jeśli to możliwe to prosiłbym o wskazówki.Moje autko to a6 c4 z 1996 roku avant z silnikiem 2,6 w automacie i quattro.Problem tkwi na pewno gdzieś w napędzie i ma dwie składowe .Pierwsza sprawa to przy powolnej jeżdzie ze skręconymi mocno kołami pojawiają się cykliczne szarpnięcia ale takie naprawdę mocne.Wydaje mi się że są bardziej z tyłu.Mechanik sugerował że to mechanizm różnicowy.Druga sprawa to to że zdarzają się też potężne szarpnięcia przy ruszaniu na wprost lub przy hamowaniu, gdy się już prawie zatrzymałem.Jedno mocne pierdo.....Nie każde ruszenie i zatrzymanie tak wygląda ,powiedzmy pól na pół.Nawet jak ruszam lub hamuje powoli to też się to zdarza.Opony rozmiarowo mam wszystkie takie same i jednej marki i dodam ,że skrzynia zmienia biegi płynie bez szarpnięć.Może miał ktoś podobny problem lub ma jakiś pomysł jak to zdjagnozować .Kopie po całym internecie ale u innych to stukania ,szurania a umnie to naprawdę potężne pojedyńcze szarpnięcie.Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004/2010
Skrzynia: Tiptronic
Odpowiedz do tematu