Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

blacharstwo lakiernictwo OC/AC OC/AC warsztat Gdańsk forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Sztuka
lakierowania
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
werden.pl
moto market
AZet Auto Serwis
Naprawa
wgnieceń
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Audi A7 z USA - kamery, licznik i inne pytania.
Autor Wiadomość
pacholekck 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Rok: 2005
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Piotr
Wysłany: 2018-12-06, 10:07   Audi A7 z USA - kamery, licznik i inne pytania.

Zakupiłem na aukcji w USA Audi A7 z 2013r uszkodzoną z przodu. Jeszcze jej nie mam, ale chciałbym zdobyć jak najwięcej informacji już teraz, zanim przypłynie, żeby późniejsza naprawa poszła jak najszybciej. Dzięki koledze mat1324 znam już wyposażenie mojej Audi i mam w związku z tym kilka pytań.

1. Czy do NightVision, ACC i kamera parkowania to jedna i ta sama kamera. Gdzie się ona/one znajdują? Muszę kupić zderzak i nie wiem na co zwracać uwagę.

2. Niestety nie wiem czy licznik ma tylko oznaczenia w milach czy również w kilometrach. Rozumiem, że pod systemy ACC i NV jest jakiś specjalny licznik i domyślam się, że jest drogi. Jeśli mój będzie wyskalowany tylko w milach to jak wygląda sprawa ogarnięcia tego, żeby były kilometry? Muszę zmieniać cały licznik, czy da się jakoś zamienić samą tarczę? Jeśli to ma znaczenie, to dodam, że mam też HUD.

3. Audi nie odpala, podejrzewam, że przez bezpiecznik pirotechniczny. Czy VCDS po podpięciu pokaże jego błąd jeśli jest uszkodzony? Jeśli nie, to czy da się go jakoś "obejść" i sprawdzić czy to przez niego nie pali?

4. Lampy. Tył do przerobienia i chyba wiem co i jak :) Z przodu mam full led. Uszkodzona jest prawa lampa, najprawdopodobniej tylko klosz. Jeśli to tylko klosz, to czy jest sens szukać samego klosza i to kleić, wydaje mi się, że nie? Jeśli tylko prawa lampa uszkodzona, to czy mogę zostawić lewą USA, a prawą wymienić na EU?

5. Zmiany języka, softu, mapy itp. da się ogarnąć przy pomocy forum we własnym zakresie VCDSem? Co z częstotliwościami radia, do ogarnięcia samemu, czy raczej tylko jakieś specjalistyczne firmy?

6. Czy jest jeszcze coś co trzeba zmienić/przerobić, a o tym nie pomyślałem?

7. Audi w USA mają na przednim i tylnym zderzaku po bokach takie brzydkie światła, co to jest?

AUDI AG Tomasz 

Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
Dingo 

Silnik: 2.0TDI CAGB 136KM
Napęd: FWD
Rok: 2010
Skrzynia: Manual
Kod silnika: CAGB
Imię: Krzysiek
Wysłany: 2018-12-06, 11:11   

Hej! Ja jestem w bardzo podobnej sytuacji. Kupiłem A7 z 2015 na aukcji w UK. Lekko uszkodzony przód. Póki co skompletowałem wszystkie części oprócz świateł - cena lamp do mojego auta to jakiś kosmos (Full LED z Matrix) - w ASO ponad 10.000zl za sztukę!! Ogólnie ceny i dostępność części do tych auto to masakra! Odpowiadając na twoje pytania - proszę doświadczonych użytkowników o poprawienie mnie jeśli się mylę:

1. Kamera do NIght Vision znajduje się na środku grilla centralnego na zderzaku (pod pierścieniami Audi). Nie wiem czy ta sama obsługuje asystenta parkowania. Radar do ACC znajduje się w jednej z kratek dolnych (bocznych) zderzaka - w miejscu świateł przeciwmgielnych. Kupując zderzak uważaj na ilość otworów na PDC (4 lub 6). Kupując grill centralny zderzaka uważaj żeby kupić z otworem na Night Vision camera.

2. Zazwyczaj licznik analogowy pokazuje obie jednostki- duze mile i male kilometry (jak w UK i IRE). Aby to zmienić na tylko km będziesz musiał wymienić cały licznik (nie da rady wymienić tylko tarczy). Jednostki w licznikach cyfrowych można zmieniać między milami i km w menu (lub VCDS) - zakładam że jednostki na HUD również się zmieniają po zmianie jednostek na licznikach cyfrowych.

3. Tak - VCDS pokaże błąd wyłącznika pirotechnicznego. Można go obejść podłączając kablem na krótko aby sprawdzić czy to on jest winien temu że silnik nie odpala. Dodatkowo: wyłącznik pirotechniczny odpala przy wybuchu poduszek powietrznych. Więc jeśli poduszki nie odpaliły to wyłącznik nie powinien się aktywować. Natomiast jeśli poduszki odpaliły to napewno wyłącznik się aktywował i masz do wymiany wyłąćznik airbagi, pasy bezpieczeństwa (deskę rozdzielczą jeśli odpaliła poduszka pasażera). Org wyłącznik to koszt ok 100zł. Poduszki, deska - kosmos ceny.

4. Jeśli możesz naprawiać lampy to rób to - zaoszczędzisz fortunę!

5. Język - nie wiem. Soft i mapy ogarniesz sam z pomocą tego forum.

6 i 7. NIe wiem.

Powodzenia!!

pacholekck 

Wysłany: 2018-12-06, 12:17   

Dzięki za odpowiedź. Co do punktu 3 odpaliła poduszka, ale na szczęście tylko kierowcy. Jest więc nadzieja, że nie pali właśnie przez ten bezpiecznik.

Może ktoś więcej wypowie się jeszcze w temacie pozostałych punktów? ;)

AUDI AG Tomasz 

yarowsc 

Silnik: 3.0 TDI
Rok: 2011
Skrzynia: Automat
Kod silnika: CDYC
Imię: Jarek
Wysłany: 2018-12-06, 13:29   

kamera Night Vision montowana jest w jednym z czterech kółek logo Audi w grillu. kamera asystenta parkowania pod "kółkami Audi", ACC x2 w zderzaku w miejscach na przeciwmgielne.
reflektor obejrzysz jak przypłynie, bo prawdopodobnie będzie do wymiany( szkło masz uszkodzone, zapewne uszy popękały. puszki z tyłu nie widać, tez może być uszkodzona)
z przodu masz zapewne 6 x PDC, czyli szukać zderzaka na cztery czujniki (dwa sa w grillu)
pomarańczowe obrysówki do likwidacji

pacholekck 

Wysłany: 2018-12-06, 15:45   

Dzięki za konkretną odpowiedź w sprawie kamer.
Co do czujników, to chyba są w sumie 4, dwa w zderzaku i dwa w grillu. Dla zainteresowanych tak to wygląda:
https://drive.google.com/open?id=1c0yRJCBjNa9QPXKVXesg5McX8hEXP_K7
https://drive.google.com/open?id=1WwUOtsHHHSvwff6IW6gXlOjZ4mNuHjPf
https://drive.google.com/open?id=1CKfVWikpQvQMwoG35TkX8PHafg9dN1bE

Dingo 

Silnik: 2.0TDI CAGB 136KM
Napęd: FWD
Rok: 2010
Skrzynia: Manual
Kod silnika: CAGB
Imię: Krzysiek
Wysłany: 2018-12-06, 17:09   

Tak, wygląda że masz 4 czujniki. 2 w grillu i 2 w zderzaku i takich elementów będziesz musiał szukać. Zderzaków na rynku jest dość sporo - szukaj też na rynku niemieckim i UK - ceny bywają niższe niż w PL.

Masz uszkodzenia bardzo podobne do moich (poniżej):

Front 1

Front 2

Mimo że uszkodzenie wygląda niewinnie to w moim przypadku skończyło się na wymianie wszystkich elementów frontu auta aż do silnika. Wszystkie elementy to plastiki bardzo podatne na uszkodzenia. U ciebie wygląda to bardzo podobnie.

Szybka lista rzeczy do wymiany u mnie:
Maska, błotnik, obie lampy, zderzak, grill centralny, grill dolny, grille boczne, dysze spryskiwaczy lamp, chłodnica wody, kondensator klimy, intercooler, ramka na wiatraki silnika, jeden z wiatraków, pas przedni, belka zderzaka ze wzmocnieniami, zamki maski.

Moja rada - szukając części pytaj najpierw o ceny w ASO. Strasznie się zdziwiłem, ale większość drobnych rzeczy można kupić w ASO taniej niż używki w necie.
Kolejna rzecz to maska - to jakiś święty gral. Na necie do kupienia tylko w zestawach (cały front) albo w cenach nowej z ASO. Moja rada: rozważ zakup całego frontu - zaoszczędzisz na czasie, nerwach i kasie.

AUDI AG Tomasz 

yarowsc 

Wysłany: 2018-12-06, 17:26   

t/j kolega wyżej pisał. wzmocnienie kpl., reflektory raczej mogą być obydwa uszkodzone (w lewej lampie zapewne uszy poobrywane,to akurat można zrobić ładnie), zderzak na 4 PDC i raczej w Twoje ręce wpadnie już bez tych wiszących i drogich "distonic-ów". oby tylko klucz był od wozu, bo na promach często giną.
tak na marginesie zapytam - jaki motor ??

pacholekck 

Wysłany: 2018-12-06, 17:54   

Dingo napisał/a:

Masz uszkodzenia bardzo podobne do moich (poniżej):

Faktycznie podobnie. U mnie chyba uda się bez wymiany błotników.

Dingo napisał/a:

Moja rada - szukając części pytaj najpierw o ceny w ASO. Strasznie się zdziwiłem, ale większość drobnych rzeczy można kupić w ASO taniej niż używki w necie.

Dzięki, dobrze wiedzieć.

yarowsc napisał/a:
tak na marginesie zapytam - jaki motor ??

3.0 TFSI 310KM 66tys mil przebiegu

yarowsc 

Wysłany: 2018-12-06, 17:58   

świetny motor, super przebieg. "będziesz Pan zadowolony" <okok>

AUDI AG Tomasz 

roman_tyk 

Model: A6 C7
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Rok: 2012
Kod silnika: CGXB
Imię: Romek
Wysłany: 2018-12-06, 22:17   

jak masz strzelony bezpiecznik piro to duze prawdopodobienstwo ze strzelily wszystkie pasy nawet z tylu.
Jesli chodzi o lampy to mozesz kupic jedna usa albo obie eu i przelozyc elektronike
tylne lampy mozna przerobic, ale ja kupowalem ori
zegary licznika polecam od Moman (mam swietne)
nawigacja i jezyk pl przy vag can pro + obd11 to pikuś

pacholekck 

Wysłany: 2018-12-07, 09:41   

roman_tyk napisał/a:
jak masz strzelony bezpiecznik piro to duze prawdopodobienstwo ze strzelily wszystkie pasy nawet z tylu.

Nawet jeśli nikt tam nie siedział i nie były zapięte? Póki co zgadywanka, nie wiem nawet czy to bezpiecznik piro jest powodem, że nie pali. Przyjedzie to będę sprawdzał i dawał znać :)

roman_tyk napisał/a:

Jesli chodzi o lampy to mozesz kupic jedna usa albo obie eu i przelozyc elektronike

Chyba nie rozumiem, co masz na myśli? Możesz trochę jaśniej opisać?

roman_tyk napisał/a:

tylne lampy mozna przerobic, ale ja kupowalem ori

W ori lampie będziesz miał od razu światło przeciwmgłowe, ale jakiś kabel do niego trzeba i tak podprowadzić?

roman_tyk napisał/a:

zegary licznika polecam od Moman (mam swietne)

Sprawdziłem, widzę, że robią same tarcze, czyli jednak da się wymienić tylko tarcze? Jest opcja wysłać do nich licznik i żeby zrobili to na gotowo, czy przysyłają tylko tarcze i sam sobie wymieniałeś?

roman_tyk napisał/a:

nawigacja i jezyk pl przy vag can pro + obd11 to pikuś

Mam nadzieję, że sobie poradzę :) Najpierw jednak inne ważniejsze rzeczy będę musiał zrobić :)

roman_tyk 

Model: A6 C7
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Rok: 2012
Kod silnika: CGXB
Imię: Romek
Wysłany: 2018-12-07, 21:00   

nie ma czujnikow zajecia kanapy, jak przednie strzelaja to tylnie tez. Aczkolwiek elektronika dziala tak w c7 ze czesto nie wybuchaja pasy ani airbagi. Odnosnie elekttroniki jak nie znasz tematu, oddaj auto specjalistom, jest pare firm ktora robi kompleksowo takie rzeczy.

AUDI AG Tomasz 

Filipppc6 

Model: A7 4G
Silnik: Inny
Rok: 2016
Imię: Filip
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wczoraj 21:17   

Więc:
Wywalone masz na bank:
- Bezpiecznik piro ( dlatego nie pali )
- Airbag kierownicy
- Pas kierowcy
- Trzy pasy tylne
- Kolanowa kierowcy
( Te wszystkie elementy lecą jak jest tylko kierowca )

- Lampę możesz w przedlifcie dokupić Europę bo nie różni się niczym poza nr. części

Jak zrobić navi, lampy masz na forum. Lampy tył = kodowanie + kable. Lampy przód= kodowanie. Jak źle zrobisz nawi to nie będzie to "pikuś" tylko 1500zł w plecy bo do przerobienia jednostki masz jedno podejście. Radio EU = pakiet VCP lub lutowanie EEPROM. Prawdę mówiąc jak nie znasz się na audi to lepiej oddaj komuś auto bo zejdzie Ci się ze wszystkim.

Odpowiedz do tematu