Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony i felgi Audi A6 motostacja.pl w a6klub.pl Opony samochodowe OC/AC sklep z częściami samochodowymi forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Felgi Audi A6
Części
samochodowe
Opony
samochodowe
Kup OC/AC
Express Parts
Przepływomierz
powietrza
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Mazdomania
2014-02-14, 00:51
[Audi A6 C6] Nie działa podgrzewanie foteli
Autor Wiadomość
rafal_m 

Model: Inne
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna
Silnik: Inny
Napęd: Quattro
Rok: 2011
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Rafal
Wysłany: 2014-03-31, 21:26   

Mily1983 napisał/a:
nasz problem z brakiem sterowania grzaniem foteli po wymianie panelu klimy wynika tylko i wylącznie z błednego programowania podczas ściągania cp. W moim robiłem ten zabieg poza salonem. Trzeba zgrać z kości starego klimatronika pamięć i wrzucić to na kość w nowym panelu. Widziałem ten zabieg i tak się obchodzi ochronę komponentu poza salonem. Jednak tak jak w salonie trzeba to zrobić dobrze, mi poprawiono ten zabieg bo ściagnięty plik trzeba bylo przerzucić chyba bez ustawień podstawowych. Nie ma znaczenia rocznik panelu w tym przypadku. Nie pomoże tu żadne programowanie vcdsem.

Dodam cos od siebie: moja wersja samochodu miala pelne fotele elektryczne... bez podgrzewania. Panel klimatronik nie mial przyciskow od podgrzewanych siedzen... ale po wyjeciu zaslepek... przyciski sa na PCB; klikajac je mialem objaw taki jak ktos na gorze: czyli mozliwosc wlaczenia podgrzewanych siedzen, ale brak reakcji (pozostajace zero); Kupilem drugi panel, ale na nim byl CP, pokombinowalem z wsadami... i zmieniajac wsad eepromu udalo mi sie na oryginalnym moim panelu uruchomic podgrzewane siedzenia (koncowki od sterowan byly). Kodowanie ustawialem VCDS'em takie jakie byc powinno przy ogrzewanych siedzeniach (przepisywalem z innego tak samo wyposazonego auta); ale kodowanie nie zalatwialo sprawy. W EEpromie gdzies sa zapisane wszystkie "aktywne" funkcje, wiem stad bo porownywalem wsady z procesorow z dwoch takich samych paneli rozniacych sie zaslepkami (moj ori i drugi z podgrzewanymi siedzeniami i przyciskami)

Pozdrowienia.

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
Mily1983 

Model: Inne
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Rok: 2014
Skrzynia: Automat
Kod silnika: BMK
Imię: Milosz
Wysłany: 2014-04-01, 06:27   

z wsadem eepromu nazwałeś to pewnie bardziej fachowo niż ja :) ale o to chodzi :) problemy z brakiem grzania puf i szalejącymi nawiewami po wymianie panelu wynikają własnie z jakiejś różnicy przy przerzucaniu tego wsadu ale to jest do zrobienia. Rozpracowywałem problem z panelem po jego wymiania długo, kilka miesięcy i to czego się naczytałem od ludzi, którzy wiedzą niby co robią, to tragedia. Począwszy od podpowiedzi że moja nagrzewnica nie posiada siłowników i nie będzie to nigdy działać po podpowiedzi że musze zrobić nastawy podstawowe. Moja ważna rada !! !
Po wymianie panelu jak chodzi dobrze nie próbujmy, dla sprawdzenia czy z innego powodu, robić nastawów podstawowych na nowym panelu bo może się wszystko wywalić, z braku chyba dwóch czujników klapy mogą się zatrzymać w pewnym momencie i po blokować niedokańczając operacji i lipa.

Marcinoo 

Silnik: 3.0 BMK 224KM
Imię: Marcin
Wysłany: 2018-01-03, 22:48   

Ja mam tak, że kręcę pokrętłem klimatronica zmienia mi się wartość lecz efektu żadnego nie widać i nie słychać.

AUDI AG Tomasz 

Silnik: 4.2 335KM
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
mat1324 

Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Rok: 2011
Imię: Mateusz
Wysłany: 2018-01-03, 23:42   

Trzeba sprawdzić VCDSem czy rzeczywiście wartość jest zmieniana w sterowniku.

kamm92 

Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Imię: Kamil
Wysłany: 2018-01-22, 15:33   

Panowie mi też nie grzeją fotele, sprawdziłem wtyczki pod fotelami, wyczyściłem założyłem z powrotem, efekt zerowy, na climatronic ustawiam na max 6 też nic, bezpiecznik wymieniłem nadal to samo. Tak się zastanawiam podczas czyszczenia stykow zauważyłem że mam z jednej i drugiej strony puste gniazdo nie ma wtyczki (zdjęcie wysyłam)

Mam sterowanie manualne dodam, nie mam już pomysłów co to byc moze..
Pytanie jestli padnięte maty grzewcze, to trzeba... pruć fotele by je wymienić

[ Dodano: 2018-01-22, 17:14 ]
Poszperałem w necie i okazało się , że maty grzewcze powinny mieć zielona końcówkę, tu problem bo u mnie jak na zdjęciu wyżej jest tylko sama końcówka by wtyczkę podpiąć a wtyczki brak.. Czy to oznacza, że nie mam grzanych foteli?? W climatronic jest opcja grzania z regulacją w skali 0-6 , mam skóry , czy można to jakoś zdemontować i dołożyć maty? Już powoli glupieje..

[ Dodano: 2018-01-22, 17:17 ]
Tu znalazłem mate właśnie z zieloną końcówka

http://allegro.pl/mata-gr...ed-246e9680dda8

[ Dodano: 2019-12-02, 02:32 ]
Czy da radę samemu sprawdzić, czy prąd z climatronica idzie na to gniazdo, gdzie się podłącza wtyczkę? Czy tylko komputer mi zostaje?

Odpowiedz do tematu