Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony i felgi Audi A6 motostacja.pl w a6klub.pl Opony samochodowe OC/AC sklep z częściami samochodowymi forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Felgi Audi A6
Części
samochodowe
Opony
samochodowe
Kup OC/AC
Express Parts
Przepływomierz
powietrza
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Doc
2018-12-08, 22:28
Audi A6 40TDI 204KM
Autor Wiadomość
damos 

Model: A6 C7
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Rok: 2011
Skrzynia: S-tronik
Kod silnika: CGWB
Imię: Damos
Wysłany: 2019-10-24, 13:47   

dueerre napisał/a:
Damos; jakie masz sr spalanie w korkach/miasto ? rozumiem, ze masz C7, czy ten lag u Ciebie tez wystepuje i jest tak "upierdliwy", czy w C8 jeszcze cos podkrecili ?

W korkach bywa różnie... od 14L/100 do 30L/100. Zależy od skali korka i prędkości.
A laga nie mam, ponieważ Start/Stop mam wyłączony "by default". Żeby zaczął działać - muszę wcisnąć guzik.
Laga natomiast odczuwałem w testowanych A4 i A5 2.0 245KM - kiedy na lokalnej drodze zwalniałeś za rowerzystą do jego prędkości. Wtedy jadąc jakieś 10kph wciskałem gaz i... potwornie anemiczne przyśpieszanie przez pierwsze 2 sekundy! Za pierwszym razem myślałem, że auto ma awarię, ale okazało się, że "te typy tak mają" :(

Pamiętam natomiast, że kiedy z ciekawości włączyłem S/S u siebie - delikatnie mówiąc "nie urzekł mnie szybkością reakcji" na pedał gazu :) .

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
dueerre 

Model: A6 C8
Silnik: 3.0 TFSI 333KM
Rok: 2019
Skrzynia: Automat
Imię: Jacek
Wysłany: 2019-10-24, 14:05   

[quote="damos"]
dueerre napisał/a:

W korkach bywa różnie... od 14L/100 do 30L/100. Zależy od skali korka i prędkości.
A laga nie mam, ponieważ Start/Stop mam wyłączony "by default". Żeby zaczął działać - muszę wcisnąć guzik.
Laga natomiast odczuwałem w testowanych A4 i A5 2.0 245KM - kiedy na lokalnej drodze zwalniałeś za rowerzystą do jego prędkości. Wtedy jadąc jakieś 10kph wciskałem gaz i... potwornie anemiczne przyśpieszanie przez pierwsze 2 sekundy! Za pierwszym razem myślałem, że auto ma awarię, ale okazało się, że "te typy tak mają" :(

Pamiętam natomiast, że kiedy z ciekawości włączyłem S/S u siebie - delikatnie mówiąc "nie urzekł mnie szybkością reakcji" na pedał gazu :) .

to w 55 TFSI sytuacja wygląda podobnie, to sa dokladnie takie sytuacje jak opisujesz z rowerzysta, przy dojezdzie do ronda itd. cos jakby podduszało i nagle strzal... Musze sie przestawic, nic mi innego nie pozostaje.

A co do start/stopu... samochod jest na 3 letniej gwarancji Audi, czy taka ingerencja, ktora zamieni jego dzialanie, ze bedzie std wylaczony nie spowoduje utraty gwarancji ? Czy orientujecie sie czy mozna to zrobic, a jednoczesnie nie byc narazonym na utrate gw ?

mat1324 

Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Imię: Mateusz
Wysłany: 2019-10-24, 14:24   

Wyłączacz, a na czas serwisu ponownie uruchamiasz za pomocą komputera.

AUDI AG Tomasz 

damos 

Model: A6 C7
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Kod silnika: CGWB
Imię: Damos
Wysłany: 2019-10-24, 15:36   

ASO powinno przedłużać gwarancję za takie zmiany :)

dueerre 

Wysłany: 2019-10-24, 20:04   

jechałem dziś A2 z Poznania. zauważyłem, że nie ma praktycznie żadnego opóźnienia skrzyni od 150km/h w górę na trasie... każde mocniejsze wciśniecie gazu powoduje kickdown i natychmiastowe przyspieszanie... nie ma absolutnie takich lagow jak w jezdzie miejskiej... co oni wykombinowali nie wiem ;-)
w trasie ten samochód to bajka, cisza powala, adaptacyjny tempomat wraz z asystentem pasa genialny. Powyżej 200km/h praktycznie można rozmawiać szeptem, pierwszy raz ten samochod dal mi fun ;-)

TomekC8 

Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: FWD
Rok: 2018
Imię: TOMEK
Wysłany: 2019-10-27, 08:31   

Czy auto kupiłeś w leasingu Audi Perfect Lease?

AUDI AG Tomasz 

dueerre 

Wysłany: 2019-10-27, 23:09   

...i jednak pojawia sie lyzka dziegciu... czy korzystacie i dziala Wam audi connect ?
Mam tez Audi connect Key, ale jak sie okazuje nie dziala z iphone'em, a telefon polozony na ładowarkę bezprzewodowa w podłokietniku odpala usluge apple pay... ale nie o tym chciałem ;-)

U mnie usługa connect dziala srednio 2 dni w tygodniu i niestety nie mowie tu tylko o polaczeniu auta z app'em "my audi" w telefonie, ale o funkcjonalnościach samego samochodu...
Dzwonilem na infolinie Audi itd. obecnie usługa nie dziala od niedzieli i nie wiadomo kiedy ruszy, u mnie nie działa info o korkach w navi samoch, znikaja zapisane ulubione w navi, loga stacji radiowych zmieniaja ksztalt i grafike itd. itp.

Czy Wy macie podobnie ? Oczywiscie, ze uzywam audi smartphone i apple car play, aczkolwiek nienawidzę jak cos z premedytacja nie działa a powinno i widzę jak wiele rzeczy jest powiazanych z wiecznie nie działającymi serwerami Audi...

Bazzi 

Model: A7 4K
Nadwozie: Liftback
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wysłany: 2019-10-31, 17:16   

dueerre napisał/a:
...i jednak pojawia sie lyzka dziegciu... czy korzystacie i dziala Wam audi connect ?
Mam tez Audi connect Key, ale jak sie okazuje nie dziala z iphone'em, a telefon polozony na ładowarkę bezprzewodowa w podłokietniku odpala usluge apple pay... ale nie o tym chciałem ;-)

U mnie usługa connect dziala srednio 2 dni w tygodniu i niestety nie mowie tu tylko o polaczeniu auta z app'em "my audi" w telefonie, ale o funkcjonalnościach samego samochodu...
Dzwonilem na infolinie Audi itd. obecnie usługa nie dziala od niedzieli i nie wiadomo kiedy ruszy, u mnie nie działa info o korkach w navi samoch, znikaja zapisane ulubione w navi, loga stacji radiowych zmieniaja ksztalt i grafike itd. itp.

Czy Wy macie podobnie ? Oczywiscie, ze uzywam audi smartphone i apple car play, aczkolwiek nienawidzę jak cos z premedytacja nie działa a powinno i widzę jak wiele rzeczy jest powiazanych z wiecznie nie działającymi serwerami Audi...

Podobnie u mnie - od kilku dni connect działa / nie działa średnio co godzinę, zarówno w samochodzie jak i w MyAudi.

Czy udało Ci się połączyć Apple Carplay bezprzewodowo? W Niemczech już działa, a ponoć u nas też miało w październiku ruszyć - póki co u mnie jeszcze nie.

Dopytam jeszcze, czy w pakiecie Audi Connect Key otrzymałeś kartę?

TomekC8 

Wysłany: 2019-10-31, 19:22   

Dzisiaj informacja o korkach działała i połączenie z MyAudi również. Audi connect key również posiadam, ale jeszcze nigdy z tej funkcji nie korzystałem.

AUDI AG Tomasz 

dueerre 

Wysłany: 2019-10-31, 21:22   

Bazzi napisał/a:

Podobnie u mnie - od kilku dni connect działa / nie działa średnio co godzinę, zarówno w samochodzie jak i w MyAudi.

Czy udało Ci się połączyć Apple Carplay bezprzewodowo? W Niemczech już działa, a ponoć u nas też miało w październiku ruszyć - póki co u mnie jeszcze nie.

Dopytam jeszcze, czy w pakiecie Audi Connect Key otrzymałeś kartę?

dostalem dzis nawet email z Audi, ze o 13 usługa Audi Connect zaczela działac...;-)

Co do carplay bezprzewodowo próbowałem i nawet jak klikam "podłączone urzadzenia" w czesci smartphone interface mam swój telefon, ale ikona jest nieaktywna... działa nie tylko w Niemczech, widzialem tutoriale z US, UK, i Włoch... u mnie w salonie Panowie na pytanie czy jest nowy soft który pozwala juz podłączyć bezprzewodowo iphone do audi interface stwierdzili, ze nie slyszeli zeby ta usluga w ogole dziala bezprzewodowo, wiec nie mialem sily zglebiac tematu...

karte otrzymalem, chcialem zeby mi nawet pokazali jak to dziala, ale nie udało sie im, mi rowniez... olałem sprawe. Wg. salonu karta jest głownie pod vallet parkingi, ktorych u nas za wiele nie ma.

[ Dodano: 2019-10-31, 21:25 ]
TomekC8 napisał/a:
Dzisiaj informacja o korkach działała i połączenie z MyAudi również. Audi connect key również posiadam, ale jeszcze nigdy z tej funkcji nie korzystałem.

a masz telefon z androidem czy iOS ?

TomekC8 

Wysłany: 2019-11-01, 09:02   

Telefon mam z androidem.

dueerre 

Wysłany: 2019-11-01, 11:15   

TomekC8 napisał/a:
Telefon mam z androidem.

a mógłbys prosze sprawdzic, czy działa Ci otwieranie samochodu zblizeniowo po NFC i nastepnie jak odlozysz telefon do ładowarki w podłokietniku to czy mozesz odpalic ?

Oczywiscie zakladam, ze masz zautoryzowane konto myaudi i jestes zalogowany w aucie.(nie mozesz miec kluczyka/karty przy sobie)

Byłbym Ci bardzo wdzieczny, poniewaz rozważam zmiane iphone i przez Audi biore pod uwage androida, ale jak ma sie okazac, ze na nim równiez nie działa... to nie chce sie denerwowac ;-)

AUDI AG Tomasz 

TomekC8 

Wysłany: 2019-11-01, 15:34   

Mam ustawiony swój profil oraz zautoryzowane konto myAudi. Mogę otwierać i zamykać samochód, ale tylko poprzez wpisywanie pinu. Otwieranie zbliżeniowo po NFC nie działa i odpalanie bez kluczyka również. Być może robię coś źle, ale próbowałem wielokrotnie i nic.

ktosiek 

Imię: Tadeusz
Wysłany: 2019-11-02, 16:52   

Tomek, a czy u Ciebie też trochę buczy coś jakby od strony schowka pasażera? Wygląda to na jakiś wentylator lub pompę, słychać to w tym filmiku (najbardziej po wyłączeniu silnika przez ok. 2 sekundy):

https://drive.google.com/file/d/14Of00gQMAAx8epvVmgUlxpMVj9r0BxEK/view

Nie jest to bardzo męczące, ale jednak słychać i mnie denerwuje ;)

TomekC8 

Wysłany: 2019-11-02, 20:34   

Sprawdzę przy najbliższej okazji. Buczenie słychać zawsze, czy tylko sporadycznie?

AUDI AG Tomasz 

Odpowiedz do tematu