Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Usuwanie filtrów DPF i układów AdBlue SCR WRC części samochodowe OC/AC OC/AC Sklep online samochodowych Led Toyota Avensis felgi audi a6 warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
Usuwanie
DPF i AdBlue
Pompy paliwa
Przepustnice
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
MOTONET
Części online
Sklepledowy.pl
Felgi aluminiowe
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[All] Owady, Robaki, Inne takie
Autor Wiadomość
becks23man 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Rok: 2005
Skrzynia: Manual
Kod silnika: BPP
Imię: Dawid
Wysłany: 2017-05-19, 12:30   [All] Owady, Robaki, Inne takie

Siema wszystkim!
Chciałbym dowiedzieć się:
jak myjecie/czyścicie auto z robactwa (zwłoki, krew itp.)?
jak zapobiegacie/zabezpieczacie auto by później było łatwiej przywrócić blask?

Wszelkie "Januszowe" sposoby mile widziane.
Wolałbym jednak sensowną chemię za "normalne" pieniądze.

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004/2010
Skrzynia: Tiptronic
obsession 

Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2005
Imię: Adrian
Wysłany: 2017-05-26, 22:34   

ja na takie mocne zabrudzenia po szybszej jeździe używam chemii monostatic. Nie jest droga, samemu dobieramy moc odpowiednim rozcieńczeniem, można ją klaść na rozgrzany lakier (producent tak podaje). Wiadomo, że spolerowany, zadbany lakier oraz zabezpieczony np woskiem, łatwiej będzie doprowadzić do czystości.

Było:
A4 B5 2.6
A6 C5 2.7 BIT

makaveli2pac 

Silnik: 2.4 177KM
Rok: 2006
Skrzynia: Automat
Imię: Tomek
Wysłany: 2017-09-11, 21:13   

Kolego ja użytkuja do robacwa Tenzi mosquitos czekam ok 90 sekkund i woda z wysokim cisnieniem. Zabezpieczenie w tym przypadku i w moim odczuciu ma sie troszke ni jak bo tego nie ustzrezesz sie ceramika odepchnie ci wtracenia z powietrza lecz czy to opady z drzew czy "zwłoki" owadów niestety zawsze zostana i jedynie mozesz doczyscic to czyms na owady

Dealer Audi A6 

z.daniel 

Model: A6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 165KM
Rok: 1998
Kod silnika: AGA
Imię: Daniel
Wysłany: 2017-09-11, 22:18   

ja znowu mam bzika na punkcie detailingu - i używam kosmetyków profesjonalnych, wydaje też na to trochę kasy.
mam sporo produktów z firmy ADBL, a do usuwania owadów ADBL BEETLE JUICE SQUEEZER
wosk - soft99 fusso
i pełno innych detailingowych rzeczy ... - rękawice, pędzelki, wiadra, separatory, etc.

makaveli2pac 

Wysłany: 2017-09-11, 23:08   

ja o ABDL: mam odmienne zdanie gdyż szczerze mam pewne zrodła ze rozlewaja z produktów Tenzi nie chce robic kryptoreklamy ale jak zaczynali poczatki mieli takie.
Wosk fusso jest spoko lecz są dużo lepsze.
Kolego @becks23man jesli masz troszke kasy jedyna opcja na owady jest Gtechniq Crystal Serum Guide ale cena jest spora

z.daniel 

Wysłany: 2017-09-12, 12:41   

makaveli2pac,
1. co Ty polecasz na usunięcie owadów - Gtechniq Crystal Serum Guide ? powłokę ceramiczną? - za prawie 400zł. a gdzie wcześniejsze przygotowanie lakieru pod powłokę? ... tu kolejna kasa.
2. ADBL - rozlewają tenzi? ... skąd takie informacje? - mam produkty ADBL u siebie i ich zastosowanie, skład chemiczny, właściwości są odpowiednio dobrane i dedykowane do danej czynności. może i są lepsze / gorsze kosmetyki, lecz w przypadku ADBL chodzi o cenę / jakość - a to mi pasuje.
3. wosk fusso - cena / jakość. są lepsze - lecz po co? ... po co wosk za 600-1000zł może więcej? kiedy fusso dla amatora, zastosowań domowych spełni oczekiwania.

widzę, że coś Ci gdzieś dzwoni ... ale nie wiesz w którym kościele. polecam lekturę forum kosmetykaaut.pl, zapoznanie się z tematem detailingu i nie sianie herezji. <milczek>

Dealer Audi A6 

makaveli2pac 

Wysłany: 2017-09-12, 15:21   

z.daniel napisał/a:
makaveli2pac,
1. co Ty polecasz na usunięcie owadów - Gtechniq Crystal Serum Guide ? powłokę ceramiczną? - za prawie 400zł. a gdzie wcześniejsze przygotowanie lakieru pod powłokę? ... tu kolejna kasa.
2. ADBL - rozlewają tenzi? ... skąd takie informacje? - mam produkty ADBL u siebie i ich zastosowanie, skład chemiczny, właściwości są odpowiednio dobrane i dedykowane do danej czynności. może i są lepsze / gorsze kosmetyki, lecz w przypadku ADBL chodzi o cenę / jakość - a to mi pasuje.
3. wosk fusso - cena / jakość. są lepsze - lecz po co? ... po co wosk za 600-1000zł może więcej? kiedy fusso dla amatora, zastosowań domowych spełni oczekiwania.

widzę, że coś Ci gdzieś dzwoni ... ale nie wiesz w którym kościele. polecam lekturę forum kosmetykaaut.pl, zapoznanie się z tematem detailingu i nie sianie herezji. <milczek>

Kolego jak bys czytal to bys nie byl tak niedoinformowany, chlopak pyta czym zabezpieczyc lakier by nie rozbryzgiwały sie owady i nie zostawiały takich spustoszen, poczytaj o tej ceramice bo widze ze jestes madrzejszy od chlopaków z "FABRYKA BŁYSKU" a jak sie orientujesz to jedni z najwiekszych kotów w PL,pogadaj z Kamilem Opachem. powie ci Ja miałem przyjemność i uwierz. wiadomo trzyetapowa korekta jest obowiazkowa i na koniec Gtechniq gwarantuje Ci ze efekt bedzie.
Druga rzecz uwierz ADBL zaczynali w bloku swoja działalność, nie bede drążył tego tematu, rozlewali i koniec teraz moze jak juz maja swoje miejscówke to poprawili, nie mowie ze sa gowniane są adekwatne do ceny, Ludzie sie jaraja tym jak 3/4 osob jara sie wozkiem Fusso, dlaczego bo jest fejm na niego jak dla mnie ejst znosny chodz ma wady typu poci sie ciezko go rozpracowac, i przede wszystkim dla mnie oszukuje lakier niby niwelujac rysy, tak naprawde ich nie usuwa tylko robi wrazenie takie. Racja fusso jest dla amatora i tez bym go polecil zamiast Collinite 915, lecz uwazam ze sa lepsze np Zymol jak i Swissvax Onyx, Pete's 53.Fusso censored napotege i to mnie zniecheca od niego, bo dosc mam zapachu juz na etapie przy deironizacji, usuwaniu smoły i chce mieć frajdę z końcowego etapu pracy nad samochodem. Dlatego też lubię HDC i cleanery SV i Polish Angel bo ładnie pachną.
Pamiętajcie że wosk to wisienka na torcie,
Nie mam zamiaru nikogo tu uczyc kazdy ma swoje widzimisie i moze smarowac roznego rodzajami gowna swoje auta, lecz jak kolega nie wie za duzo zapraszam do nas na forum zwiazane ztypowo z kosmetyka aut, wpisz w google kosmetykaaut i wejdz zobaczysz jak mozna otworzyc oczy i poglebic sobie wiedze,
Powiem ci ze ucze sie testuje i moge coś powiedzieć, nazwac sie detailerem nie moge bo nie pracuje i nie zjamuje sie tym na codzine chociaz praciowałem i mam kilka tam certyfikatów, a super sprzedawca co ma jakis sklepik bedzie wciskał ci kazde produkty byle by sprzedac, Trzeba testowac to co napisałes dla amatora owszem starczy ale pytanie czy nie lepiej dołożyc pozniej troszke grosza i kupic cos lepszego.
Widzisz z Fusso czy Tenzi czy Shiny albo ADBL jest tak jak kiedys z pasto Tempo albo T Cut robily furore terazna te produkty jest fejm, wiadomo sa klasa wyzsza i o niebo lepsza niz takie shity z marketu ale nie jest to tak ze urwie 4 litery.
Jesli kogos urazilem swoja opinia to wybaczcie ale wiem co mowie i mam poparte to doswiadczeniem

z.daniel 

Wysłany: 2017-09-12, 18:18   

makaveli2pac, wszystko jasne i zrozumiałe :) ... tylko ja pierwszy wspomniałem w/w forum "kosmetykaaut.pl" i wiem czym detailing jest. temat znam, kosmetyki które wymieniłeś również znam.

piszesz, że każdy ma swoje zdanie i upodobania - więc czemu nie ADBL, czemu nie soft99 fusso, czemu nie ogólnie polecane produkty przez użytkowników / testerów z forum "kosmetykaaut.pl" - jeśli już każesz mi się z tym forum zaznajomić?

makaveli2pac 

Wysłany: 2017-09-12, 20:58   

Spoko nie zauwazylem ze podałeś pierwszy. Musze sie z Toba zgodzic i jednoczesnie niezgodzic ciezko mi rozgraniczyc czy adbl nazwal bym profesjonalna chemia tak i nie ciezkie pojecie.
Fusso jest oki, tylko zaczelo sie robic oklepane i to bardzo nie sposob sie ze mna niezgodzic. troche oszukuja robaiac trik z maskowaniem rys i to mnie drazni bo fakt wyciaga kolor spoko nawet na akceptowalnie dlugi czas, ale te rysy nigdy zaden wosk zaden nie wyciaga rys tylko korekta lakieru, a ludzie pisza takie bajki ze rysy ci znikna ta znikna jak sobie wmówisz.
Testował ktoś przynajmiej jakas konkurencje Fusso czy kazdy idzie w tym kierunku.
W detailngu fajne jes to ze teraz jest tej chemi multum i mozna testowac

Dealer Audi A6 

z.daniel 

Wysłany: 2017-09-12, 21:12   

mimo wszystko, autorowi tematu becks23man, polecam w/w forum kosmetykaaut.pl - zaznajomienie się z detailingiem, ogarnięcie fury - albo samemu, albo oddanie w ręce profesjonalistów.
zadaj pytanie kogo polecają w okolicach Białej Podlaskiej no i działaj :)

makaveli2pac 

Wysłany: 2017-09-13, 17:09   

z.daniel napisał/a:
mimo wszystko, autorowi tematu becks23man, polecam w/w forum kosmetykaaut.pl - zaznajomienie się z detailingiem, ogarnięcie fury - albo samemu, albo oddanie w ręce profesjonalistów.
zadaj pytanie kogo polecają w okolicach Białej Podlaskiej no i działaj :)

true :]

Odpowiedz do tematu