Audi A6 / A7 Klub Polska Strona G堯wna

PRZYPOMNIJ HASLO

Og這szenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poni窺zej, dodatkowej wyszukiwarki. Tw鎩 problem m鏬 by ju omawiany.

blacharstwo lakiernictwo OC/AC OC/AC warsztat Gda雟k forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Sztuka
lakierowania
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
werden.pl
moto market
AZet Auto Serwis
Naprawa
wgniece
Uk豉d hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Nast瘼ny temat
Przesuni皻y przez: PieterB
2018-11-26, 17:44
[A6 C7 2.0 TDI] Problem z ch這dzeniem po wy陰czeniu silnika?
Autor Wiadomo嗆
Ma貪o鄂aS 

Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Nap璠: FWD
Rok: 2012
Skrzynia: Multitronic
Imi: Ma貪orzata
Do陰czy豉: 22 Lis 2018
Sk康: Gdynia
Wys豉ny: 2018-11-26, 10:22   [A6 C7 2.0 TDI] Problem z ch這dzeniem po wy陰czeniu silnika?

Witam,

mam problem odno郾ie d逝giego czasu w jakim chodzi wentylator ch這dnicy po wy陰czeniu silnika...
Przewa積ie po przejechaniu d逝窺zego odcinka (powiedzmy od 10 km wzwy) i po wystudzeniu turbiny (zazwyczaj czekam na postoju jakie 2-3 minuty zanim zgasz auto), wy陰czam silnik i po paru sekundach w陰cza si wentylator i nast瘼uje ch這dzenie silnika. Trwa to nawet do 9-10 minut. To chyba nie jest naturalne i szukam przyczyny. Macie mo瞠 jakie sugestie? Mo瞠 jaki czujnik czy inne ukryte co?:/

Dodatkowo auto by這 sprawdzane pod k徠em DPF'a i wszystkie parametry s w normie (nie mam niestety 瘸dnych specjalistycznych zrzut闚 z kompa z diagnostyki:/ )

Pomocy:)

ps. przez pomy趾 wrzuci豉m temat w b喚dne roczniki aut.. :/

Drodzy Administratorzy,
dla porz康ku poprosz o przerzucenie tematu do rocznik闚 2011-2018 i rozgrzeszenie dla nowicjuszki;)
Dzi瘯uj serdecznie!

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Silnik: 4.2 335KM
Nap璠: Quattro
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imi: Tomasz
Pom鏬: 231 razy
Do陰czy: 28 Sty 2015
Sk康: Warszawa
Kliknij tutaj ------------->
pawcio81 

Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Rok: 2011
Skrzynia: Manual
Kod silnika: CAHA
Imi: Pawe
Pom鏬: 3 razy
Do陰czy: 15 Pa 2016
Sk康: Polkowice
Wys豉ny: 2018-11-27, 06:14   

Nie wiem czy algorytm wypalania DPFa w C7 jest taki sam b康 podobny do A6 C6 lift, ale u mnie w C6 wentylator za陰cza si na tak d逝gi czas po wy陰czeniu silnika w sytuacji, gdy procedura dopalania nie mog陰 zosta doko鎍zona -ch這dzi rozgrzany filtr i wydech. Odk康 posiadam auto (ponad 2 lata) zdarzy這 mi si to z 5 razy, ale wtedy nie mia貫m za bardzo, gdzie poje寮zi po dobrych drogach, od jakiego czasu raz w tygodniu robi tras 40 km po nowiutkiej drodze S3 i zapomnia貫m co to DPF. Na pocz徠ek proponuj wybra si na jak捷 drog, gdzie b璠zie mo磧iwo嗆 pojechania ze 20 minut na 3 b康 4 biegu z pr璠ko軼i obrotow silnika oko這 2500, zawsze to wyeliminujesz DPF i nie doko鎍zon procedur, no chyba, 瞠 aktualnie w naturalnym ruchu codziennym pokonujesz jakie mini trasy.

lyngso 

Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Rok: 2016
Skrzynia: S-tronik
Kod silnika: CNHA
Imi: Mariusz
Pom鏬: 5 razy
Do陰czy: 19 Lut 2012
Sk康: Lubuskie
Wys豉ny: 2018-11-27, 12:42   

Witam

Praca wentylator po wy陰czonym silniku jest normalnym zjawiskiem po operacji wypalania DPF. W serwisie powiedziano mi, 瞠 ma on za zadanie sch這dzi komor silnika poniewa filtr DPF jest prawie w komorze silnika.

Ma貪o鄂aS nie ma si czym przejmowa :)

Co do czekania 2-3 minuty przed zgaszeniem silnika, to my郵, 瞠 nie potrzeba a tyle. Tu bardziej chodzi o zmniejszenie pr璠ko軼i obrotowej turbospr篹arki, aby obraca豉 si jak najwolniej w momencie zgaszenia silnika, a tym samym wy陰czenia jej smarowania. My郵, 瞠 te 30s spokojnie wystarczy. Osobi軼ie to praktykuj i nie mia貫m jak dot康 problem闚 z turbospr篹ark w 瘸dnej z moich A6.

Pozdrov

AUDI AG Tomasz 

Silnik: 4.2 335KM
Nap璠: Quattro
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Pom鏬: 231 razy
Do陰czy: 28 Sty 2015
Sk康: Warszawa
Kliknij tutaj ------------->
zincsul 

Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Rok: 2013
Do陰czy: 15 Pa 2014
Sk康: Lubuskie
Wys豉ny: 2018-12-06, 07:59   

U mnie ta sama sytuacja czasem wyst瘼uje. Ponownie zapalam auto wyl. obroty wentylatora po zgaszeniu spadaja ale dalej sa dlatego zapalam ponownie gasz po chwili i juz jest cisza.. nie wiem czy to dobra metoda ale zaoszcz璠za m鎩 czas gdy si spiesz ..

Misiek_kb89 

Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Rok: 2012
Imi: Kris
Pom鏬: 2 razy
Do陰czy: 16 Gru 2014
Sk康: Polska
Wys豉ny: 2018-12-08, 23:50   

Ma貪o鄂aS, To niedoko鎍zona procedura wypalania DPF
zincsul, Nic nie stoi na przeszkodzie aby zamkn掖 auto i poszed do swoich spraw (wentylatory same si wy陰cz gdy uznaj to za stosowne)... no chyba ze parkujesz na suchej trawie lub czym co si by mog這 teoretycznie zapali od gor帷ego dpfa

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz za陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a za陰czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: