Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony i felgi Audi A6 motostacja.pl w a6klub.pl Opony samochodowe OC/AC sklep z częściami samochodowymi forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Felgi Audi A6
Części
samochodowe
Opony
samochodowe
Kup OC/AC
Express Parts
Przepływomierz
powietrza
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tomekkk1
2013-09-08, 22:57
[A6 C6] Programowanie sterownika bram garażowych(podsufitka)
Autor Wiadomość
Danielsnm 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Napęd: Quattro
Rok: 2005
Skrzynia: Automat
Wysłany: 2011-01-15, 21:46   [A6 C6] Programowanie sterownika bram garażowych(podsufitka)

Niektóre wersje Audi A6 oraz A1,A3,A4,A5,A7,A8,TT,Q7,R8 posiadają w wyposażeniu odpowiedni sterownik do obsługi bram. Na system składają się 3 przyciski w podsufitce, nieco niżej czerwona dioda oraz dwa czujniki jeden w przednim drugi w tylnym zderzaku. Niestety wielu użytkowników ma problem z ich odpowiednim zaprogramowaniem, dlatego zamieszczam zarówno link z filmem instruktażowym jak i odpowiednią instrukcję w PDF.

Link z filmem:
http://www.johnsoncontrol...rammierung.html

Instrukcja:
http://www.eurohomelink.c...gsanleitung.pdf

Niestety wszystko w języku angielskim.

W skrócie wygląda to tak:

1) Uruchamiamy auto

2) Przytrzymujemy jednocześnie przez ok. 20 sek pierwszy i trzeci przycisk na panelu w podsufitce aż dioda zacznie mrugać (ma to na celu zresetować dotychczasowe ustawienia)

3) Następnie przytrzymujemy wciśnięty pierwszy przycisk aż dioda zacznie powoli mrugać - teraz mamy 5min żeby wyjść z auta** i przyłożyć pilota od bramy do zderzaka w aucie*. Na pilocie przytrzymujemy wciśnięty przycisk którym otwieramy bramę. Jeżeli auto prawidłowo „odczyta” pilota od bramy, zamigoczą obie lampy jak w przypadku sygnałów awaryjnych .

* (w przypadku a6 C6 celujemy nieco poniżej lewej przedniej lampy czyli tej od strony pasażera)

**(Wcześniej pamiętamy o ręcznym ;) ! ! ! )

4) Jeżeli wszystko jest ok. to po naciśnięciu pierwszego przycisku z panelu w aucie i przytrzymaniu go dioda będzie się świecić bez przerw (migotania)

5) Teraz cieszymy się sterowaniem bramą z samochodu

Na koniec ciekawostki:

*Nie wiem jak w innych samochodach ale ja siedząc w aucie i mając bramę przed sobą mogłem ją tylko otwierać, dopiero gdy wjechałem do środka i brama była z tyłu pojazdu nacisnąłem ponownie przycisk i brama zamknęła się.

*Niektóre bramy nie będą chciały działać ponieważ wymagają wykrycia takiego kolejnego pilota którym jest w tym przypadku auto. Aby zsynchronizować auto z bramą należy nacisnąć i przytrzymać ok. 5sek środkowy guzik w samochodzie a następnie znaleźć w puszce z bramy guzik odpowiadający za programowanie kolejnego pilota. Wciskamy go raz a następnie wracamy do samochodu i ponownie wciskamy środkowy guzik w podsufitce, jednak tym razem trzy razy i bez przytrzymywania. Na wszystkie te czynności mamy ok. 30 sek.
Jeżeli synchronizacja się powiodła wszystko powinno działać jak u mnie :)

Pozdrawiam Daniel :)

AUDI AG Tomasz 

Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
TOMMY33 

Model: A6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.7T 250KM
Skrzynia: Automat
Wysłany: 2011-01-15, 22:29   

a jak jest w C5 modelu ja mam takie auto z USA istnieje mozliwosc zakodowania ?? ? :roll:

zymbion 

Silnik: 3.0 TDI 233KM
Rok: 2007
Imię: Piotr
Wysłany: 2015-04-18, 17:53   Brama i automat

Mam zamiar założyć automat w bramie przesuwnej i bramie garażowej.
Czy wszystkie automaty współpracują z pilotem w audi a6c6 czy tylko jakieś wybrane??

[ Dodano: 2015-04-24, 22:13 ]
Próbowałem zaprogramować pilota , wszystko zrobiłem jak podano wyżej nawet światła zamrugały ale brama się nie otwiera
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł??
Audi 80 B4
Audi A4 B5
Audi Allroad C5
Teraz A6C6

AUDI AG Tomasz 

Jaceny 

Model: A8 D3
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Wysłany: 2015-04-24, 21:45   

Niestety tylko niektóre napędy bram współpracują z systemem "pilota" montowanym w Audi .
Wiele modeli pomimo prawidłowego "kopiowania" pilota do samochodu , brama nie będzie działała , ogólnie system Audi jest bezużyteczny .

rigg 

Model: A6 C7
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Rok: 2012
Wysłany: 2016-03-10, 18:31   Re: [A6 C6] Programowanie sterownika bram garażowych(podsufi

Danielsnm napisał/a:

W skrócie wygląda to tak:

1) Uruchamiamy auto

2) Przytrzymujemy jednocześnie przez ok. 20 sek pierwszy i trzeci przycisk na panelu w podsufitce aż dioda zacznie mrugać (ma to na celu zresetować dotychczasowe ustawienia)

3) Następnie przytrzymujemy wciśnięty pierwszy przycisk aż dioda zacznie powoli mrugać - teraz mamy 5min żeby wyjść z auta** i przyłożyć pilota od bramy do zderzaka w aucie*. Na pilocie przytrzymujemy wciśnięty przycisk którym otwieramy bramę. Jeżeli auto prawidłowo „odczyta” pilota od bramy, zamigoczą obie lampy jak w przypadku sygnałów awaryjnych .

* (w przypadku a6 C6 celujemy nieco poniżej lewej przedniej lampy czyli tej od strony pasażera)

**(Wcześniej pamiętamy o ręcznym ;) ! ! ! )

4) Jeżeli wszystko jest ok. to po naciśnięciu pierwszego przycisku z panelu w aucie i przytrzymaniu go dioda będzie się świecić bez przerw (migotania)

5) Teraz cieszymy się sterowaniem bramą z samochodu

Na koniec ciekawostki:

*Nie wiem jak w innych samochodach ale ja siedząc w aucie i mając bramę przed sobą mogłem ją tylko otwierać, dopiero gdy wjechałem do środka i brama była z tyłu pojazdu nacisnąłem ponownie przycisk i brama zamknęła się.

*Niektóre bramy nie będą chciały działać ponieważ wymagają wykrycia takiego kolejnego pilota którym jest w tym przypadku auto. Aby zsynchronizować auto z bramą należy nacisnąć i przytrzymać ok. 5sek środkowy guzik w samochodzie a następnie znaleźć w puszce z bramy guzik odpowiadający za programowanie kolejnego pilota. Wciskamy go raz a następnie wracamy do samochodu i ponownie wciskamy środkowy guzik w podsufitce, jednak tym razem trzy razy i bez przytrzymywania. Na wszystkie te czynności mamy ok. 30 sek.
Jeżeli synchronizacja się powiodła wszystko powinno działać jak u mnie :)

Pozdrawiam Daniel :)

Witam
Pierwszy mój post, jeżeli jest , gdzieś powitanie, to zaraz tam będę :-) Póki co:
Wykonałem ww czyności i dioda nie mruga.... Mam też opcję z MMI, ale po kliknięciu "przypisz pilot" wyskakuje info, że opcja chilowo niedostępna ... Ktoś , coś??

boluss 

Model: A6 C5
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Rok: 1997
Wysłany: 2016-03-10, 18:59   

Jest jeden sposób aby wszystko grało ze sobą. Wystarczy dołożyć radioodbiornik uniwersalny np. Proxima do bramy którą chcemy sterować i jest duże prawdopodobieństwo że on wychwyci kod pilota audi. Ponieważ on odbiera piloty stało i zmienno kodowe.

AUDI AG Tomasz 

rigg 

Model: A6 C7
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Wysłany: 2016-03-10, 19:19   

boluss napisał/a:
Jest jeden sposób aby wszystko grało ze sobą. Wystarczy dołożyć radioodbiornik uniwersalny np. Proxima do bramy którą chcemy sterować i jest duże prawdopodobieństwo że on wychwyci kod pilota audi. Ponieważ on odbiera piloty stało i zmienno kodowe.

Mi chodzi o to, że nie mogę nawet "odpalić" tej funkcji w aucie... czasami nawet dochodziło do info "przytrzymaj przycisk pilota od bramy" , ale zaraz po : opcja chilowo niedostępna.

stefank 

Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Rok: 2009
Imię: Stefan
Wysłany: 2016-05-14, 11:47   

Chciałbym zwrócić tylko uwagę na to, że system w autach sprowadzanych z USA nie będzie działał z naszymi (EU) pilotami ponieważ różnią się odbieranymi częstotliwościami - w stanach do 20 MHz a w europie powyżej 400. Przerabiałem temat u znajomego - sam sterownik HomeLink-a ma ten sam numer różni się tylko wersją US / EU.

Olo1020 

Model: Allroad C5
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.7T 250KM
Rok: 2002
Imię: Aleksander
Wysłany: 2016-09-16, 19:38   

W c5 w ktorym miejscu w zderzaku powinno to byc i czy powinno byc to na jakims przewodzie ? Bo osoboscie w zderzaku zadnego odbiornika nie widzialem

AUDI AG Tomasz 

TomV8 

Model: A7 4G
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Skrzynia: Multitronic
Imię: Tomek
Wysłany: 2019-03-25, 21:09   

A ja mam pytanie w drugą stronę.
Miałem sterownie bramą garażową, ale przełożyłem środek z sline, czarna podsufitka w której nie było sterownia i teraz w vcds mam błąd. Jak i gdzie można wykodować Homelink

zymbion 

Silnik: 3.0 TDI 233KM
Rok: 2007
Wysłany: 2019-11-22, 22:03   

Udało mi się zaprogramować przycisk ale zadziałał tylko raz, wychodzi z tego że są kody zmienne i teraz pytanie jakie radio obsłuży te przyciski z audi
Audi 80 B4
Audi A4 B5
Audi Allroad C5
Teraz A6C6

Odpowiedz do tematu