Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Usuwanie filtrów DPF i układów AdBlue SCR WRC części samochodowe OC/AC OC/AC warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
Regeneracja
maglownicy
Usuwanie
DPF i AdBlue
Pompy paliwa
Przepustnice
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
werden.pl
moto market
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[A6 C5] wiatrak klimatyzacji sam się włącza
Autor Wiadomość
turbina

Model: A6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Rok: 1998
Skrzynia: Manual
Wysłany: 2013-04-19, 21:30   [A6 C5] wiatrak klimatyzacji sam się włącza

Witam Mam mały problem tak mi się wydaje. Przeglądnąłem forum i nic nie pasuje mi do moich objawów. Autko szybko się nagrzewa do 90 stopni to chyba dobrze, ale jak już osiągnie ta temperaturę to po jakimś czasie i po kilku mocniejszych przyspieszeniach uruchamia się wiatrak klimy tak jak by wspomagał visco. Nie zaobserwowałem tego zimą. wiem że wisco powinno po jakimś czasie chodzić-huczeć jak silnik w samolocie:) u mnie się kręci jak dodam gazu to też zawyje ale chwilowo. dodam że jak zrobiłem 150 km to temperatura nie drgnęła wyżej niż 90stopni i oleju też... aha głównie latam po mieście....

pytam bo kumpel ma identyczna audiczke i u niego wiatrak klimy chodzi tylko jak włączy się klimę. i teraz nie wiem czy u mnie coś nie tak czy u kumpla.
Proszę o pomoc, a i termostat wymieniłem razem z rozrządem więc to raczej nie on to powoduje.....

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004/2010
Skrzynia: Tiptronic
dio 

Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI 131KM
Rok: 2003
Kod silnika: AVF
Imię: Jarek
Wysłany: 2013-04-20, 19:39   

Kolego, sam sobie odpowiadasz napytanie
turbina napisał/a:
po kilku mocniejszych przyspieszeniach uruchamia się wiatrak klimy tak jak by wspomagał visco

Właśnie jak visco nie daje rady, to włącza się ten od klimy.

turbina napisał/a:
Nie zaobserwowałem tego zimą.

No raczej nie te temperatury

turbina napisał/a:
u mnie się kręci jak dodam gazu to też zawyje ale chwilowo

Visco kręci się z obrotami silnika, nie jest oddzielnie napędzane.

turbina

Silnik: 2.4 165KM
Wysłany: 2013-04-22, 10:12   

dziękuje za odp. czyli mam rozumieć że wszystko OK??

Dealer Audi A6 

szalony 

Model: Allroad C5
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Rok: 2001
Imię: Robert
Wysłany: 2013-04-22, 12:57   

turbina, Niczym się nie przejmuj, bo tak ma być. :)

endriu 

Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8T 150KM
Kod silnika: AEB
Wysłany: 2013-05-21, 22:52   

W okolicach 90 st.C wentylator raczej się nie załancza-mi się to nigdy nie zdażyło.Powiem więcej-nigdy mi się nie włączył z powodu temperatury silnika-trzyma 90 jak zaczarowany.

gumis1985 

Model: S6 C5
Silnik: 4.2 340KM
Rok: 2000
Wysłany: 2013-06-12, 19:46   

ja mam podobny problem. w mojej s6 mam 3 wiatraki. 2 od chłodzenia silnika i jeden od klimy, tak mi się wydaje. i właśnie ten od klimy włącza się nie wiem czemu. np tydzień czasu jest ok a następny tydzień włącza się zaraz po uruchomieniu silnika i słychać go podczas jazdy jak chodzi, wyłącza się na sekundę i znowu się włącza. gdy zaparkuje pod domem zamknę samochód to słyszę jak chodzi jeszcze parę minut. i tak parę dni i potem znowu spokój. może ktoś miał podobny problem.

Dealer Audi A6 

wacop 

Silnik: 2.4 ALF 165KM
Rok: 1999
Imię: waco
Wysłany: 2013-10-09, 18:17   

Witam, podepne się pod temat bo mam ten sam problem. Kupiłem A6 od kolegi z tego forum i powoli ją ogarniam i teraz chce się zabrać za non stop działający wiatrak klimy. Jak tylko odpale auto, (nie ma znaczenia czy zimny silnik czy ciepły) wiatrak klimy się załącza na 1 bieg mimo, że econ sie świeci czyli klima wyłączona. Silnik bardzo szybko nabiera temp 90 C -Podłączyłem a6 pod vaga i wyszły takie błędy: 17537,17535,16534,16514. Auto jeździ na lpg dlatego sondą się nie przejmuje, przebieg autka 180tys km. Gdy odłączyłem wtyczkę od czujnika temperatury płynu chłodzącego (czujnik w kolanku na dole przy chłodnicy wody zielnoa wtyczka) to wiatrak klimatyzacji odrazu się wyłącza. Moje pytanie brzmi czy celować w ciemno i wymienić ten czujnik czy problem leży gdzieś indziej? Wskazania temperatury na zegarach są prawidłowe i pokrywają się z tym co na vagu. Jeśli komuś coś przychodzi na myśl to prosze o podpowiedź,
pozdrawiam,

HackerMan_1989 

Wysłany: 2013-10-17, 22:41   

A czy to nie czasem jakiś czujnik odpowiedzialny za temp silnika, tzn. odpowiedzialny alby silnik cały czas był w optymalnej temperaturze i nie pozwalał mu się przegrzać. Wydaje mi się, że po prostu może ten czujnik sfiksował i ECU myśli, że silnik przegrzany jest i załącza wiatrak, żeby wspomóc schłodzenie silnika.

[ Dodano: 2013-10-17, 22:44 ]
wacop, a tak poza tym to chyba powinienieś się najpierw przywitać z nami. A jak widzę tego nie zrobiłeś

wacop 

Imię: waco
Wysłany: 2013-10-23, 20:08   

Wymiana termowyłącznika nr katalogowy: VAG 95- 8D0 959 481B(półokrągły niebieski), który znajduję się tak jak pisałem na dole przy chłodnicy POMOG?A. Wyłącznik ma 2 punkty pracy dzięki którym steruje prędkością wiatraka klimatyzacji. Ja kupiłem w aso Audi za 100zł ale można dostać zamiennik dużo taniej. Pisze bo może komuś się to przyda. Pozdrawiam

HackerMan_1989 Administratorzy zrezygnowali z powitań aby nowi forumowicze nie czuli się szykanowani więc proszę Cie abyś popierał tą idee.

Dealer Audi A6 

ratownikmed 

Silnik: 2.7T 250KM
Kod silnika: ARE
Imię: Daniel
Wysłany: 2015-03-01, 17:15   

Witam Koledzy podepne sie pod temat a mianowicie mam problem z wentylatorem klimatyzacji w 2.7 biturbo sa tam trzy wentylatory dla jasnosci tematu normalne wisko drugi elektryczny wspomagajacy wisko i trzeci od klimy A problem dotyczy wlaczania sie tego od klimy czasami na pierwszym biegu ale najczesciej na drugim nawet gdy zaparkuje auto i pojde do domu to jeszcz chodzi przez pol godz i nie ma znaczenia czy zimny silnik czy ciepły Jak silnk pracuje tez sie zalacza chyba ze wlacze econ to wtedy sie wylacza ale jak zgasze silnik to od razu go slychac Kilka dni chodzi ok a nastepnie przez pare dni znowu jest z nim problem Wymienilem moduł sterowania wentylatorow i nie pomoglo a na vagu nie pokazuje zadnych bledow Czy moze ktos pomoc co to moze byc za usterka

[ Dodano: 2015-03-08, 07:54 ]
Witam.Jakie było moje zdziwienie jak wyczytałem gdzies w int. ze ten wiatrak przy chłodnicy od klimatyzacji nie jest od klimy tylko wspomaga wisko jak one nie daje rady a natomiast ten wiatrak przy wisko to jest od klimy :shock: :shock: :shock: Na logike to brałem i bylem pewny ze tez przy chłodnicy klimy jest od klimy a tu zonk Dzisiaj zaczne od nowa analizowac moja usterke Pozdrawiam <mysli>

Deny152 

Silnik: 2.5TDI 150KM
Imię: daniel
Wysłany: 2015-04-13, 16:26   

Witam Panowie, ja z koleji mam tak ze wiatrak chodzi caly czas gdy dodam gazu to chodzi razem z obrorami silnika tylko ze tak go chlodzi ze mi temperatura odrazu spada i nie wiem w sumie czemu... moze ktos wie co tam jest grane??? Z gory dzieki

metyoo 

Rok: 2002
Imię: Mateusz
Wysłany: 2015-04-13, 16:53   

Deny152, w twoim przypadku do sprawdzenia termostat i sprzęgło wiskotyczne.

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku

Dealer Audi A6 

Deny152 

Silnik: 2.5TDI 150KM
Imię: daniel
Wysłany: 2015-04-13, 17:26   

Dzieki zobacze na pewno :)

Kosmy 

Skrzynia: Automat
Imię: Krzysztof
Wysłany: 2018-01-15, 12:21   

ratownikmed napisał/a:
Witam Koledzy podepne sie pod temat a mianowicie mam problem z wentylatorem klimatyzacji w 2.7 biturbo sa tam trzy wentylatory dla jasnosci tematu normalne wisko drugi elektryczny wspomagajacy wisko i trzeci od klimy A problem dotyczy wlaczania sie tego od klimy czasami na pierwszym biegu ale najczesciej na drugim nawet gdy zaparkuje auto i pojde do domu to jeszcz chodzi przez pol godz i nie ma znaczenia czy zimny silnik czy ciepły Jak silnk pracuje tez sie zalacza chyba ze wlacze econ to wtedy sie wylacza ale jak zgasze silnik to od razu go slychac Kilka dni chodzi ok a nastepnie przez pare dni znowu jest z nim problem Wymienilem moduł sterowania wentylatorow i nie pomoglo a na vagu nie pokazuje zadnych bledow Czy moze ktos pomoc co to moze byc za usterka

[ Dodano: 2015-03-08, 07:54 ]
Witam.Jakie było moje zdziwienie jak wyczytałem gdzies w int. ze ten wiatrak przy chłodnicy od klimatyzacji nie jest od klimy tylko wspomaga wisko jak one nie daje rady a natomiast ten wiatrak przy wisko to jest od klimy :shock: :shock: :shock: Na logike to brałem i bylem pewny ze tez przy chłodnicy klimy jest od klimy a tu zonk Dzisiaj zaczne od nowa analizowac moja usterke Pozdrawiam <mysli>

Witam i jak sobie poradziłeś z tematem bo mnie nęka ten sam problem

[ Dodano: 2018-06-13, 16:21 ]
Chyba znalazłem przyczynę opisana powyżej moduł sterowania wymieniłem nie potrzebnie (a wcale nie jest łatwo) ale do rzeczy; Zauważyłem że jak nacisnę hamulec to spada napięcie ładowania na wskaźniku Podłączyłem VAG i pozuje ze jest nie ok posprawdzałem przewody (bo dodatkowa pompa była przeniesiona bo mam gaz) po wymianie łącznika dwóch przewodowe pokazało na VAG że jest ok ale ładowanie dalej spada po wciśnięciu hamulca. Postanowiłem zakupić pompę i dziś wymieniłem i co wentylator ten z przodu który kręcił się długo po wyłączeniu silnika przestaje po wyłączeniu silnika czyli zwarcie w pompie powodowało konflikt w wentylatorze. Może ta informacja komuś się przyda <radocha>

Odpowiedz do tematu