Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[TIP+Q] Kilka problemów ze skrzynią

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dan_P
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 12 cze 2016, 10:06
Lokalizacja: Gostynin

[TIP+Q] Kilka problemów ze skrzynią

Post autor: Dan_P » 12 lut 2020, 08:44

Witam szanowne grono.

Mam problem ze skrzynią, a raczej kilka. Pierwszy problem to przy rozgrzanej skrzyni podczas przyspieszania z pedałem gazu wciśniętym od połowy do maksa, występuje objaw jakby przejeżdżania przez tarkę podczas zmiany biegów z 1 na 2, czasem z 2 na 3. Przy delikatnym przyspieszaniu problem nie występuje. Drugi problem wygląda następująco - przy dohamowaniu samochodu prawie do zera i późniejszym przyspieszaniu (np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i późniejszym ruszeniu - bez zatrzymania) występuje dosyć znaczne szarpnięcie (uderzenie), silnik podnosi sobie delikatnie obroty ale samochód nie ciągnie, uderzenie i jedzie dalej - o dziwo nie występuje to zawsze.

Skrzynia była już naprawiana dwukrotnie w tym samym serwisie (nie będę nazwy podawał ale polecany tutaj na forum). Po naprawach było ok przez pewien okres, później problemy wracały. Od remontu zrobione jakieś 5000km, ale minęło jakieś 1,5 roku więc gwarancja minęła (Specyfika pracy dlatego mało jeżdżone). "Naprawiany" był sterownik z tego co mi panowie w serwisie mówili.

Teraz moje dwa pytania. Czy według opisanych przypadłości może to być faktycznie sterownik ? Drugie pytanie - skrzynia zalana był olejem Petro Canada DURADRIVE MV SYN ATF i czy jak wleje oryginalny ZF'a olej to nic się nie stanie ? Jeśli potwierdzicie że to sterownik to po wymianie chciałbym zalać ori olejem - stąd to pytanie.

Pozdrawiam.
Daniel

nivre
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 04 cze 2009, 23:45
Imię: erwin
Moje auto: A8 D3
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Sanok/Podkarpacie

Post autor: nivre » 16 kwie 2020, 21:48

Czy są jakieś błędy w skrzyni?
Olej Petro Canada ma specyfikację do tej skrzyni więc jak zmienisz na oryginał ZF'a nic się nie stanie, lecz myślę że to nic nie da.
AUDI A8 D3 3.0 V6 TDI quattro
AUDI A6 C5 Allroad 2.5 V6 TDI quattro
AUDI A4 B6 2.5 V6 TDI quattro
---
SEAT LEON 4Cupra 1M 1.9 TDI ARL+ '02 163/342 -> 197/439 by Bartpol
VW PASSAT B5 VARIANT 1.9 TDI
AUDI A6 C5 2.8 quattro
VW PASSAT B5 TDI AWX
AUDI B4 1.9 TDI
VW GOLF III 2.0 GTI
VW PASSAT 1.8
OPEL KADETT GSI 16V

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga