Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AAT 2.5 115 KM] Audi 100 problem z EGR błąd 00560

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
szakul86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:49
Lokalizacja: Suwałki

[ AAT 2.5 115 KM] Audi 100 problem z EGR błąd 00560

Post autor: szakul86 » 24 lip 2016, 22:37

Witam wszystkich od kilku lat borykam się z problemem zamuły w mojej audi, objawia się ona przy dłuższej jednostajnej jeździe lub po hamowaniu silnikiem. Vag pokazuje błąd 00560 błąd zaworu egr 17-10 Control difference- Intermittent, dodatkowo w logach statycznych wysoko mierzy przepływka (133), do tej pory egr był zaślepiony a podciśnienie w strzępach. Odbudowałem po koleji podciśnienie i odślepiłem EGR i odziwo zamuła zniknęła i błąd, a przepływka mierzy (60) też ale auto z dołu zrobiło się dziwne po zmianie biegu i dodaniu gazu zastanowi się ok sekundy i dopiero jedzie a przy ruszaniu nawet może zgasnąć jak sie nie przegazuje więc nie jest jeszcze normalnie. Po odłączeniu podciśnienia od gruszki EGRa znowu przepływka mierzy wysoko, wyskakuje błąd i wraca zamuła. Po wielu lekturach zauważyłem że w tych autach można śmiało EGR zaślepiać bez konsekwencji i nawet znajomi posiadacze 100 2.5 TDI mają zaślepione i niema problemu. czy ktoś może zna zasadę działania tego wszystkiego i mógłby mi doradzić coś mądrego.
Dodam jeszcze że wszystkie czujniki przepływomierz łącznie z pompą i nastawnikiem a nawet silnikiem były podmieniane bez efektu tylko turbo zostało moje.


Jeszcze nie wiem na pewno ale po podmiance sterowników (nr 4A0907401) ale z różnym dopiskiem na innej naklejce u mnie D35 a na drugim D49T, przynajmniej błąd po zaślepieniu EGRa umnie zniknął, a w drugim aucie się pojawił. W pon próba w terenie bo dzisiaj już nie mogłem dokonać, mam nadzieje ze będzie różnica. Wszystkich mających jakieś info na temat tych sterowników proszę pisać! Tak se myśle że może jest to wersja komputera na kraje gdzie były wysokie normy spalin np. Szwajcaria i nie pozwala na jakąkolwiek ingerencje w EGR i zaślepienie powoduje błąd, ale to są tylko moje domysły, czekam na wasze pomysły, a w pon napisze co i jak.


Potwierdzam przyczyną był sterownik z oznaczeniem softu D35 nie pozwala on na zaślepienie EGRa, generując błąd 00560 i powodując zamułe. Po wymianie na sterownik z softem D49T problem znikną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga