Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

blacharstwo lakiernictwo OC/AC OC/AC warsztat Gdańsk forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Regeneracja
turbosprężarki
Sztuka
lakierowania
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
werden.pl
moto market
AZet Auto Serwis
Naprawa
wgnieceń
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
235/40/18 Imperial Ecosport 2
Autor Wiadomość
Lukasz007 

Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Rok: 1999
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: AJK
Imię: Łukasz
Wysłany: 2018-06-04, 18:14   235/40/18 Imperial Ecosport 2

Witam, ostatnio przeglądałem znany serwis oponiarski i zauważyłem, że mają niezłą obniżkę na te opony - 153zł/szt. Wiadomo, że to chińczyk ale ogólnie w owym portalu kupujący chwalą.
Czy ktoś z forumowiczów jeździ na tym modelu? Proszę o opinie praktyków.
Jako, że zakupiłem śliczne 18ki muszę zakupić wkrótce zestaw...

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
legato_1987 

Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Rok: 1998
Skrzynia: Manual
Kod silnika: AFB
Imię: Karol
Wysłany: 2019-01-06, 19:00   

Słuchaj wszystko zależy od składowania opony i całego procesu produkcyjnego.
pracuję na wulkanizacji i ludzie kupują najróżniejsze chińczyki. Wszystko wyjdzie na wyważarce. Jeśli będzie opona skakać dość mocno na feldze to radził bym oddać te opony. Nie to żebym jakoś chciał cię zrazić do chińskich opon ale czasami się trafiają marki premium z tego serwisu łoponeło i opony skaczą jak kangur. Czasami się trafiają chińczyki super ze nic nie skacze wagi na kołach są względne ale to tak się trafia często jak sklejone paluszki solone(1/200) lub wcale. Opony z tego serwisu przychodzą do klientów spięte taśmą bindującą co powoduje zdeformowanie opony a szczególnie stopy opony i później skaczą jak głupie.
Powiem tak. Fanie że jest jakaś alternatywa dla drogich opon premium, ale jeśli chodzi o to czy polecam to ..... wstrzymam się od głosu. Powiem tak:
Chytry 2 razy traci.
Nas biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.
Dużo ludzi przyjeżdża później na reklamację wyważenia ale to nic nie daje.i później muszą koła rozbierać i odsyłać bo opony mają duże bicia. Kolejne koszta.

Lukasz007 

Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.7T 230KM
Rok: 1999
Kod silnika: AJK
Imię: Łukasz
Wysłany: 2019-01-07, 19:37   

Nie pamiętam czy dobrą cenę podałem w czerwcu za te 18ki Imperial bo teraz są po 215zł, w każdym razie sezon dojeździłem na łysych Bridgestone'ach, na których kupiłem felgi. W listopadzie zakupiłem piękne półtoraroczne Michelin Pilot Alpin PA4. Ślicznoty 8mm po jednym sezonie, miękkie, cichutkie przy 140-160. Jak mogłem się wk...ć gdy po założeniu okazało się, że balon jest za duży (pomyliłem się i zamiast 235/40/18 kupiłem 235/45/18), a felgę mam 18/8/et30 więc na styk wchodzi mi 235/40 bez ocierania. Zmuszony pierwszymi mrozami i opadami białego puchy szybko zakupiłem 4 sztuki Imperial Snowdragon 3. Na obecną chwilę (po weekendowych szaleństwach w grubej warstwie świeżego śniegu, później w błocie pośniegowym, aż w końcu po zmrożonym błocie) mogę stwierdzić, ze zdają egzamin. Latałem setą w leśnych łukach (nie wspominając o prostych) gdzie bunie turlały się 30-40. Fakt, że quattro robi swoje ale opony przyjemnie wgryzają się w śnieg i błoto, a na czystym asfalcie spokojnie do 140 są niesłyszalne także jestem pozytywnie zaskoczony bo spodziewałem się chińskiego badziewia i modliłem się początkowo żeby przetrwać do wiosny ale teraz chcę więcej śniegu!!! <radocha>
Wspomnę tylko że po założeniu Michelin odważniki na felgach oscylowały miedzy 0-20g, n Imperialach 15-35. Różnica jest ale bez tragedii, jedynie dało się zauważyć minimalne bicie promieniowe na trzech z czterech oponach (czego nie było w ogóle na Michelinach) ale bez wpływu postaci drgań kierownicy itp.
Nie wiadomo jak ta guma będzie się zachowywać w przyszłym roku, czy nie stwardnieje itp ale najwyżej się wyrzuci (dałem za nie 204 za sztukę, a w weekend sprawdzałem były w tym samym serwisie już po 269 :shock: Chyba skuszę się też na testy letnich ecosportów 2 od Imperiala

AUDI AG Tomasz 

Silnik: 4.2 335KM
Rok: 2004
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->
ZAGATO 

Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Rok: 2005
Skrzynia: Manual
Imię: Piotr
Wysłany: 2019-01-11, 22:00   

Skosnookie mają pewnie full fabryk z oponami i raz sie trafi ok a raz shit co trzeba 10cm odwaznika kleic. Problem z chinczykami to rowniez czeste zabkowanie opony i wtedy halas niemilosierny. Ja jednak wole kupic premium uzywke z gwarancją montazu niz takiego chinola co ciagle wywazac trzeba.

Odpowiedz do tematu