Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Warsztat samochodowy Usuwanie filtrów DPF i układów AdBlue SCR WRC części samochodowe OC/AC OC/AC Sklep online samochodowych Led Toyota Avensis warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
Skrzynie
biegów
Usuwanie
DPF i AdBlue
Pompy paliwa
Przepustnice
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
MOTONET
Części online
Sklepledowy.pl
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[2.0TDI BRE] Wymiana poduszek silnika - ile i jak to zrobic?
Autor Wiadomość
cyp3k 

Model: A6 C6
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Rok: 2006
Skrzynia: Multitronic
Kod silnika: ASG
Imię: Cyprian
Wysłany: 2017-11-30, 09:41   [2.0TDI BRE] Wymiana poduszek silnika - ile i jak to zrobic?

Czesc,
odnosze wrazenie ze zdechly mi poduszki pod silnikiem.
Spod maski wydobywaja sie dziwne i nieokreslone dzwieki. Silnik szarpie sie na boki podczas gaszenia, podczas przyspieszania wpada w jakis rezonans, co przenosi sie na uklad wydechowy i generalnie wrazenie jest takie jakby lezal na ramie a nie na poduszkach.
Do tego przy ostrych zakretach odnosze wrazenie ze tak jakby przenosil sie srodek ciezkosci auta, nie umiem tego dokladnie Wam opisac, ale kazdy nieco bardziej doswiadczony kierowca na pewno wie o czym mowie. Troche jak jazda na niedopomowanych oponach...

Zawieszenie i amortyzatory sprawdzone, wszystko wzorowo zadnych stukow pukow, amortyzatory po 84 i 86% przod tyl.

Problemem sa wlasnie te dzikie drgania przenoszone na nadwozie, rano na zimnym az glowa boli...

Pytanie do Was, ile tam jest dokladnie poduszek i odbojow dla silnika i skrzyni biegow ? Chce wymienic komplet bo auto i tak bedzie na wymianie dwumasy za 2tygodnie.
Czy bylibyscie tak uprzejmi i podrzucili rowniez numery tych czesci ?
Chwilowo nie mam dostepu do ETKi :(

I jeszcze jedno pytanie, zupelnie z ciekawosci, jest mozliwosc zeby zrobic to bez kanalu ? Korzystajac jedynie z kobylek czy malych najazdow ?

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004/2010
Skrzynia: Tiptronic
mat1324 

Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Rok: 2011
Kod silnika: CDYA
Imię: Mateusz
Wysłany: 2017-11-30, 10:14   

W silniku 2.0 TDI są dwie poduszki i odbój z pzodu, a skrzynia ma jedną poduszkę z tyłu.

Numery części:
1) lewa poduszka: 4F0 199 379 G » 4F0 199 379 AS » 4F0 199 379 BK (835 zł),
2) prawa poduszka: 4F0 199 382 AD » 4F0 199 379 AS » 4F0 199 382 BK (ok. 550 zł),
3) odbój: 8E0 199 339 (ok. 40 zł),
4) poduszka skrzyni: 4F0 399 151 BL (ok. 435 zł).

Lewa poduszka silnika jest z czujnikiem, więc może być problem z dostaniem porządnego zamiennika, a poduszka skrzyni jest dla aut, które mają VIN większy niż 4F-5-200001. Podałem też ceny w ASO, ale chyba lepiej poszukać zamienników np. Lemfordera :) .

Jeśli chodzi o wymianę bez kanału i podnośnika, to marnie to widzę <uoee> . Musisz podeprzeć czymś silnik, a potem skrzynię i odkręcić poduszki. Potrzebne jest trochę miejsca, a na kobyłkach czy najazdach nie będziesz go miał. Ewentualnie możesz wymienić odbój, bo jest łatwy dostęp. Nie myślałeś, że te dziwne drgania powoduje dwumasa <mysli> .

cyp3k 

Skrzynia: Multitronic
Kod silnika: ASG
Imię: Cyprian
Wysłany: 2017-12-01, 11:04   

Czesc mat1324 jestem w 90% przekonany ze ona sama w sobie powoduje te drgania i dziwne wibracje. Klopot w tym ze z uwagi na to ze auta uzywam na codzien, pokonuje znaczne odleglosci z pracy i do pracy wolalbym juz zrobic wszystko za jednym zamachem.
Nie mam niestety mozliwosci postawienia auta najpierw na dwumase a pozniej jak sie nie uspokoi to dopiero kolejny dzien walczyc z poduchami.
Bardzo dziekuje za numery czesci, biore sie za przekopywanie Ebay'a. Moze bylbys w stanie podpowiedziec jeszcze jakiej srednicy plecionke wydechu dobrac do BRE ?

Pozdrawiam i raz jeszcze dzieki serdeczne za pomoc ! :-)

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Rok: 2004/2010
wojciech007 

Rok: 2005
Skrzynia: Manual
Kod silnika: BLB
Imię: Wojtek
Wysłany: 2017-12-01, 12:35   

mat1324 napisał/a:

Jeśli chodzi o wymianę bez kanału i podnośnika, to marnie to widzę <uoee> . Musisz podeprzeć czymś silnik, a potem skrzynię i odkręcić poduszki. Potrzebne jest trochę miejsca, a na kobyłkach czy najazdach nie będziesz go miał. Ewentualnie możesz wymienić odbój, bo jest łatwy dostęp. Nie myślałeś, że te dziwne drgania powoduje dwumasa <mysli> .

Z wymianą bez kanału, podnośnika nie zgodzę się. Sam wymieniałem u siebie i robiłem to na działce na trawie. Prawa poduszka.
Sama wymiana jest prosta. Na pewno sobie poradzisz.

spyty 

Nadwozie: Avant
Skrzynia: Manual
Kod silnika: BRE
Imię: Jacek
Wysłany: 2017-12-07, 09:39   

witam mam ten sam problem na wolnych obrotach dudni w środku trzęsie buda wymieniłem dwumase ale nic to nie dało podnosiłem obroty tez nic wymieniłem poduszkę pod silnikiem bo ciekła tez lipa logi w normie będę wymieniał uszczelniacze na pompkach.Dzieje się to tylko na wolnych obrotach nawet jadąc puszczam na luz trzęsie i dudni a na światłach aż łeb podskakuje czyściłem kolektor erg i klapę filtr paliwa mann silnik BRE dudnienie idzie od wydechu bo skacze prawy wydech a wszystkie mocowania są ok to tak po krotce dodam jeszcze ze silnikiem telepie

Odpowiedz do tematu