Audi A6 / A7 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum A6 / A7, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

OC/AC OC/AC warsztat Gdańsk forum audi a6 Tarcze, hamulce forum audi a6
Regeneracja
turbosprężarki
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
AZet Auto Serwis
Naprawa
wgnieceń
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[ AFB 2.5 150 KM] Audi a6 c5 brak mocy obroty silnika max 30
Autor Wiadomość
Mateuszelhierro 

Model: A6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Rok: 1999
Skrzynia: Manual
Imię: Mateusz
Wysłany: 2019-03-10, 20:48   [ AFB 2.5 150 KM] Audi a6 c5 brak mocy obroty silnika max 30

Witam wszystkich :)
Dwa dni temu stałem się posiadaczem Audi z silnikiem 2.5 tdi 150km w manualu.. Kupiłem ją z problemem mocy oraz obrotów silnika. Problem mój polega na tym, że auto nie wkreca się powyżej 3 tysięcy obrotów, apodczas jazdy jedzie gorzej niż maluszek :)
Generalnie coś tam wiem na temat mechaniki. Rzeczy które sprawdzałem/czyscilem :
Zapieczone łopatki turbiny, teraz chodzą delikatnie i nie przycinaja się, a sztanga pracuje tak jak trzeba, trzyma nie opada. Zawór n75 sprawny, podcisnienia sprawdzone, autko pali na dotyk czy zimna czy ciepła, ale delikatnie kopci na niebiesko.. Nie podlaczalem autka pod komputer bo nie doszedł mi jeszcze <zalamka> . A może ktoś z forumowiczów byłby chętny aby podjechać z vagiem? Warszawa oczywiście nie za hot-doga <rotfl> <rotfl> . Pomożecie z moim problemem? Z góry dzięki i pozdrawiam :) :)

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->

Kluchacz 

Wysłany: 2019-03-11, 18:37   Re: Audi a6 c5 brak mocy obroty silnika max 30

Mateuszelhierro napisał/a:
Witam wszystkich :)
Dwa dni temu stałem się posiadaczem Audi z silnikiem 2.5 tdi 150km w manualu.. Kupiłem ją z problemem mocy oraz obrotów silnika. Problem mój polega na tym, że auto nie wkreca się powyżej 3 tysięcy obrotów, apodczas jazdy jedzie gorzej niż maluszek :)
Generalnie coś tam wiem na temat mechaniki. Rzeczy które sprawdzałem/czyscilem :
Zapieczone łopatki turbiny, teraz chodzą delikatnie i nie przycinaja się, a sztanga pracuje tak jak trzeba, trzyma nie opada. Zawór n75 sprawny, podcisnienia sprawdzone, autko pali na dotyk czy zimna czy ciepła, ale delikatnie kopci na niebiesko.. Nie podlaczalem autka pod komputer bo nie doszedł mi jeszcze <zalamka> . A może ktoś z forumowiczów byłby chętny aby podjechać z vagiem? Warszawa oczywiście nie za hot-doga <rotfl> <rotfl> . Pomożecie z moim problemem? Z góry dzięki i pozdrawiam :) :)

siema, miałem ten sam problem dokładnie identyczny. Winowajczynią była pompa wtryskowa, regeneracja i auto smiga aż miło :)

Mateuszelhierro 

Nadwozie: Limuzyna
Imię: Mateusz
Wysłany: 2019-03-14, 13:50   

Hmm..W garażu znalazłaby się pompa wtryskowa, ale jestem wręcz pewny, że numery będą inne.. Czy taka pompa mi podejdzie? Nie trzeba jej zaprogramować? Nie pamiętam z jakiego roku była ta pompka a tym bardziej z jakiej mocy silnika:x

AUDI AG Tomasz 

Model: A6 C6
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BAT
Imię: Tomasz
Kliknij tutaj ------------->

Odpowiedz do tematu