Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Warsztat samochodowy Usuwanie filtrów DPF i układów AdBlue SCR WRC części samochodowe OC/AC OC/AC Sklep online samochodowych audi a6 warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
Skrzynie
biegów
Usuwanie
DPF i AdBlue
Pompy paliwa
Przepustnice
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
MOTONET
Części online
SuperParts!
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[ a6 c4 2,5tdi ] automat szarpnięcię skrzyni przy.....
Autor Wiadomość
kazrafal 

Model: A6 C4
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Rok: 1997
Skrzynia: Automat
Wysłany: 2011-01-05, 09:27   [ a6 c4 2,5tdi ] automat szarpnięcię skrzyni przy.....

Witam.
Mam do was pytanko dotyczące mojej automatycznej skrzyni biegów. Chodzi o to, że zauważyłem szarpnięcie przy zmianie biegu, ale tylko z 3-go na 4-ty bieg. Dzieje się tak zarówno, gdy skrzynia jest zimna jak i rozgrzana. Najmocniej jest to odczuwalne przy spokojnej jeździe np. jak 4-ty bieg wskakuje przy prędkości ok. 60-70km/h. Szarpnięcie jest delikatniejsze, gdy auto rozpędzam szybciej, że tak powiem "z gazem w podłodze". Wtedy praktycznie tylko słychać zmianę biegu. Poziom oleju ok. Co może być przyczyną? Czy to znak, że skrzynia się już kończy?
Pozdrawiam.

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004/2010
Skrzynia: Tiptronic
kkominek 

Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Rok: 1998
Wysłany: 2011-01-09, 17:25   

Od dawna to masz? Bo u mnie też jest bardzo leciutkie szarpnięcie ( właściwie to jakby nagłe przyspieszenie po zmianie biegu raczej bez efektów dźwiękowych ). Ciekawy jestem jak szybko trzeba szykować kasę. No i ile???

kazrafal 

Model: A6 C4
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 140KM
Rok: 1997
Skrzynia: Automat
Wysłany: 2011-01-09, 19:39   

Co masz kolego na myśli pisząc "...właściwie to jakby nagłe przyspieszenie po zmianie biegu..." Tzn. wzrastają ci obroty silnika?
Ja ze 3 miesiące już tak jeżdżę i u mnie jest wyraźne szarpnięcie-uderzenie też bez odgłosów. Tyle, że to pewnie kwestia jeszcze dobrego zawieszenia skrzyni i silnika. Używana skrzynia to koszt ok. 1000-1500zł. oczywiście do C4, a remont pewnie jeszcze droższy. W mojej okolicy nie ma żadnego, godnego polecenia speca od skrzyń. Za samą diagnozę wołają 800-1000zł :shock:

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004/2010
kkominek 

Silnik: 2.5TDI 150KM
Wysłany: 2011-01-09, 23:46   

chodzi mi o to, że delikatnie przyspieszając czuję bardzo wyraźnie kiedy przełącza się bieg bo towarzyszy temu nagły wzrost prędkości, czyli właściwie szarpnięcie ale właśnie bezgłośne. Dlatego pytam. Mam to chyba na dwóch przełożeniach - między 2-3 i 3-4. Chyba. Jak zmieniam ręcznie ( mam tiptronika w C5) to tego też nie czuję. Faktycznie inne biegi przełączają się bez tego efektu, słychać tylko zmiany obrotów silnika. Ludziska piszą, że zmiany biegów WOGÓLE nie czują więc u nas chyba cos nie gra. Chociaż ja muszę jeszcze sprawdzić stan oleju. Bo wymiany chyba lepeij nie ryzykować?

PatrykP83 

Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.8 193KM
Wysłany: 2011-02-22, 17:12   

Chyba wiem o co Ci chodzi kolego! Ja też tak mam ale tylko na zimnym silniku i jak zmnienia z 1 na 2! Ale to tylko w sumie pierwsze dwie może trzy zmiany później jest ok! To takie uczucie jak by 2 zapinał na sztywno! U mnie czasami też mam wrażenie że 3 zapina na sztywno! Już sam nie wiem może ja jestem przewrażliwiony, nigdy nie jeździełm automatem a tym jeżdze 2 tygodnie! Może poprostu za dużo czytam i szukam dziury w całym :) Sam nie wiem!

Odpowiedz do tematu