Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Korozja w C5.

Nadwozie
BOGDANA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2012, 12:18
Lokalizacja: MAZURY

Re: Rdza :)

Post autor: BOGDANA6 » 18 mar 2013, 14:17

lewy87r pisze:Siemka,

mam pytanie czy są jakieś typowe miejsca rdzewienia naszych autek?

- już się naczytałem opinii, że nie bite nie rdzewieje, że jest ocynk i nie ma prawa rdzewieć etc...
ale szczerze mówiąc to nie rdzewieje tylko wartburg :)

Moje ma ogniska rdzy na lewym nadkolu, przednia para drzwi-listwa dolna, dach od szyby przedniej, i tylna blenda(to ostatnie akurat dlatego, że puknięte).

Dziś akurat widziałem dokładnie ten sam poziom korozji w tych samych miejscach w innym A6 C5 z mojego rocznika.
(oprócz blendy)

Nie interesuje mnie, że moje auto wpadło w poślizg i obracając się uderzało we wszystko co było na drodze, i zanim zawinęło się na drzewie to zrobiło salto zahaczając dachem o brzozę...

Z jakimi rdzewiejącymi partiami swojego auta się zmagacie? :)
U mnie po 10 latach rdzewieją obydwa przednie błotniki. Zaznaczam, że mam ten samochód od nowości i oczywiście nie było żadnej stłuczki.
BOGDANA6

jmm

Post autor: jmm » 18 mar 2013, 14:42

Polecam zdjąć tapicerkę drzwi i zobaczyć stan blachy przy mocowaniu dolnych, gumowych listw.

Poza tym, dach przy rynienkach i tylna klapa przy blendzie.

Dankoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2011, 18:15
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Dankoo » 24 mar 2013, 10:00

Pierwsza c5 mialem z 98r. teraz mam druga z koncowki 2002r. i korozja jest w tych samych miejscach , a mianowicie przy ryglach tylnych drzwi montowanych na nadkolach te chromowane elementy. Pod nimi i wokol nich sa ogniska korozji , male ale sa . Kolega mial z 97r. i rowniez ta sama przypadlosc , sprawdzcie sobie tam koledzy , moge sie zalozyc ze nie jeden z was tam znajdzie ta złą rdze <nerwus>

Awatar użytkownika
zarzyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 886
Rejestracja: 04 mar 2012, 11:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zarzyk » 25 mar 2013, 03:03

no ja mam avanta i najbardziej denerwuje mnie zaciek na łączeniu się na tylnych szybach bagaznika tych listwe chromowanych. widac ze rdza tam weszla i taki hamski zaciek sie robi.... dalej to moja wina ale mala parkingowke mialem i blotnik sie cofnal i skaleczyl drzwi przy otwieraniu i drzwi kawalek maja leciutki nalocik bo nie ma tam lakieru
Nie bój się eksperymentów. Amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Tytanic-a

KissEK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 10 lis 2011, 23:36
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: KissEK » 25 mar 2013, 07:47

Dankoo ja mam identycznie ;o te rygle przy zamykaniu tylnich drzwi, planuje się jakoś z tym uporać, nigdzie indziej nic nie ma tylkko tam wyskoczyło ;o

jmm

Post autor: jmm » 25 mar 2013, 11:43

Przestraszyliście mnie tymi ryglami. Nie kojarzę tego w swoich A6tkach, muszę sprawdzić, mam nadzieję, że tego nie ma. ÂŚmiałem się kiedyś z kumpla Vectry B, bo tam miał dziurę, a tu w Audi taka wtopa :|

Dankoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2011, 18:15
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Dankoo » 25 mar 2013, 21:07

Hehe wydaje mi sie ze musi byc to jakis blad konstrukcyjny poniewaz niby element bezposrednio nie jest narazony na kontakt z woda , ale jednak jakos ona musi tam wchodzic i siedziec skoro wystepuje takie zjawisko :] . W tej c5 z 98 roku zdjelem rygiel i lakiernik wyszlifowal mi to i porzadnie zakonserwowal i pomalowal. Sladu nie bylo przez ok7miesiecy pozniej auto sprzedalem i nie wiem jak teraz to wyglada. A w obecnej audi zamierzam zrobic to na wiosne razem z malowaniem dokladek i progow <okok> Sprawdzajcie koledzy jestem ciekaw ile osob jeszcze znajdzie tam rudą :|

Awatar użytkownika
starry
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 03 kwie 2013, 11:29
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: starry » 03 kwie 2013, 14:40

Ja podczas zakupu oglądałem jak mi się wydawało bardzo dokładnie, ale podczas pierwszego mycia znalazłem coś za górnym zawiasem przednich lewych drzwi, na styku z nadkolem. Więcej nigdzie, ale nie mam pewności czy nie była przemalowana.
starry

Awatar użytkownika
KANAL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 22 paź 2010, 12:23
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KANAL » 07 kwie 2013, 22:55

Dankoo pisze:Pierwsza c5 mialem z 98r. teraz mam druga z koncowki 2002r. i korozja jest w tych samych miejscach , a mianowicie przy ryglach tylnych drzwi montowanych na nadkolach te chromowane elementy. Pod nimi i wokol nich sa ogniska korozji , male ale sa . Kolega mial z 97r. i rowniez ta sama przypadlosc , sprawdzcie sobie tam koledzy , moge sie zalozyc ze nie jeden z was tam znajdzie ta złą rdze <nerwus>
Mam w tym samym miejscu slady rdzy... na szczescie, jak mam prawie 3 lata auto tak korozja nie postapila. Dlatego postanowilem tego nie robic. Ale jak ogladalem auto to bylem w szoku... w poprzednim A4 B5 z 95 roku do tej pory nie ma grama rdzy.

Dodatkowo na przednich drzwiach mam slady korozji nad dolnymi listwami - tez normalne miejsce. U mnie w przeszlosci juz naprawiane(mierzone auto miernikiem) i znow jest rdza. Jak trafie drzwi w kolorze to po prostu je wymienie.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 08 kwie 2013, 18:38

Nastraszyliście mnie więc wymyłem moją bestię, zrobiłem oględziny i nie znalazłem nic. <radocha> Jak na razie żadnej rudej... Muszę sprawdzić jeszcze podwozie, ale to, jak już się ociepli.
Lektor.

wujekadamo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2012, 16:45
Lokalizacja: podkarpackie/Lipa

Post autor: wujekadamo » 20 kwie 2013, 21:11

U mnie też w nadkolach zaczęła pojawiać się rdza, a że masz srebrny kolor nadwozia zakupiłem WURTH CYNK jasny w spraju (zynk hell) i przeleciałem po nadkolach, kolor identyczny jak miałem tak mam a rdzy nie widać. Oczywiści zrobiłem to z umiarem nie wywaliłem całego spraya na pomalowanie, ale już mija 9 miesięcy i nie ma śladu ukochanej rdzy:)
Nie ważne czym jeździsz...
Ważnie żeby to było Audi :)

lewy87r
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:09
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: lewy87r » 22 kwie 2013, 10:25

Widzę, że temat rozwojowy :)

To może polecimy jak wyglądają ceny napraw blacharskich (małe ogniska rdzy bądź lakier odpryśnięty) - bez konieczności malowania całego elementu.. Proszę o info czy ktoś robił i ile kosztowało?

Dodatkowo widziałem na allegro mój kolor 140PLN za drzwi :) wyboru nie ma zbytnio ale trzeba pilnować. A na pewno coś się trafi - ja na pewno wymieniam całe drzwi.(blachę)

Błotniki w kolorze raczej nie osiągalne :) - wszystkie kończą tak samo ;P - pozostaje naprawa starego choć nie wiem czy dospawać już nie będzie trzeba czegoś... :P

Ostatnio podjechałem na myjkę po zimie i - muszę się czym prędzej zabrać za elementy do uratowania bo widzę, że jak tylko choć małe ognisko się pojawi to w miarę szybko postępuje... A już wiem, że autem będę jeździł do końca jego dni. Bo mechanicznie jest zbyt dobry.

Roberto II
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2010, 06:58
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Roberto II » 07 cze 2013, 12:18

Ja mam A6C5 z 1999 roku. Rdza występuje na przednich nadkolach, lewych przednich drzwiach pod listwą i z tyłu na dachu koło relingów z obu stron. Aha zaczyna jeszcze wychodzić na styku lewego tylnego błotnika z dolnym plastikiem.

Awatar użytkownika
alex_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2012, 23:27
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: alex_m » 09 cze 2013, 00:21

ja mam tylko nad przednia szyba od kamieni prawdopodobnie

AudiolaA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2013, 22:13
Lokalizacja: Opole

Rdza przy relingach

Post autor: AudiolaA6 » 29 lip 2013, 20:27

W mojej 6-ce pecherze pod lakierem sa tylko i wylacznie przy relingach z przodu i z tylu,z jednej i drugiej strony

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga