Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6C4] Podświetlenie zegarów i nie tylko

Elektryka
ODPOWIEDZ
mortech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:06
Lokalizacja: Gniezno

[A6C4] Podświetlenie zegarów i nie tylko

Post autor: mortech » 08 lis 2010, 21:02

Proszę o sugestie co mam sprawdzić.
Po zakupie samochodu (1996, 2,5 TDI AEL) nie działało podświetlenie deski i kilka innych żarówek. Większość ożyła po wymianie, ale pojawiły się nowe problemy. Nie wiem, czy łączyć je ze sobą. Nie wszystkie wystąpiły w jednym momencie, ale w bardzo krótkim czasie.
I tak po kolei:
1. ÂŻarówki w zegarach powymieniałem (kilka było przepalonych), ale po montażu przestawały mi działać kolejne elementy: prędkościomierz, wskaźnik poziomu paliwa i temperatury płyny chłodniczego, obrotomierz, wyświetlacz drogomierza, podświetlenie przycisków klimatronika, zegar. Kontarolki działają bez zarzutu. ÂŁadowanie oraz temperatura oleju również. Strzelałem, że to zimne luty na ścieżkach, albo delikatne uszkodzenia podczas demontażu, ale po ich przelutowaniu nic się nie zmieniło. Wtyczki i przewody na ile mogłem to sprawdziłem i nic złego nie znalazłem. Bezpieczniki oczywiście również sprawdziłem.
2. Po pewnym czasie przestały działać światła przeciwmgielne przednie (nie wiem dokładnie kiedy).
3. Tempomat również odmówił posłuszeństwa, choć wcześniej działał.
VAG nie może połączyć się z licznikami, a diagnostyka klimatronika pokazuje obroty, ale prędości już nie.
Jeśli ktoś widzi jakiś wspólny mianownik tych awarii to poproszę o sugestie.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2010, 11:06 przez mortech, łącznie zmieniany 1 raz.

Dawid2542
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 614
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:15
Imię: Robert
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rydułtowy (Śląskie)
Kontakt:

Post autor: Dawid2542 » 08 lis 2010, 21:15

a jak zapalisz samochód i nie zapalisz świateł to climatronic ci podswietla?

mortech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:06
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: mortech » 08 lis 2010, 21:33

Podświetla, ale bez przycisków.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 08 lis 2010, 21:47

mortech a czy przpadkiem nie zmienailes zarowek pod pradem?wyglada na to ze zjarales cos w liczniku.wyglada jak by zasilanie calego zegara umarlo.nie dzialanie tempomatu nasuwa podejrzenie ze gdzies zeczywiscie nie ma pradu.dziala on w powiazaniu z predkoscia.wyglada jak by nie widzial predkosci i stad nei dziala tempomat.sprawdz bezpieczniki.to tak pisze jesli tego nei zrobiles.przyczyna moze byc to ze zarowkami zrobiles zwarcie.przedewszystkim sprobowalbym podstawic drugi zegar.nie jest skomplikowane wyjecie wiec podjedz gdzies rozebranym autkiem na szrot i sproboj podstawic drugi.moze byc nawet od innego silnika.to na probe i bedziesz wiedzial gdzie lezy przyczna.w iczniku czy w instalacji autka...oswietlenie guzikow rowniez bedzie mialo z tym zwiazek bo oswietlenie przechodzi przez liscznik.przez regulacje natezenia swiecenia

mortech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:06
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: mortech » 09 lis 2010, 11:20

Z zamiennym licznikiem to na razie nierealne, choć rzeczywiście to już dla mnie 5 minut pracy, ale dopiszę, że gdy podpinam napięcie bezpośrednio do żarówki oświetlenia to świecą wszystkie. Podobnie gdy zasilam wskaźnik paliwa, czy to prędkości to wskazówka ożywa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga