Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 4.2] Klikające, szorujące i piszczące hamulce

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Adam K.

[A6 C5 4.2] Klikające, szorujące i piszczące hamulce

Post autor: Adam K. » 10 cze 2010, 00:20

Drugi raz wymieniałem tarcze i klocki i w kolejnym warsztacie nie potrafią mi powiedzieć w czym jest problem.

Po pierwszej wymianie podczas hamowania słyszalne było piszczenie w końcowej fazie hamowania, jak na początku zużywających się klocków. Przez rok przyzwyczaiłem się do tego. Jak było mokro to nie było słychać. Poza tym jak już mocniej przyhamuję przy bardzo małej prędkości słychać pojedyncze kliknięcie prawdopodobnie z obydwu przednich hamulców.

Po drugiej wymianie piszczenie słyszalne jest już przy lekkim muskaniu hamulca przy większych prędkościach. Oprócz tego problem pierwszy nadal występuje. Na dodatek podczas powolnego toczenia się auta na biegu, przy otwartych oknach słychać odgłos przypominający ocieranie klocków o tarczę. Czy to normalne? Może to nie klocki, bo podczas mocniejszego przyspieszania z otwartymi oknami słyszę z kolei odgłos przypominający szlifierkę. Odgłosy słyszalne są tylko przy otwartych oknach.

szymon100s
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 15 sie 2009, 18:46
Lokalizacja: Gostyń/Wielkopolska

Post autor: szymon100s » 10 cze 2010, 21:01

mam podobny problem jestem po wymianie klockow przejechalem juz prawiem tys km od wymiary jak dlugo moze sie klocek docierac do tarczy

ajcek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 23 lip 2009, 11:37
Lokalizacja: warszawa

Post autor: ajcek » 12 cze 2010, 13:26

Byc może, ze oznaka piszczenia jest przegrzewanie się klocka...czy wyczyścili zaciski? może tłoczek nie cofa się i lekko dociska klocek....chyba, że założyłeś twarde klocki a te piszczą tyle, że w deszczu też...czy piszczenie zminia się jak lekko skręcasz kierownicą? tak lekko w lewo i prawo w czasie jazdt na wprost...klocek, który jest "za blisko" tarczy wtedy zmienia ton dzwięku...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga