Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C4 AEL] wiatrak od klimy - foto - pomocy

Elektryka
ODPOWIEDZ
ieble
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: skwierzyna

[C4 AEL] wiatrak od klimy - foto - pomocy

Post autor: ieble » 19 cze 2008, 09:10

Wczoraj postanowiłem sprawdzic wiatrak - dzis mialem zamawiac nowy, gdyz dziala tylko 1 bieg, chlodnica robi sie nie do dotkniecia i klima sie wylancza.

Rozłączyłem kostke tą co idzie od + i dałem prąd bezpośrednio po kablu z akumulatora - ogromne bylo moje dziwienie kiedy wiatrak zaczal krecic się z ogromna predkoscia - dziala.

Zacząłem szukac przyczyny porównując wszystkco w mojej audi do tescia audi w ktorej klima dziala idealnie. Uwagę moją zwróciły kable od wiatraka - brazowy jest przykrecony do podłużnicy do masy a plus idzie pod ta podluznice. Zdjałem wiec plastikowa klapke w zderzaku i spojrzałem gdzie idzie ten czerwony kabelek == idzie tutaj:

Obrazek

Wziąłem więc próbnik i przyłożyłem do kazdego z 3 przewodów - na 2 pierwszych bylo większe napiecie niz na tym gdzie podpiety jest wiatrak.
Rozłączyłem wtyczke od wiatraka i uruchomilem klime podlaczylem wiatrak po srodkowy przewod - o dziwo wiatrak chlodzi wydajniej, gdy natomiast chlodnica zrobila sie goraca podalem napiecie z akumulatora i w 10 s wiatrak schlodzil chlodnice i klima sie nie wylaczala.

Spojrzalem wiec jak to jest podlaczone u tescia w audi. Połączenie jest zupełnie inne a wyglada minej wiecej tak jak na foto:

Obrazek


Tearaz pytanie do kogoś kto moze cos wie na ten temat - skoro wiatrak po podaniu pradu z akumulatora kreci sie 5x mocniej niz po wlaczeniu klimy to chyba jest sprawny - po odpalenu obu audi i ustawieniu temp na LO w jednej po 3 minutach wiatrak wszedl na 2 bieg a u mnie po 3 minutach krecil sie nadal wolno i klima sie rozlancza.

Prosze was prawdzcie jak macie to podlaczone u siebie bo moze u mnie tu lezy przyczyna.

Mandaryn112
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 25 mar 2008, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mandaryn112 » 19 cze 2008, 12:11

moze to wina jakiegos termostatu.....?!?!?!

ktory powinien sterowac praca wiatraka wzgledem temp.

bo domyslam sie ze kiedys wshystko dzialalo ok.... wiec same kabelki sie nie zmienily....:P a mogl pasc wlasnie jakis czujnik temp.

ieble
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: ieble » 19 cze 2008, 12:23

wlasnie nie daiala od kiedy go kupilem nie wiem moze byl walniety z przodu i tak podlaczyli. Fajnie by bylo jak by ktos zobaczyl u siebie jak to ma podlaczone.

majo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 21 cze 2008, 15:38
Imię: Grzesiek
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Post autor: majo » 22 cze 2008, 12:08

w moim po podlaczeniu pod vag. wyswietla sie zacieta klapa i nr ale podam go jak znajde bogdzies zapodzialem
--- i z tego powodu nie dmucha z kratek jak nalezy
--- klima zchladza ale mogla by lepiej
quattro

ieble
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: ieble » 24 cze 2008, 08:28

majo toznaczy ze masz zapieczony jakis silniczek - jesli nie wieje ci z kratek to znaczy ze cos sie dzieje z silniczkami sterujacym klapami - przerabialem to z tym ze u mnie po prostu wyskoczyly krcce z silniczków i przez to nie sterowaly klapami

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 24 cze 2008, 09:05

popatrz w dziale download za kodami klimatronika. prosta diagnostyka ale może pomóc. pozdro
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga