Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Awaria czujnika ABS czy kończące się klocki

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
djart
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 11 maja 2009, 13:26
Lokalizacja: Łomża

[A6 C5] Awaria czujnika ABS czy kończące się klocki

Post autor: djart » 23 maja 2010, 10:58

Witam all.

Wczoraj po odpaleniu na fisie pojawił się duży czerwony wykrzyknik w kółku wraz z 3ma sygnałami dźwiękowymi, oraz przy zegarach zaświeciło się na pomarańczowo kółko od ABSu - sprawdzałem na piachu ostre hamowanie i nie mam tego systemu, koła mi się blokują. Czytałem na innych forach, że padł mi streownik od ABSu, lub kończą mi się klocki, co prawda z tyłu klocki mają jeszcze jakieś 3mm, przód jest ok, a przy kończących się klockach powinien się zaświecić pomarańczowy wykrzyknik w kółeczku na górze FISa. Przeczytałem poradę aby poruszać i ewentualnie poczyścić wtyczki przy zbiorniczku płynu i przy zaciskach - tak zrobiłem. Wczołgałem sie pod auto, wytargałem wtyczki, przedmuchałem, wcisnełem na miejsce - ale tylko przód - zapłon i:
pomarańczowa kontrolka klocków się zaświecila, a po 10s czerwona duża i padł ABS.
Nie wiem czy ktoś tak miał wcześniej, ale pytanie brzmi: czy kontrolka awarii ABSu zniknie jak wymienię klocki tylne? Jakich kluczy potrzebuję żeby rozkręcić zaciski i samemu wymienić klocki?
Artur

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 23 maja 2010, 11:39

djart pisze:Nie wiem czy ktoś tak miał wcześniej, ale pytanie brzmi: czy kontrolka awarii ABSu zniknie jak wymienię klocki tylne? Jakich kluczy potrzebuję żeby rozkręcić zaciski i samemu wymienić klocki?
Co to to nie :!: :-/

Klocki tylne w A6C5 nie mają żadnego wpływu na jakiekolwiek komunikaty na FIS-ie ani gdziekolwiek indziej :!:

Tam nie ma po prostu żadnych czujników <ok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
djart
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 11 maja 2009, 13:26
Lokalizacja: Łomża

Post autor: djart » 23 maja 2010, 13:25

dzięki za szybką odpowiedź. W poniedziałek zajade do sklepu po klocki, wymienie u znajomego i od razu podłączę pod vaga, zobaczymy co wyskoczy.
Artur

WeraMegane
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2010, 14:02
Lokalizacja: szczytno

Post autor: WeraMegane » 05 cze 2010, 18:40

czujnik od ABSu nie ma nic wspólnego z tylnimi klockami :lol: z tyłu nie ma żadnych czujnikow;/
no od płynu hamulcowego pali się ta sama co od ręcznego od ABS żółta kontrolka i pisze jak byk ABS! najprawdopodobniej poszedł czujnik :lol:
3mm to można chłopie jeszcze jeździć a jeździć :mrgreen:
co nas nie zabije to nas wzmocni...no może z wyjątkiem korków ulicznych:D

WeraMegane
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2010, 14:02
Lokalizacja: szczytno

Post autor: WeraMegane » 05 cze 2010, 21:15

jakby coś było z płynem hamulcowym nie tak...paliłaby się ta czerwona z wykrzyknikiem;) znaczy ta od ręcznego i dodatkowo słychac taki sygnał alarmowy(pisk) zresztą w książce serwisowej jest cały opis tych kontrolek:P wystarczy zajrzeć :lol:
co nas nie zabije to nas wzmocni...no może z wyjątkiem korków ulicznych:D

bler
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 25 lip 2008, 07:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bler » 11 cze 2010, 23:19

RomanS pisze: Klocki tylne w A6C5 nie mają żadnego wpływu na jakiekolwiek komunikaty na FIS-ie ani gdziekolwiek indziej :!:

Tam nie ma po prostu żadnych czujników <ok>
Owszem są - przynajmniej u mnie. Wiem, bo jeździłem na zużytych klockach z tyłu jakiś czas i wtedy świeciła mi sie żółta kontorlka hamulców.

A ja piszę, bo własnie mam ten sam problem od wczoraj - co jakiś czas zaświeci się czerwona od hamulców i ABS oraz zapiszczy. Ponieważ dzieje się to na dziurach/zakrętach to obstawiam jakiś czujnik. Na szczeście to stary samochód i hamulce sa całkowicie mechaniczne, więc w razie czego zabraknie mi ABS :)

Stąd pytanie, oprócz czujników klocków, impulsatorów od ABS i czujnika płynu, co jeszcze znajduje się w układzie co może dawać błędy?

Awatar użytkownika
Szula298
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 19 maja 2010, 22:50
Lokalizacja: Poland

Post autor: Szula298 » 12 cze 2010, 12:13

bler pisze:............ Wiem, bo jeździłem na zużytych klockach z tyłu jakiś czas i wtedy świeciła mi sie żółta kontorlka hamulców.
na fisie wczoraj pojawił mi sie żółte koło czy to oznacza kończące sie kloci ? przednie czy tylnie? jakie polecicie nowe? i jak długo moge jeszcze jeździć tak bez wymiany bo jutro musze jechać do Poznania a nie mam innego środka transportu... :-/
Było
Audi 80 B3 1.8
Jest
Audi A6 C5 2.5 V6 TDI
Audi A4 B5 1.9TDI
Bedzie
Audi TT 1.8T (dla żony)

wiesiek-02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 03 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: wiesiek-02 » 12 cze 2010, 13:57

KolegoSzula298, tak jak inni koledzy napisali , czujniki są tylko w przednich kołach więc na pewno przód , a jak dopiero ci się zapaliła kontrolka to spokojnie możesz jaszcze pojechać do Poznania...
w.j.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 12 cze 2010, 18:44

bler pisze:RomanS napisał/a:

Klocki tylne w A6C5 nie mają żadnego wpływu na jakiekolwiek komunikaty na FIS-ie ani gdziekolwiek indziej

Tam nie ma po prostu żadnych czujników


Owszem są - przynajmniej u mnie. Wiem, bo jeździłem na zużytych klockach z tyłu jakiś czas i wtedy świeciła mi sie żółta kontorlka hamulców.
Prosze Cię o zdjęcia tylnych klocków z czujnikami :!:

W przeciwnym razie moge napisać tylko jedno: z marzeniami nie dyskutuję <ok>

Widziałeś to na własne oczy (te klocki z czujnikami) ?
Części samochodowe online - Motostacja pl

bler
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 25 lip 2008, 07:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bler » 12 cze 2010, 20:46

RomanS pisze: Prosze Cię o zdjęcia tylnych klocków z czujnikami :!:

W przeciwnym razie moge napisać tylko jedno: z marzeniami nie dyskutuję <ok>

Widziałeś to na własne oczy (te klocki z czujnikami) ?
Masz rację, nie powinienm był kłapać jak jak nie widziałem na własne oczy - na jendym przeglądzie powiedzieli mi że się kończa klocki z tylu, po czym klocki faktycznie się skończyły (co widziałem) i zapaliła się lampka, wymienili na następnym przeglądzie - lampka zgasła (przegląd ogólny, więc mogli zrobić coś jeszcze o czym nie powiedzieli, ale na fakturze były klocki tył). Pytalem też czy ta lampka to od klocków z tylu (Bełtowski VW w Krakowie), powiedzieli że tak - być może też nie wiedzieli :)

W poniedziałek będę zdejmował wszystkie koła i szukał, bo wskaźniki o których tutaj mowa świecą mi się już na stałe, wtedy sprawdzę czy są czy nie, najwyżej odszczekam :)

bler
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 25 lip 2008, 07:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bler » 13 cze 2010, 13:43

olo_gsm pisze:Ja obstawiam padnięty sterownik. Klocki i czujniki nie spowodują zapalenia się tych kontrolek jednocześnie. VAG powie prawdę, tylko podłączaj komputer jak akurat usterka będzie występowała. Sprawdź błędy w sterowniku abs i w sterowniku silnika.
Właśnie dokładnie tego samego się obawiam, bo jak podłączam VAGa to mam dokładnie taki sam objaw podczas łączenia, to znaczy piszczy i zapala się na chwilę ABS i hamulec, ale to podobno tak miało być - może mam złą wersję VAGa.

markdania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 28 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: markdania » 14 cze 2010, 18:35

Mialem ten sam problem okazalo sie ze nie dostyk zasilania sterownika ABS poruszaj kostka ze sterownika taka duza kosta umnie nie dostyk okazal sie w gniezdzie sterownika nie we wtyczce nalezalo polutowac przerwe ktora byla i wszystko zniklo ruszajac kostka mozna czasami naprawic ten problem ale na krotko tak bylo u mnie nalezy usunac przerwe polaczenia najczescie w gniezdzie w ktore wchodzi wtyczka od ster ABS Pozdro

[ Dodano: 2010-06-14, 18:42 ]
Jeszcze jedno gdy swiecily kontr od ABS i z Fis czerwona duza i 3 syg piss to nie wejdziesz Vag brak zasilania ster Abs tak bylo u mnie po poruszaniu dosc mocnym kostka gdy gasla kontrolka jedna i druga nie bylo problemu z wejsciem a ABS vag i nie pokazywal zadnych bledow
marek

bler
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 25 lip 2008, 07:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bler » 15 cze 2010, 18:11

Odszczekuję, faktycznie u mnie też nie ma czujników klocków z tyłu - nie wiem więc jaki był związek poprzednio między tymi klockami a lampka od hamulców.

Właśnie też podejrzewam wtyczkę, narazie z zewnatrz wygląda niestety dobrze ani żaden styk nie zaśniedziały, a drze się jak się darło, od czasu do czasu (niestety nie na stałe). Spróbuję rozebrać wtyczkę albo poczekam aż się zepsuje na amen.

Awatar użytkownika
Szula298
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 19 maja 2010, 22:50
Lokalizacja: Poland

Post autor: Szula298 » 16 cze 2010, 20:56

mi już nie piszczy wymieniłem klocki z przodu i gitarka <ok>
Było
Audi 80 B3 1.8
Jest
Audi A6 C5 2.5 V6 TDI
Audi A4 B5 1.9TDI
Bedzie
Audi TT 1.8T (dla żony)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga