Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

OC/AC OC/AC części aut superparts.pl części aut superparts.pl Led Toyota Avensis felgi audi a6 milionczesci warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
Regeneracja
reflektorów
superparts.pl
Sklepledowy.pl
Felgi aluminiowe
Części A6 C5
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Rdza rynienki - jak naprawić
Autor Wiadomość
emil1981 

Model: A6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Rok: 1999
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Emil
Wysłany: 2017-05-16, 13:48   Rdza rynienki - jak naprawić

Witam. Dopadła mnie bolączka A6 C5 , czyli rdza w koło rynienek na dachu i nad tylnymi drzwiami na słupku . Wygląda to jak burchle z zewnątrz . Lakiernik zaproponował mi wycięcie tego kawałka dachu i kawałka słupka , wspawanie i pomalowanie. Teraz pytania do Was , czy ktoś w taki sposób naprawiał taka rdze poprzez wycinanie dachu i kawałka słupka nad drzwiami? Czy po takiej naprawie , która będzie kosztować 1200zł , będę miał na parę lat spokój w tym miejscu ?

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004/2010
Skrzynia: Tiptronic
yaszczur 

Model: A6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Rok: 1999
Skrzynia: Manual
Imię: Paweł
Wysłany: 2017-05-16, 15:44   

emil1981 napisał/a:
Dopadła mnie bolączka A6 C5 , czyli rdza w koło rynienek na dachu i nad tylnymi drzwiami na słupku . Wygląda to jak burchle z zewnątrz . Lakiernik zaproponował mi wycięcie tego kawałka dachu i kawałka słupka , wspawanie i pomalowanie. Teraz pytania do Was , czy ktoś w taki sposób naprawiał taka rdze poprzez wycinanie dachu i kawałka słupka nad drzwiami?

Odskrob trochę lakieru w tych uszkodzonych miejscach i sam sprawdź, czy konieczna jest ingerencja blacharska. Jeśli blacha pod spodem przypomina sitko, to trzeba wymienić jej fragment, jeśli rdza da się odczyścić, to wystarczy szpachlówka i lakierowanie.

emil1981 napisał/a:
Czy po takiej naprawie , która będzie kosztować 1200zł , będę miał na parę lat spokój w tym miejscu ?

Ciężko powiedzieć, wszystko zależy od jakości wykonania usługi. Oryginalne zabezpieczenie to już nie będzie (ocynk), ale jeśli ktoś się do tego przyłoży to około 5-6 lat nie powinno się nic pojawić.

Odpowiedz do tematu