Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Regeneracja reflektorów części aut superparts.pl części aut Led Toyota Avensis felgi audi a6 milionczesci warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
Regeneracja
reflektorów
superparts.pl
gekoczesci.pl
Sklepledowy.pl
Sklep alufelgi
Części A6 C5
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w wycenie szkody i kosztów naprawy
Autor Wiadomość
Mazdomania 

Model: S6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 340KM
Napęd: Quattro
Rok: 2002
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: ANK
Imię: Małgorzata
Pomogła: 143 razy
Wysłany: 2016-05-11, 21:51   

Generalnie to nic z tym nie zrobisz.

Pozdrawiam, Gosia ;)

Warsztat Audi 

forum

Model: A6 C5
Podwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Rok: 2003
Imię: Sebastian
Pacific tdi 

Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Rok: 2006
Skrzynia: Manual
Kod silnika: BRE
Imię: Adam
Wysłany: 2016-05-12, 14:27   

Mazdomania napisał/a:
W S6 C5 przód jest też alu <okok>

Jeśli jest tez aluminiowy piszesz pismo odwoławcze, że nie zgadzasz sie na zamienniki bo odbiegają znacznie od oryginału. Tu masz sprawę wygraną. Jesli chodzi o potrącenia to ciężko, ale trzeba walczyc. Masz na pw moje pierwsze pismo odwoławcze. Dopasuj je do swojej szkody. Potem wyslemy drugie.

Mazdomania 

Silnik: 4.2 340KM
Rok: 2002
Kod silnika: ANK
Imię: Małgorzata
Pomogła: 143 razy
Wysłany: 2016-05-12, 19:25   

Odnośnie kosztorysu naprawy to jak najbardziej się odwołuj. Natomiast to co napisałam, że nic z tym nie zrobisz to chodziło mi o wartość auta przed szkodą.

Pozdrawiam, Gosia ;)

Warsztat Audi 

forum

Pacific tdi 

Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Rok: 2006
Skrzynia: Manual
Kod silnika: BRE
Imię: Adam
Wysłany: 2016-05-12, 21:07   

A, no to teraz wszystko jasne. Z wartością pojazdu to faktycznie nic nie zrobisz. Ale to jest ważne dla Ciebie by koszt naprawy nie przekroczył tej sumy.
Możesz też oddać do ASO Audi i naprawią na oryginałach, ale przy tej cenie pojazdu boję się, że koszt naprawy przekroczy wartość pojazdu. Podjedź do salonu i zawsze coś się dowiesz.

/przemo 

Silnik: 4.2 ANK 340KM
Rok: 2001
Imię: Przemysław
Wysłany: 2016-06-27, 10:06   

Sytuacja rozwiązana.

Oddałem auto na naprawę bezgotówkową do firmy Adampol Małaszewicze. Wycena naprawy przez nich to koszt ok. 20 tysięcy złotych ( wartość auta nie przekroczona )

Do tego wziąłem na tydzień czasu autko zastępcze ( audi A4 B9 ) i będę rządał kosztów zwrotu za autolawetę.

Łukasz1981

Silnik: 2.4 165KM
Rok: 1999
Imię: Łukasz
Wysłany: 2017-01-19, 03:34   

/przemo napisał/a:
Sytuacja rozwiązana.

Oddałem auto na naprawę bezgotówkową do firmy Adampol Małaszewicze. Wycena naprawy przez nich to koszt ok. 20 tysięcy złotych ( wartość auta nie przekroczona )

Do tego wziąłem na tydzień czasu autko zastępcze ( audi A4 B9 ) i będę rządał kosztów zwrotu za autolawetę.

Kolego troszkę to zbyt pochopnie rozegrałeś . Przerabiałem też temat stłuczki , i wyszło tak że wypłacili ile chciałem , auto zrobiłem , i zostało sporo w kieszeni .

http://www.a6klub.pl/a6-c...tyl-vt83944.htm

zerknij tutaj

[ Dodano: 2017-01-29, 20:46 ]
/przemo napisał/a:
A macie pomysł co z tym fantem teraz zrobić?

Sprawa jest do wygrania bez problemu uzbrój się w cierpliwość i posłuchaj , jest kilka opcji :

Możesz wziąć niezależnego rzeczoznawcę samochodowego który zrobi Ci wycenę auta , i na przykład wyjdzie Ci 25 tyś . To będzie Cię kosztowało 350 zł , coś w tym stylu .Jeżeli to zaakceptują było by fajnie , bo masz większe pole do popisu w trakcie likwidacji szkody .
Jeżeli zaakceptowali to następnym krokiem będzie ocena wewnętrznych uszkodzeń auta.
Jeżeli masz u siebie miejsce na posesji , albo u kogoś znajomego ... to rozbierasz auto i robisz spis części uszkodzonych . Idziesz do aso , robią Ci wycenę części . Wtedy w domku przy szklaneczce whiskey liczysz tak , aby nie przekroczyć zatwierdzonej przez nich wartości auta .
Jeżeli sobie wszystko już policzyłeś , masz numery części aso z cenami brutto netto to wysyłasz im swój kosztorys naprawy z tymi danymi . Przyjedzie wtedy od nich rzeczoznawca , zrobi oględziny , Ty mu ładnie palcem wszystko pokażesz , co jest trafione , i nie ma bata żeby nie wypłacili Ci tych pieniędzy co masz na kosztorysie naprawy . Także zrób wycenę auta na około 25 tys w zaokrągleniu , tylko pamiętaj najpierw tę wycenę muszą zatwierdzić . A potem zrób kosztorys naprawy na 20 tys coś w tym stylu .
Do aso nie ma co wstawiać , bo cena za robociznę spowoduje przekroczenie wartości auta .Jeżeli będziesz miał szczęście , to maskę , błotnik kupisz używkę w kolorze , pozostałe graty tak samo używki w dobrym stanie . Uzbrój się w cierpliwość , jak potrzebujesz pomocy to wal do mnie na priv , pomogę bez problemu .

Warsztat Audi 

forum

Odpowiedz do tematu