Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

OC/AC OC/AC pompa wspomagania ZF Led Toyota Avensis felgi audi a6 milionczesci warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
Pompa oryginał
"ZF"
Maglownica
Sklepledowy.pl
Felgi aluminiowe
Części A6 C5
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w wycenie szkody i kosztów naprawy
Autor Wiadomość
Mazdomania 

Model: S6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 340KM
Napęd: Quattro
Rok: 2002
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: ANK
Imię: Małgorzata
Pomogła: 147 razy
Wysłany: 2016-05-11, 22:51   

Generalnie to nic z tym nie zrobisz.

Pozdrawiam, Gosia ;)

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Rok: 2004/2010
Pacific tdi 

Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Rok: 2006
Skrzynia: Manual
Kod silnika: BRE
Imię: Adam
Wysłany: 2016-05-12, 15:27   

Mazdomania napisał/a:
W S6 C5 przód jest też alu <okok>

Jeśli jest tez aluminiowy piszesz pismo odwoławcze, że nie zgadzasz sie na zamienniki bo odbiegają znacznie od oryginału. Tu masz sprawę wygraną. Jesli chodzi o potrącenia to ciężko, ale trzeba walczyc. Masz na pw moje pierwsze pismo odwoławcze. Dopasuj je do swojej szkody. Potem wyslemy drugie.

Mazdomania 

Silnik: 4.2 340KM
Rok: 2002
Kod silnika: ANK
Imię: Małgorzata
Pomogła: 147 razy
Wysłany: 2016-05-12, 20:25   

Odnośnie kosztorysu naprawy to jak najbardziej się odwołuj. Natomiast to co napisałam, że nic z tym nie zrobisz to chodziło mi o wartość auta przed szkodą.

Pozdrawiam, Gosia ;)

Dealer Audi A6 

Pacific tdi 

Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Rok: 2006
Skrzynia: Manual
Kod silnika: BRE
Imię: Adam
Wysłany: 2016-05-12, 22:07   

A, no to teraz wszystko jasne. Z wartością pojazdu to faktycznie nic nie zrobisz. Ale to jest ważne dla Ciebie by koszt naprawy nie przekroczył tej sumy.
Możesz też oddać do ASO Audi i naprawią na oryginałach, ale przy tej cenie pojazdu boję się, że koszt naprawy przekroczy wartość pojazdu. Podjedź do salonu i zawsze coś się dowiesz.

/przemo 

Silnik: 4.2 ANK 340KM
Rok: 2001
Imię: Przemysław
Wysłany: 2016-06-27, 11:06   

Sytuacja rozwiązana.

Oddałem auto na naprawę bezgotówkową do firmy Adampol Małaszewicze. Wycena naprawy przez nich to koszt ok. 20 tysięcy złotych ( wartość auta nie przekroczona )

Do tego wziąłem na tydzień czasu autko zastępcze ( audi A4 B9 ) i będę rządał kosztów zwrotu za autolawetę.

Łukasz1981

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 165KM
Rok: 1999
Imię: Łukasz
Wysłany: 2017-01-19, 03:34   

/przemo napisał/a:
Sytuacja rozwiązana.

Oddałem auto na naprawę bezgotówkową do firmy Adampol Małaszewicze. Wycena naprawy przez nich to koszt ok. 20 tysięcy złotych ( wartość auta nie przekroczona )

Do tego wziąłem na tydzień czasu autko zastępcze ( audi A4 B9 ) i będę rządał kosztów zwrotu za autolawetę.

Kolego troszkę to zbyt pochopnie rozegrałeś . Przerabiałem też temat stłuczki , i wyszło tak że wypłacili ile chciałem , auto zrobiłem , i zostało sporo w kieszeni .

http://www.a6klub.pl/a6-c...tyl-vt83944.htm

zerknij tutaj

[ Dodano: 2017-01-29, 20:46 ]
/przemo napisał/a:
A macie pomysł co z tym fantem teraz zrobić?

Sprawa jest do wygrania bez problemu uzbrój się w cierpliwość i posłuchaj , jest kilka opcji :

Możesz wziąć niezależnego rzeczoznawcę samochodowego który zrobi Ci wycenę auta , i na przykład wyjdzie Ci 25 tyś . To będzie Cię kosztowało 350 zł , coś w tym stylu .Jeżeli to zaakceptują było by fajnie , bo masz większe pole do popisu w trakcie likwidacji szkody .
Jeżeli zaakceptowali to następnym krokiem będzie ocena wewnętrznych uszkodzeń auta.
Jeżeli masz u siebie miejsce na posesji , albo u kogoś znajomego ... to rozbierasz auto i robisz spis części uszkodzonych . Idziesz do aso , robią Ci wycenę części . Wtedy w domku przy szklaneczce whiskey liczysz tak , aby nie przekroczyć zatwierdzonej przez nich wartości auta .
Jeżeli sobie wszystko już policzyłeś , masz numery części aso z cenami brutto netto to wysyłasz im swój kosztorys naprawy z tymi danymi . Przyjedzie wtedy od nich rzeczoznawca , zrobi oględziny , Ty mu ładnie palcem wszystko pokażesz , co jest trafione , i nie ma bata żeby nie wypłacili Ci tych pieniędzy co masz na kosztorysie naprawy . Także zrób wycenę auta na około 25 tys w zaokrągleniu , tylko pamiętaj najpierw tę wycenę muszą zatwierdzić . A potem zrób kosztorys naprawy na 20 tys coś w tym stylu .
Do aso nie ma co wstawiać , bo cena za robociznę spowoduje przekroczenie wartości auta .Jeżeli będziesz miał szczęście , to maskę , błotnik kupisz używkę w kolorze , pozostałe graty tak samo używki w dobrym stanie . Uzbrój się w cierpliwość , jak potrzebujesz pomocy to wal do mnie na priv , pomogę bez problemu .

Dealer Audi A6 

Odpowiedz do tematu