Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
WRC części samochodowe OC/AC OC/AC pompa wspomagania ZF Led Toyota Avensis felgi audi a6 warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
Pompy paliwa
Przepustnice
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
Pompa oryginał
"ZF"
Maglownica
Sklepledowy.pl
Felgi aluminiowe
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
(Audi a6 2.4 lpg C5 ) wskąznik poziomu paliwa wariuje na ga
Autor Wiadomość
Paweł25 

Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Rok: 2002
Skrzynia: Manual
Kod silnika: BDV
Imię: Paweł
Wysłany: 2013-03-16, 18:33   

Miałem ten sam problem co wy. Zaświeciła rezerwa a później skazówka zeszła o zera, zatankowałem 20l paliwa i nadal świeciła rezerwa, aż w końcu zdiołem kleme na 15s w akumulatora i wszystko wróciło do normy wskazówka pokazała prawie połowę baku :]

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Rok: 2004/2010
Skrzynia: Tiptronic
piters62 

Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Kod silnika: ASN
Imię: Piotr
Wysłany: 2013-11-25, 15:26   

Dzięki Paweł25.Miałem to samo i to samo co u Ciebie pomogło. <radocha>

metyoo 

Silnik: 2.7T 250KM
Kod silnika: ARE
Imię: Mateusz
Wysłany: 2013-11-25, 15:42   

Lekarstwo jest jedno: mieś conajmniej 1/4 paliwa w zbiorniku i bankowo zapomnicie o problemie, francuzy może mają tak, że z pełnym zbiornikiem jest problem, ale w końcu Audi jedn nemeckie, nie francuskie <okok>
Też tak miałem, ale od dawna już tego nie doświadczyłem, pilnuję, żeby paliwa było jak najwięcej w zbiorniku i tyle. To, że na gazie jeżdżę, nie znaczy, że benzyny ma mu brakować. Ktoś wyżej napisał, że pompka jest słodzona benzyną i jak ta padnie, wtedy ze śmiechu się nie powstrzymacie jak wam nie będzie chciał zapalić <okok>

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku

Dealer Audi A6 

piters62 

Silnik: 3.0 ASN 220KM
Kod silnika: ASN
Wysłany: 2013-11-25, 19:48   

Ok Metyoo,ale skąd mam wiedzieć np. po miesiacu ile mam PB skoro cały czas ucieka na zegarze?Nawet przy zatankowaniu połowy baku. <mysli>

metyoo 

Silnik: 2.7T 250KM
Kod silnika: ARE
Imię: Mateusz
Wysłany: 2013-11-26, 07:43   

Zdejmij klemę, jak wyżej koledzy radzili, po kilku chwilach ją załóż z powrotem, wtedy zegary wrócą do właściwych wskazań i dopóki nie zaliczysz rezerwy, zafałszowane wskazania poziomu paliwa nie powinny już wrócić.

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku

hghormone 

Model: A6 C7
Zasilanie: Diesel
Silnik: Inny
Napęd: FWD
Rok: 2012
Skrzynia: Multitronic
Imię: XXX
Wysłany: 2015-07-30, 09:07   

Witam.
Pozwole sobie odświeżyć temat.
A posiadam A6 c5 2.8 quatro / LPG 97r.(model 98r).
Problem podobny jak u kolegów, podczas jazdy na LPG wskazówka spada jak i ilość kilometrów do pokonania na FIS-ie. Z tego co pisał jeden z kolegów, może rzeczywiście jest jakieś zabezpieczenie w razie uszkodzenia pływaka i dlatego ilość pozostałych kilometrów spada, ale dlaczego w takim razie spada też wskażnik jeśli jest to zabezpieczenie w razie uszkodzenia pływaka, a przecież paliwa nie ubywa, więc pływak również nie opada ?? ?
Jeden kolegów też pisze, że problem występuje w polifcie, a ja mam prelift i też mam taki problem.
Co dziwne robiłem też taką próbe że tankowałem paliwo i lpg do pełna, w przeciągu 2 dni zrobiłem kurs 4x100 km , a więc 4 krotnie auto było odpalane na zimnym silniku (sprawdzałem, że na zimnym silniku przejeżdżałem za każdym razem lekko ponad 1km) , po 2 dniach zatankowałem znowu auto do pełna i wyszło mi, że w przeciągu tych 2 dni auto spaliło ok 7 litrów paliwa, wydaje mi się że to jest jednak dużo za dużo ponieważ przejechałem na benzynie, na zimnym silniku w sumie ok 4-5km. Wiem, że auto na zimnym silniku potrafi palić b.duże ilości benzyny, ale nie ok 140l/100km.
Czy ktoś jest w stanie jakoś logicznie to wytłumaczyć ?

Dealer Audi A6 

diabeelek 

Silnik: 2.8 193KM
Rok: 1997
Imię: Filip
Wysłany: 2015-07-31, 22:50   

Tankowałeś na tej samej stacji? Pamiętaj, że każda stacja może mieć inaczej "przekręcony" licznik.

Mazdomania 

Model: S6 C5
Silnik: 4.2 340KM
Kod silnika: ANK
Imię: Małgorzata
Pomogła: 147 razy
Wysłany: 2015-08-01, 00:16   

Po pierwsze podepnij kabel gazowy i zobacz czy fura nie podpiera się benzyną, po drugie auto na ssaniu trochę tej benzyny pociągnie, po trzecie w jaki sposób zmierzyłeś te 7 litrów? Od wybicia dystrybutora, od korka do korka, na tym samym dystrybutorze no i ile tankowałeś początkowo, bo nawet jak zatankujesz pod korek to wystarczy "telepnąć" budą i jeszcze trochę paliwa wejdzie.

Pozdrawiam, Gosia ;)

Pioter211 

Rok: 1999
Kod silnika: APR
Wysłany: 2015-08-01, 02:22   

Przy gazowni spada poziom paliwa, dopiero po zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika i ponownym rozruchu poziom wróci do faktycznego stanu ofc o ile czujniki są sprawne. Komputer liczy spalanie benzyny a gazu zwłaszcza przy quattro i automacie spala więcej. Niestety ale przy gazowni spalanie najlepiej wyliczać po przebiegu i ilości zatankowanego gazu. U mnie w 2.8q tip w jeździe miejskiej spala ok 13-14l LPG bez pałowania. FIS pokazywał średnie 15,8 ale wystarczy że nie ruszasz od razu po odpaleniu tylko czekasz aż silnik złapie temperaturę i dopiero wtedy jedziesz - wtedy spada. Pamiętaj że FIS kłamie, narazie nie mam czas aby pobawić się w programowanie spalania, ale wiem że da się to ustawić tak aby pokazywał prawie właściwe wartości.

Dealer Audi A6 

hghormone 

Wysłany: 2015-08-01, 07:20   

Mazdomania napisał/a:
Po pierwsze podepnij kabel gazowy i zobacz czy fura nie podpiera się benzyną, po drugie auto na ssaniu trochę tej benzyny pociągnie, po trzecie w jaki sposób zmierzyłeś te 7 litrów? Od wybicia dystrybutora, od korka do korka, na tym samym dystrybutorze no i ile tankowałeś początkowo, bo nawet jak zatankujesz pod korek to wystarczy "telepnąć" budą i jeszcze tro1chę paliwa wejdzie.

Tankowałem na tej samej stacji, z tego samego dystrybutora do pierwszego odbicia.
Podczas jazdy wskazówka spada i wraca dopiero po ponownym odpaleniu, ale nie odrazu po odpaleniu tylko jak zaczne jechać i co dziwne to nie zawsze wraca. A jesli dojdzie do rezerwy to już wogole nie wraca.
I jeszcze jedno jeśli nawet wskazówka wroci to napewno nie na ta sama pozycje tylko o wiele niżej. Napewno o wiele wiecej niz moglo spalic jadac 1 kilometr na zimnym silniku.

Jeszcze jedno pytanie. Czy jest mozliwosc sprawdzania vagiem ile dokladnie jest paliwa w zbiorniku, bo jesli jest to moglbym sprawdzic ile kolometrow jezdzilem na zimnym silniku zanim przelaczal sie na gaz i obliczyc ile paliwa doladnie spalil.

Mazdomania 

Model: S6 C5
Silnik: 4.2 340KM
Kod silnika: ANK
Imię: Małgorzata
Pomogła: 147 razy
Wysłany: 2015-08-01, 15:48   

hghormone napisał/a:
Tankowałem na tej samej stacji, z tego samego dystrybutora do pierwszego odbicia.

To nie jest miarodajne. Poza tym w innym momencie odbije dystrybutor jak zatankujesz 60L paliwa, a w innym jak zatankujesz 10. Ropa strasznie się pieni, ale benzyna delikatnie też.

Jak masz kabel do LPG zobacz czy podpiera się PB, w jakim zakresie przełącza na nią.

Pozdrawiam, Gosia ;)

hghormone 

Wysłany: 2015-08-02, 07:24   

Nie mam kabla do gazu, mam tylko vaga.

Dealer Audi A6 

diabeelek 

Rok: 1997
Imię: Filip
Wysłany: 2015-08-02, 11:50   

Jak jeździsz na LPG odepnij bezpiecznik pompy paliwa. Jak nic się nie będzie działo tzn. że auto nie podpiera się PB

hghormone 

Wysłany: 2015-08-17, 16:18   

Wogole to u mnie występuje takie dziwne zjawisko ze.np odpalam auto i wskazówka jest na pierwszej kresce, potem lecę po autostradzie stałą prędkością i wskazówka rośnie aż urośnie o około 2milimetry, potem gdy zwalniam i wjedzdam do miasta to wskazówka spada, ale już delikatnie niżej niż było po odpalenia auta. I tak wkołko jak wrócę na autostradę znowu rośnie , potem w mieście znowu spada i za każdym razem coraz nizej. Byłem u gazownika i jest pewny że auto nie podpiera się benzyną, nawet wymienił mi komputer od gazu ale nic nie pomoglo.

Odpowiedz do tematu