Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

części aut serwis maglownica audi a6 felgi audi a6 milionczesci Tarcze, hamulce forum audi a6 forum a6
gekoczesci.pl
MAK LPG
Maglownica Audi
Sklep alufelgi
Części A6 C5
AZ Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN
Harry Auto Care

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[A6 C6 Avant] Mój montaż CB-Radia
Autor Wiadomość
k4zy5i3k 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Rok: 2005
Skrzynia: Manual
Imię: Krzysztof
Wysłany: 2017-01-03, 19:30   [A6 C6 Avant] Mój montaż CB-Radia

Witam, na wstępie zaznaczę że mój post to nie instrukcja - a pewien pogląd instalacji radia CB, jaki zastosowałem u siebie. Bardzo dużo czytałem / szukałem - niestety z marnym skutkiem, tak że więc postanowiłem innym pomóc w wyborze instalacji radia, anteny, kabla, czy głośników zewnętrznych . Zaczynamy ...

umiejscowienie radia : schowek ( lewa górna strona - wg uznania )
gruszka : kabel wychodzący z tunelu środkowego obok mocowania na kubek - zastosowany przedłużacz
Antena : umiejscowiona po lewej stronie pojazdu, na dachu ( pod antena przyklejany laminat bezbarwny oraz gumowa podstawka pod antenę na magnes )
kabel: dość sztywny :) puszczony w korycie pod podłogą oryginalnym tunelem z kablami- wychodzącym koło akumulatora i dalej poprzez klapę bagażnika na dach. Oczywiście obyło się prawie bez wiercenia ... wykorzystałem oryginalną dziurę koło teleskopu , niestety to spowodowało że nad lewarkiem zrobiłem otwór fi10 do komory do jakiej był otwór koło teleskopu. otwór zaizolowałem odpowiednią podkładką gumową - oczywiście poza zagięciami kabla w celu skapywania po nim wody :)
głośniki zewnętrzne umiejscowiłem w świetle podsufitki ( o wiele lepiej słychać radio - niż było by w schowku )

Zasilanie pociągnąłem ze skrzynki bezpiecznikowej po stronie pasażera, zrobiłem to na osobny bezpiecznik - pin ( w zasadzie całą skrzynkę ) dorwałem na szrocie z identycznej C6 :) znalazłem taką wiązkę +12V by napięcie pojawiało się po przekręceniu kluczyka na pozycje 1. Taki wybór daje mi zawszę pewność że jak wychodzę z auta z kluczykiem to radio jest OFF i nie zużywa energii akumulatora ( kiedyś mi się zdarzyło niechcący wyładować baterie na wakacjach w Chorwacji .. hehe ) . I symetrycznie , jestem w aucie, wkładam kluczyk i radio działa.

mój sprzęt to :
Radio : President Harry III Asc
antena : PRESIDENT FLORIDA Export 45 cm
kabel: użyłem kabla do WIFI marki BELDEN ( miałem pod ręką no i uważam że to b.dobry wybór)
Głośnik zewnętrzny - ze względu na fakt że miał być wydajny i mały, zdecydowałem się na głośniki z monitora LCD do PC, użyłem dwóch innych ze względu na ich pasma przenoszenia :)

Fotki :

wyjście kabla.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 192,9 KB

antena.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 75,5 KB

Warsztat Audi 

forum

Model: A6 C5
Podwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2003
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Sebastian
yaszczur 

Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Rok: 1999
Imię: Paweł
Wysłany: 2017-01-03, 20:35   

k4zy5i3k napisał/a:
Radio : President Harry III Asc

TRX w porządku, choć w tych pieniądzach można kupić lepsze, ewentualnie zbliżone jakościowo a taniej np. Yosan Pro 120. Z Presidentem w świecie CB jest jak z Apple, 50% ceny płacisz za markę.

k4zy5i3k napisał/a:
antena : PRESIDENT FLORIDA Export 45 cm

Do miasta wystarczy, w trasie już gorzej... chociaż zależy jakie kto ma oczekiwania. W przypadku anteny... im dłuższa tym lepsza, dla mnie minimum do komfortowego odbioru i nadawania to 1m.

k4zy5i3k napisał/a:
kabel: użyłem kabla do WIFI marki BELDEN

Bdb kabelek, Belden robi jedne z lepszych.

k4zy5i3k napisał/a:
Głośnik zewnętrzny - ze względu na fakt że miał być wydajny i mały, zdecydowałem się na głośniki z monitora LCD do PC, użyłem dwóch innych ze względu na ich pasma przenoszenia :)

k4zy5i3k napisał/a:
głośniki zewnętrzne umiejscowiłem w świetle podsufitki ( o wiele lepiej słychać radio - niż było by w schowku )

Świetny patent na głośniki (widziałem już podobne rozwiązania) :)

Ogólnie fajna, schludna instalacja <okok> niech służy :)

k4zy5i3k 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 177KM
Rok: 2005
Imię: Krzysztof
Wysłany: 2017-01-03, 22:07   

yaszczur z radia i anteny jestem bardzo zadowolony - uzyskuje zasięg do 10km w mieście do 7 km :) i nic nie trzeszczy za mocą ASC :) radio działa już u mnie 3 rok - bez problemu

SWR ustawiany pod długość kabla itp :)

swoją drogą jakie inne radio byś polecił ? w tym przedziale cenowym ?

co do anteny po głębszym przemyśleniu ... wybrał bym Syrio ML 145 - tyle że jestem leniwy i nie chciało by mi się co dzień rozkładać i składać anteny przy wjeździe do garażu ... a z tą anteną co mam tracę na tym może z 3km zasięgu. Co np pod większymi węzłami komunikacyjnymi wpływa bardzo pozytywnie na nie zbieranie maga .. giga... terra transmisji nie interesujących mnie :D

Warsztat Audi 

forum

Podwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2003
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Sebastian
Odpowiedz do tematu