Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

części aut superparts.pl części aut Led Toyota Avensis felgi audi a6 milionczesci Tarcze, hamulce forum audi a6 forum a6
superparts.pl
gekoczesci.pl
Sklepledowy.pl
Sklep alufelgi
Części A6 C5
AZ Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN
Harry Auto Care

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[A6 C6 3.0 TDI V6] Analiza kosztorysu PZU - bardzo małe.
Autor Wiadomość
arbeiten100 

Model: A6 C6
Nadwozie: Limuzyna
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Rok: 2006
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Arek
Wysłany: 2016-11-16, 15:35   [A6 C6 3.0 TDI V6] Analiza kosztorysu PZU - bardzo małe.

Dzień dobry.

W poprzednim tygodniu miałem stłuczkę i dzisiaj dostałem kosztorys. Bardzo mało wycenili mi uszkodzenia. Proszę o pomoc w postępowaniu i w odwołaniu. Dołączam wszystkie dokumenty plus zdjęcia samochodu.

*reflektor urwany
*brak poziomowania
*błąd reflektora przechodzi na drugi reflektor (tak jakby instalacja elektryczna)
*uszkodzony zderzak pełny ABT
*uszkodzony system parkowania przód + tył
*wgnieciony błotnik
*w silniku piszczy coś, tak jakby turbina lub chłodnica

Czy mogą oni uwzględnić części zamienne? Chyba nie.

Bardzo proszę o pomoc.

Warsztat Audi 

forum

Model: A6 C5
Podwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Rok: 2003
Imię: Sebastian
MISQ 

Rok: 2005
Imię: Michał
Wysłany: 2016-11-18, 06:18   

Składam auta od kilku lat i dałbym mu te grosiki niech idze kupic nowe uchyty mocowania, spinki itp. jakas kostke . czasami mał a pierdułka kosztuje fortune lub graniczy z cudem zeby to dostac. jedynie co bym radził to firma co ich przetelepie i wyciagnie kase. Jak cos moge dac nr do kumpla co sie twardo z nimi "bije" i zawsze ugraja sporo forsy. Powinni Ci wypłacic i policzyc z czesciami w oryginale. Kolega miał walnieta c6 jak Ty troszke wiecej i dali mu 18500zł dzieki temu z firmy ;) powodzenia w walce

romek102 

Rok: 2004
Kod silnika: BMK
Imię: Romek
Wysłany: 2016-11-19, 10:07   

Wczoraj gość wyjeżdżając tyłem z podwórka też mi przyfasolił w moje auto i mam uszkodzone auto identyko jak założyciel tematu czyli:

Urwana lampa
Uszkodzony błotnik
Zderzak
Pdc nie działa

Sprawca też miał ubezpeczeniei w pzu w środę będzie rzeczoznawca zobaczymy na ile wyceni szkody. Wieczorem postaram się wrzucić zdjęcia

Warsztat Audi 

forum

Łukasz1981

Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 165KM
Rok: 1999
Imię: Łukasz
Wysłany: 2016-12-22, 18:43   

Oni są śmieszni .
Jeżeli zderzak jest pęknięty , muszą zapłacić jak za nowy z półki ASO , jeżeli reflektor ma urwane uchwyty to mają dwa wyjścia : albo zapłacą za obudowę reflektora - tę czarną tylną - jeżeli występuje jako część zamienna - to jest pierwsze rozwiązanie .
Albo powinni zapłacić za jeden cały , jak nie dwa - i cena też salonowa . A za dwa dlatego , że ten nowy będzie miał inna poświatę niż ten używany .
Błotnik do wymiany , nie mają prawa go naprawiać . Wszystkie urwane spinki do wymiany .
Żeby ustalić co piszczy pod maską jedź do mechanika , bierz ze sobą rzeczoznawcę samochodowego z PZM , że to z takiej i takiej przyczyny , z tytułu kolizji .
To co Ci chcą wypłacić to pic na wodę m ja tyle w sumie dostałem za stłuczkę tył w a6 c5 z 99 roku . Twoje realne odszkodowanie to nawet i 20 tyś , bo wszystko musi być na częściach aso . Idź do salonu aso audi , niech gość Ci wydrukuje na kwicie , gdzie będą Twoje dane osobowe , i vin auta zestawienie części uszkodzonych z cenami brutto m netto , i wyślij to do ubezpieczalni . Nie mają prawa tego podważyć , ja tak zrobiłem i dostałem 6.500 zł gdzie auto naprawiłem za hmm 700 zł .

Tutaj masz link do mojego wątku , poczytaj i wyciągnij wnioski . Jesteś w stanie sam to wygrać , nie tracąc kasy na firmę zewnętrzną . jak trzeba to ja , czy chłopaki z forum Ci pomogą . Ja już wiem jak z nimi gadać , a i ważna rzecz. Nie podawaj nr konta do przelewu , bo ci tę sumę przeleją . ... i się będziesz bujał z odwołaniami do usra nej śmierci

http://www.a6klub.pl/a6-c...tyl-vt83944.htm

powodzenia :>

zarzyk 

Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8T APU 150KM
Rok: 2000
Skrzynia: Manual
Kod silnika: APU
Wysłany: 2017-01-02, 23:35   

Ja miałem uszkodzony błotnik, reflektor zderzak, klakson i preparaty drobiazgów jak ślizgi, wtyczka klaksonu, Inter cooler jeden kieliszek czy odboj. Wszystko oryginał i PZU wyceniono szkodę na 1340zl... Odwołał em się kilka razy i stwierdzili że zamienniki są jak najbardziej bo przywrócą auto do stanu używania. Znalazłem firmę dmk wzięli jakieś grosze, jak zapewniają jest to około 10% z tym że samemu muszę dopilnować aby wszystko co uszkodzone było na kosztorysie a zamawianie kolejnych oględzin jest darmowe więc warto. Potem wysyłam im skany papierków i czekam na info. Zaproponowali mi do tego dostałem 5300zl . Policzyli na oryginalnych wszystko i wymiana a nie naprawa. Na cesji jest kwota jaką ja dostaję i mam ją w 100% nie ma że jak ugraja mniej to mam więcej. Tak samo w drugą stronę. Warto bo po coś podnieśli te składki OC...

michałod1 

Model: S6 C5
Silnik: 1.9TDI 110KM
Rok: 2007
Skrzynia: DSG
Imię: Michał
Wysłany: 2017-02-01, 16:12   

arbeiten100, romek102,
cześć, jak chcecie to mogę Wam policzyć za darmo czy nie zaniżyli Wam kosztorysu ;)

Warsztat Audi 

forum

Odpowiedz do tematu