Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

części aut superparts.pl części aut Led Toyota Avensis felgi audi a6 milionczesci Tarcze, hamulce forum audi a6 forum a6
superparts.pl
gekoczesci.pl
Sklepledowy.pl
Sklep alufelgi
Części A6 C5
AZ Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN
Harry Auto Care

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[ TIP] Zapytanie o działanie Tiptronica
Autor Wiadomość
Łukasz 777 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Rok: 2005
Skrzynia: Tiptronic
Kod silnika: BMK
Imię: Łukasz
Wysłany: 2017-01-03, 22:23   [ TIP] Zapytanie o działanie Tiptronica

Witam,jestem od dziś na forum.Moje pytanie skierowane jest do ludzi którzy już jeżdzą trochę A6,bo ja swoją posiadam dopiero od 3msc.Moja 3.0Tdi(BMK) posiada skrzynię z symbolem HKG.Wszystko fajnie pracuje,brak praktycznie jakiś szarpnieć,hamowanie biegami też płynnie ale jest pewna cecha mojego auta która mocno mnie zastanawia.Mianowice jadąc np na 3b i dodając gaz auto normalnie przyśpiesza i obroty cały czas pną się do góry bez zmiany biegu.Ale gdy nagle ujmę gazu to pomimo wzrostu prędkości,auto nie zostaje na tych samych obrotach,które były przed chwilą lecz nagle spada o np. dobry tysiąc w dół,bez zmiany przełożenia na wyższe.Wydaje mi się to dziwne bo wg mojego toku myślenia po odjęciu gazu powinno zostać na obrotach,a spaść powinny po zmianie biegu na wyższy.Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat?Dodam,że podobno w moim egzemplarzu jest soft od C7,jest też coś w rodzaju wolnego koła,gdy puszczę gaz to leci dalej na biegu,ale obroty spadają do około 1000/min.Po dotknięciu gazu wszystko wraca do normy.To akurat wydaje mi się normalne,martwią mnie te obroty które wcześniej opisałem.Przebieg na chwilę obecną to 195tys km.Pozdro

Warsztat Audi 

forum

Model: A6 C5
Podwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Rok: 2003
Imię: Sebastian
luk330 

Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Rok: 2007
Kod silnika: ASB
Wysłany: 2017-01-04, 21:55   

jak ujmiesz gaz to pewnie już zapina się lockup (czyli jakby zasprzęgla się napęd). A jak dodasz znow gazu to idzie juz z tych, nazwijmy to "obniżonych" obrotów?

Co do softu - nie ma czegos takiego jak soft C7. Tak jak zaobserwowałeś działają te skrzynie po prostu w trybie drive. W trybie sport i manualnej zmiany biegów cały czas praktycznie zapięty jest lockup.

Łukasz 777 

Wysłany: 2017-01-04, 23:59   

Pojeżdzę jutro i przyjrzę się dokładnie temu.Ale z tego co pamiętam,to po odpuszczeniu gazu obroty spadają,jakby skrzynia zmieniła bieg na wyższy.Ale po ponownym wciśnięciu gazu,znów ciągnie z tych jakby wyższych obrotów.Generalnie jak wymieniałem teraz olej w silniku to ''przebadali'' mi wszystko kompem i skrzynia nie wykazuje żadnych błędów,przy spokojnej jezdzie też to zjawisko nie występuje-jedynie gdy pociskam.Olej w skrzyni był wymieniany 2lata temu metodą dynamiczną.Spróbuję jeszcze popatrzeć w trybie S czy jest tak samo.Gość,który mi to auto sprzedawał twierdził,że w skrzyni jest wgrane oprogramowanie od modelu C7.Aż na tyle się nie znam,ale po przejechaniu się stwierdziłem,że wszystko pracuje płynnie.Tylko te dziwnie skaczące obroty,jakby sprzęgło się slizgało?Ogólnie z auta jestem zadowolony,tylko mnie ta skrzynia trochę zastanawia.No i palić by mogło trochę mniej... :)

Warsztat Audi 

forum

mat1324 

Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Rok: 2011
Kod silnika: CDYA
Imię: Mateusz
Wysłany: 2017-01-05, 00:22   

Podjedź na diagnozę do Teo Motors w Swadzimiu koło Poznania, a szef warsztatu (p. Myszkowski) powie Ci w jakim stanie jest Twoja skrzynia <lol> . Coś mi się wydaje, że coś jest u Ciebie nie tak...

Łukasz 777 

Wysłany: 2017-01-05, 18:09   

Dzięki za podpowiedz.To jest 25km od mojego miejsca pracy,wiec nawet pasuje.Dziś pojezdziłem i wszystko ok.Może dlatego,że zbytnio nie było jak cisnąc przez ten śnieg.Podjadę tam i zobaczymy co powiedzą.Pozdro

mat1324 

Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Rok: 2011
Kod silnika: CDYA
Imię: Mateusz
Wysłany: 2017-01-05, 19:32   

Najpierw musisz umówić się na wizytę, ponieważ nie przyjmą Cię od tak. Kolejka jest tak na tydzień do przodu.

Warsztat Audi 

forum

Łukasz 777 

Wysłany: 2017-01-05, 22:03   

Z tego co sprawdzałem na ich stronie,to nie pracują w weekendy,a ja znów wyjazdy do pracy mam w weekendy.A w tygodniu to mi się nie chce jechać 200km w 1str na diagnostykę skrzyni.Poszukam coś blizej siebie... <luzik>

Odpowiedz do tematu