Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat na forum a6, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

powłok hydrofobowych Regeneracja reflektorów części aut superparts.pl Led Toyota Avensis felgi audi a6 milionczesci warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
Powłoki
hydrofobowe
Regeneracja
reflektorów
superparts.pl
Sklepledowy.pl
Sklep alufelgi
Części A6 C5
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[ AEC 4.2 290 KM] WYMIANA ROZRZĄDU S6 C4 4.2 AEC
Autor Wiadomość
NYGA_VIP 

Model: S6 C4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 290KM
Napęd: Quattro
Rok: 1995
Skrzynia: Manual
Kod silnika: AEC
Imię: RAFAŁ
Wysłany: 2016-12-03, 16:21   [ AEC 4.2 290 KM] WYMIANA ROZRZĄDU S6 C4 4.2 AEC

Witam, przymierzam się powoli do wymiany rozrządu w esce i mam kilka pytań do starszych doświadczeniem kolegów:)
- jaki rozrząd wybrać (firma)?
- czy konieczne są blokatory czy można ustawić poprawnie rozrząd bez nich?
- czy któryś z kolegów dysponuje materiałami lub rysunkami technicznymi dot.rozrządu?

Przy okazji wymiany rozrządu chciałem przejrzeć alternator ponieważ ładowanie mam ok. 13.9 na moje oko słabo...
- z racji "mocnego" audio chciałem pokusić się o mocniejszy alternator czy ktoś przerabiał ten temat?oczywiście musi pasować P&P bez patentów

Jako że auto całe życie w słonecznych Włoszech powoli słychać sprężarkę klimatyzacji którą przy okazji też bym się zajął...może ma ktoś na zbyciu lub wspomoże cenną poradą.

Z ciekawostek dodam że auto ma 130 tys. oryginalnego przebiegu od nowości, sprowadziłem je osobiście z Włoch od pierwszego właściciela z przebiegiem 120 tys., wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że siedzi tam oryginalny rozrząd...od nowości
Auto było servisowane w audi ale w papierach nic nie doczytałem o rozrządzie...nie kumam włoskiego...na dodatek naklejka na przednim pasie która tyczy się rozrządu jest pusta...
Z ciekawości zwaliłem pokrywę rozrządu i wszystkie rolki, napinacze, pompa wody, pasek jest z logiem audi...ale wszystko wygląda dobrze, jak nowe...
Przy kupnie w ferworze walki zafascynowany autem, zapomniałem Włocha zapytać o rozrząd:)
Ostatnio wymieniałem świece które też były chyba od nowości...lookam na przewody WN...BERU 1995r. zero przebić, myłem komore kilkukrotnie karcherem i nic, pracuje jak "osiemnasta" a lat ma 21:)
Takich aut już dzisiaj nie robią!

Za wszelkie pomocne uwagi, sugestie, podpowiedzi z góry dziękuje.

Warsztat Audi 

forum

Model: A6 C5
Podwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2003
Skrzynia: Tiptronic
Imię: Sebastian
Odpowiedz do tematu